Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Neatza!

O zi minunata va doresc!
Cristina un sfat bun e binevenit, noi aici in odisee am ramas cele care desi gandim de multe ori diferit ne acceptam opiniile chiar daca nu suntem de acord...dar tot prietene ramanemGresesc fetele?
Strumph, cand m-am trezit imi venea sa fac asa , ca am uitat ca tb sa suga bb ceva la decolare sau aterizare... suzeta, bibe , titi...
Andreea, vezi ca ti-am scris ceva pe mess, m-as bucura sa reusesti!
Mada spor la cumparaturi!
Yasmy ceai mai facut bun?Cred ca daca am fi noi doua vecine...ne-am deschide cofetarie...
Ally, ce ffaaaaaccciii?
irinuk, cum va e? ,
viss, ce at facut?
as mai scre dar andra se duce sa o scoale pe maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Neatza!

O zi minunata va doresc!
Cristina un sfat bun e binevenit, noi aici in odisee am ramas cele care desi gandim de multe ori diferit ne acceptam opiniile chiar daca nu suntem de acord...dar tot prietene ramanemGresesc fetele?

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Neata!

Ce frumos ai spus, Delia !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

mi pare rau ca nu am apucat sa mai intru aseara..

Strumph, drum bun, si distractie placuta!!!

Am colindat ieri Unirea si Cocor, am vazut rochii frumoase, dar nici una nu mi-a ramas la inima...au fost totusi 3 rochii care le-as fi puratat dar preturile erau exagerate...2800, 2500, 2600 wtf?!?!??
In afar de astea celelate rochii la 300-400-700 ron tipau de pe umerase ca sunt aduce din Europa, Dragonul rosu unde probabil sunt la jumatet din pret...asa ca voi trage o fuga si pana acolo. Vroiam sa facem asta zi dimineata, dar aseara am fost la niste prieteni si bineinteles ca nu ne-am putut trezi la timp...deh, daca nu sunt copilasii acasa, ne facem de cap

mandreeac, sa-mi spui cum a dormit printul Sa poarte sanatos sandalutele. F bune preturile, eu pe sandalutele lui cristi am dat 130 ron, si pt cata am vazut la 120 ron, de la DD Step.

rhinna, cu parabenii astia...nu tb sa ne alarmam asa....si Bepanthen are parabeni , tu nu i-ai dat niciodata cu Bepathen la fundulet? Mai mult ca sigur ca si cremele de protectie solara au, al fel si gelurile de dus.

Ina, hai ca o sa fie bine piciul la cresa. Din cate am observat anul asta, prin nov incep mucisorii tin pana in ianuarie si reapar prin aprilie, si pana atunci ai timp sa imunizezi piticul


Va pup si va doresc un Week-end placut!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mada si nu ai gasit nimic nici in cocor?
hmmmmmmmmmmce preturi
pai la jumate din banii astia faci o rochie la nasa de crapa bucurestiul
ahahahhahahah
ce aiurea e ca pe criza asta sa se bage la asemenea preturi si sa tina de ele
vor ramane cu ele in raft blegii

delia mercic de cafeaaaaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

mandreeac, nu vrem sa ne stabilim in UK dar s-ar putea sa trebuiasca sa incercam macar. Departamentul sotului meu s-ar putea sa se dizove si cercetand oferte de munca pe ce stie el am vazut ca se cauta mult in UK.

Un alt motiv ar fi ca deja e stabilit acolo si fratele sau, mai e si varul meu, etc :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Multumesc tuturor pentru incurajarile legate de cresa. Eu trec prin faze contradictorii, ba ma bucur ca se va juca, va invata, ba ma ingrijorez ca se va imbolnavi, va fi prost tratat etc.

Oare cum sunt hraniti la cresa copiii? Am uitat sa intreb. Am sa mai intreb una alta si in august cand merg sa iau fisa pt analize

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

helllo
eu cu gandul la mare...... soareee. ahhhhhh am iesit sa ma bronzez putin sa dau bine la intalnirea cu cami si andreea :)) cami, ne primesti sub cires ???:))
azi ii spuneam sotului ca am intalnire lamare cufetelemele !!!!!!
delia doar papa am facut ca maine avem un party si papam acolo tort :d
ieri la dr:, lucas are bronsiolita iar iasmi polipi imflamati care necesita interventie :(
nu stiu daca v am pove am facut eco mamar/ inghinal/axial totul este bine!!!!

strumf drum bun si distractie faina!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

nu ne-ai pove Yasmy, super, ma bucur
mada chiar wtf..... ce au pe ele.....
cami, pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina.click

Multumesc tuturor pentru incurajarile legate de cresa. Eu trec prin faze contradictorii, ba ma bucur ca se va juca, va invata, ba ma ingrijorez ca se va imbolnavi, va fi prost tratat etc.

Oare cum sunt hraniti la cresa copiii? Am uitat sa intreb. Am sa mai intreb una alta si in august cand merg sa iau fisa pt analize

imunizeaza bb-lul si gandeste pozitiv! o sa fie bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

'Neata, mamici!

Strumphy nu te mai stresa cu paracetamolul si ibuprofenul ca nu pateste nimic piscoata de la cateva doze Ibuprofenul dat pe stomacelul gol poate duce la gastrite nasoale pana la hemoragii digestive, paracetamolul in doze mari poate da hepatita toxica, fiecare medicament are reactii negative daca abuzezi de el!!! Eu ce sa mai zic ca de 3 seri ii dau mereu nurofen la culcare ca e jaleee, cred ca ies caninii ca a plans ieri de m-a terminat, a urlattt pana am clacat si jeleam si eu cu ea ca nu ma mai tineau balamalele


Yasmi ma bucur ca au iesit analizele OK!


Ina si eu devin dislexica daca sunt obosita sau imi este foarte foameee si am niste zicale la activ de rade sotul mereu de mine!

Rhyna eu pe L o spal pe dinti cu pasta normala ca asa mi-a zis pediatra, dar ii pun foarte, foarte putina si nu mereu ca ea o mananca si ii place ; toate au parabeni cum bine zice Madutza vei vedea daca citesti cu atentie ingredientele, eu citeam etichetele de pe lotiunile de corp din farmacii care erau pentru gravide, costau o gramada de bani si la care scria mare pe flacon PARABEN-FREE, iar la ingrediente methylparaben, propylparaben etc. Deci iti dai seama cata nesimtire din partea producatorilor!!!


Mergi la inceput