Admiterea la liceu - primul prag - emotii

Raspunsuri - Pagina 48

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MadalinaM spune:

Hai ca incep eu:
Nepotul e declarat admis la liceul dorit(Tonitza)
Ei au rezultatele inca de astazi, fiindca cei respinsi intra in algoritmul general de repartizare pe Bucuresti.

O sa va plictisesc un pic si cu algoritmul de la ei, pt ca am avut emotii:

In media lor, nota de la desen(au avut o proba speciala) intra in 3 parti:
M = (3MDesen + MAdm)/4

Astfel un copil cu
MAdm = 6 si MDesen = 10 ar fi intrat lejer(cu 9)

in fata lui care a avut
MAdm = 8.92 si MDesen = 8.5=>M=8.6

Dar, daca e liceu de pictura, probabil ca asa trebuie...sa picteze de 3 ori mai mult.


Bafta tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Citat:
citat din mesajul lui MadalinaM

Hai ca incep eu:
Nepotul e declarat admis la liceul dorit(Tonitza)
Ei au rezultatele inca de astazi, fiindca cei respinsi intra in algoritmul general de repartizare pe Bucuresti.

O sa va plictisesc un pic si cu algoritmul de la ei, pt ca am avut emotii:

In media lor, nota de la desen(au avut o proba speciala) intra in 3 parti:
M = (3MDesen + MAdm)/4

Astfel un copil cu
MAdm = 6 si MDesen = 10 ar fi intrat lejer(cu 9)

in fata lui care a avut
MAdm = 8.92 si MDesen = 8.5=>M=8.6

Dar, daca e liceu de pictura, probabil ca asa trebuie...sa picteze de 3 ori mai mult.


Bafta tuturor!





Felicitari!!!




"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Madalina, felicitari!

Noi am pus 25 de optiuni...sa fie. Aici numarul celor care pleaca in alte judete cred ca-i mai mare decat nr celor care vin ptr ca cel cu media de anul trecut al fetei mele a urcat vreo 40 de locuri la repartitie (fata de locul ocupat in ierarhie).

Din ce am inteles urmeaza ca de la scoala sa ne dea foaia matricola si fisa medicala, nu stiu daca mai este ceva sau nu.
Maine cand mergem la verificat optiunile ne va da tot ce va trebui ptr inscriere, adica nu vom mai avea nicio tangenta cu scoala unde a fost pana acum. (parca am asa o strangere de inima...chit ca nu va mai avea fii-mea, eu voi avea in continuare -cu cea mica, inca 4 ani)

Si aveti grija ca mai trebuie ptr inscriere copie legalizata dupa certificatul de nastere si parca si dupa buletin, faceti-le din timp sa nu stati atunci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

felicitari Madalina. ce bine ca ati scapat d eemotii. noi nu luam nimic ca speram sa ramanem unde suntem :) am terminat si eu cu optiunile. am pus ca turbata pe principiul sa fie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

buletinul nu se legalizeaza niciodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Felicitari Madalina!
Bafta liceanului si sa aiba parte de 4 ani superbi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Maine verificam si noi optiunile...dupa aia putem pleca la mare, da? pana la inscrierea la liceu nu mai este nevoie de noi, sper...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

felicitari madalina!

rufus,invidii sincere si multe pt plecatul la mare!

buletinul nu se legalizeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Buletinul se legalizeaza, nu stiu daca va trebui sau nu, dar de legalizat se legalizeaza. S-a uitat aia cam ciudat la mine cand i-am spus ca vreau sa-mi legalizeze certificatul de nastere si buletinul, dar cand i-am spus ca ptr inscriere la liceu n-a mai intrebat nimic, ori chiar trebuie, ori au mai fost care au cerut legalizarea buletinului ptr asta si n-a avut chef sa ma contrazica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Noua ne-a trebuit doar copia legalizata dupa certficat de nastere, dar am dus-o inainte de examene.

"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie."

Mergi la inceput