Dieta Dukan(3)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

JG, si eu am calcat stramb azi la greu, desi aveam ce trebuie in casa.
Despre Marina si eu am aceeasi parere. La 1,70 53 kg mi se pare putin. In locul tau as renunta la dieta asta (care nu ti se potriveste) si as face sport + dieta sanatoasa.

De maine sper sa fiu si eu cuminte.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Trist. Dupa ce sambata cantarul arata -, azi dimineata aveam +700g, adica -4,1 kg in total.
Dar nu pot sa va spun ce m-am porcit ieri. Am mancat zahar cat pentru 2 luni.

Azi incerc sa tin tot zi de PL. Am broccoli fiert acasa si nu mananca nimeni in afara de mine.

V-ati mutat toate la Abdomen Extraplat?




Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Eu, nu. Tot aici.

Am fost cuminte, am mancat iaurturi multe, pui la cuptor si broccoli. Maine as vrea sa tin PP, dar e foarte cald... sper sa mearga.

Andreea, lasa ca se duc sutele alea de grame :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Nu se duc ca iar am dat-o in bara. Nu prea mai reusesc sa tin dieta cum trebuie. S-a cam dus vointa :(.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Si eu tot pe aici. Eu in continuare f multumita de dieta . Am ajuns la 85kg ... Probabil cand sunt putine kg de slabit, si vointa e mica, eu sunt f motivata de faptul ca am dat 13 kg jos. Nici nu vreau sa ma gandesc ce greu o sa-mi fie cu urmatoarele 10, dar nu ma plang... Cum spunea si Donia, deja m-am obisnuit cu stilul asta de a manca si cred ca nu o sa renunt prea usor la el. Cu poftele e mai greu, gust cand nu rezist la ceva, si chestia asta nu mi-a afectat in nici un fel dieta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Eu ca si Camisol, multumita de dieta.

Am -4.5 kg dupa o luna, aproape cat mi-am dorit pt. tura asta. As mai fi tinut, m-am obisnuit asa, dar o las pe data viitoare, dupa Craciun.

De azi sunt la consolidare, am mancat deja 1 mar, cafea, iaurt si painica dukan.

O sa introduc alimentele pe rand, asa ca 2-3 zile doar fructul il mananc in plus, in rest ca la PL.

Diseara merg la serbare la fie-mea, e la carciuma, deci imi iau masa de sarbatoare din prima.

Nu va demoralizati, dieta chiar functioneaza si mi se pare printre cele mai usoare incercate de mine.

Va pup si spor!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Adevarul e ca si eu sunt foarte multumita de dieta. 4 Kg intr-o luna in care n-am suferit prea mult! E foarte bine.

Probabil si eu o sa mai tin o tura dupa cateva luni.

Azi am zi PP :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Oana_s, si eu tot la -4,5 kg sunt, dar am nevoie de mai mult.

A fost demoralizant sa vad ca am slabit 4kg in 2 saptamani si apoi aproape deloc, desi respectam regulile.
In plus in week-end m-am simtit rau (simtem o strangere permanenta pe partea stanga, la inima), si mi-am adus aminte ca de cand cu dieta asta tind sa pun mult prea multa sare pe carne si asta nu face bine la sanatata.

Mai nou vad ca slabesc si fara sa respect regulile: astazi -300g, desi ieri am mancat o portie zdravana de tiramisu.

Mi-am propus sa continui cura, dar nu mai sunt asa stricta la reguli.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Andre_ea, oricum e bine cat ai dat, nevoie de mai mult am si eu, dar n-am facut foamea deloc deloc, o declar cea mai potrivita dieta pt mine.

Aseara n-am facut-o lata, am mancat doar piept de pui cu sos de rosii si o salata de varza, acu' clar erau cu ulei, da' macar n-am dat iama in tort...nu stiu, parca m-am obisnuit sa nu calc stramb, m-as simtit vinovata. Sa vedem cat ma tine.

Azi am o zi ca de PL, in plus 1 mar, incerc sa incep consolidarea treptat.

Va pup si spor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Declar ca e foarte greu de tinut PP pe canicula. AM reusit, dar seara am pacatuit cu un mar :(

Azi, PL, sper sa mearga mai usor si fara fructe, daca se poate.

Mergi la inceput