Admiterea la liceu - primul prag - emotii

Raspunsuri - Pagina 45

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

am un rahat de net..de aia posteaza de 2 ori. se blocheaza dau iar si apare dublu. eu nu inteleg algoritmul cu 1500 peste. daca adaug peste 873 1500 e in jur de 2400. anul trecut la pozitia asta media 9.30....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

Histamina....gata optiunile???hai intra si povesteste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

gata lista. 19 scoli numai real (mate info, bilingv plus stiintele naturii ) va spun lista maine dar sunt 1708 locuri. cu au spus fetele sa fie:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

neata....


dupa un calcul , adevarat facut la 1 noapteamie mi a iesit ca ar fi crescut media la cei intre 9- 10 cu 2 procente si ar fi scazut la cei intre 8-9 tot c 2 procente....dar nu va luati dupa mine


azi refac listaam pus prea multe optiuni, si vreau musai sa le pun pe primele 10 cele mai realiste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

am numarat locurile in licee intre 10 si 8.75 sunt 7900.
am mai numarat inca vreo 300 si am ajuns pana pe la 8.50.
asta ca idee.
stiu ca mai vin din afara.adaug 1500.si vad ce iese.
desigur calculele mele sunt pt esalonul 2.
255+250+224+250+180=1159=vianu,sava,mihai viteazul,sincai, mihai eminescu
deci strumfii cei mai scoliti de pe aici prind cam ce isi doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Mei, eu nu mai fac calcule ca tot aia e de le fac au ba.
Cum o fi o fi.
La noi e ceva mai usor dat fiind profilul umanist ales. Intotdeauna aici s-a intrat cu medii ceva mai mici.

Am pus numai vreo 28 de optiuni. Dar daca ziceti voi ca trebuie mai multe ma mai straduiesc un pic si pentru altele.

La scoala 11 s-a uitat fii-mea dupa o prietena si au socat-o cele 15-16 note de 10 la matematica si numai una de 10 la romana. Si mediile foarte mari de absolvire.





--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Bafta pe la scoli, sa nu stati mult, sa completati corect si sa fie cu noroc!

Viviana, la mate a fost usor, era de asteptat ca in scolile unde inca mai exista catedre bune de mate si sunt scoli ce "produc" olimpici sa fie multe note maxime.
S-a vazut asta si la Vianu, 97, 79, ICHB, 56, 190, la scoala pustiului meu unde se face mate la greu in clasa, cu nivel ridicat, si la alte cateva scoli.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

viviana, trece 30- 40 de optiuni. e mai ok asa.
sunt un pachet de nervi.
intrati,va rog, sa vedeti furt pe fata.
scoala 127 Republica Peru, Rahova. este scoala pe care eu am absolvit-o.pe vremuri era in primele 5 din Bucuresti, insa acum de 11 ani nu ia capacitatea la ambele materii mai mult de 1 elev!
exceptandu-l pe primul care are 9.90 media de absolvire si 8 la EN,sa vedeti voi note de 2 si 3 la EN si peste 9 media de absolvire.
strumful meu are 5.95 la EN, 7,91 media de absolvire la 169 Drumul Taberei, unde chiar s-a facut carte.
cu 5.95 la teste,dar 9.40 media de absolvire unul de la 127 ii ia locul.
este o tampenie chestia cu media de absolvire.
nu se poate sa ai o scoala ca asta si toti sa aiba media peste 7 de absolvire,jumatate peste 8 si note de 2-3 la EN.
iar la Petrache Poenaru 147, in Ferentari, toti au peste 8.75 media de absolvire, vreo 5 sunt intre 8.75 si 9, restul peste 9 cu mult si la EN 2-3.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Mie personal, o medie generala de 8 sa spunem, intr-un an scolar, mi se pare foarte facil de realizat.
Ai nevoie doar de 5 medii de 6, 4-5 medii de 8 si sa spunem 4-5 medii de 10 ( purtare, sport, muzica, desen ).
Nu-i chiar tras la jug.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

ok lala,dar cum iti explici mediile alea imense si notele alea infime de la EN?
cine a mintit?
profesorii care au notat exagerat elevii,pt ca oricum vor lua putin la EN?

Mergi la inceput