Admiterea la liceu - primul prag - emotii

Raspunsuri - Pagina 44

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

am cam renuntat la sectile de filo. daca o s afie necesar un transfer e mai usor de la mate info. dar poate ca sunt nebuna dar nu-mi imaginez ca cu media 9.67 nu prinde niciunul din liceele enumerate de mine in top 5 (vianu, viteazu, sava, lazar sau cosbuc mate info)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

Vanessa stai linistita ca nu se pune problema sa nu prinda.

ce am vazut eu...batalia mare este intre 9 - 9,50 acolo s cei mai multi ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Da, e clar, nu gandim la fel.
Oricum, cu media aia n-are cum scapa vianu.

Rufus, Tora si iadele

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


Si eu sunt convinsa ca cu 9,67 nu are cum sa nu intre la Vianu.

Insa referitor la pozitionare, are sens in acest an sa pui si Vianu si Viteazu' deoarece la acestea 2 fata de anul trecut exista o clasa in plus/minus deci media va fi diferita si in functie de acest aspect.
Viteazu' anul trecut a avut medie 9,54 cu o clasa in minus fata de acest an.
Vianu a avut 9,42 cu o clasa in plus fata de acest an.

Teoretic s-ar putea ca in acest an sa se intre cu mai mult la Vianu decat la Viteazu fiind mai putine locuri la cel din urma.

Practic...vom vedea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

La mine lovitura de teatru.
Si-a pus pozitia 1 Cosbuc pozitia 2 Iorga si pozitia 3 Spiru.

Eu o sa-i tin pumnii pentru Cosbuc - are o sansa micuta dar e o sansa acolo.

M-am uitat si pe site-ul cu ierarhizarea si media ei a coborat 56 locuri.

M-am mai uitat si la ierarhizarea pe scoli la scoala 11. Peste 12 copii au media 10. Iar media cea mai mica a fost 7.80.



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

Viviana, voi ati fost la 11 sau la 3???? daca nu ai fost la 11 nu te mira. au venit profesorii in clasa in spatele camerelor si le-au scris raspunsurile pe tabla. asa e zvonul in targ. si il cred. o parte din colegii lui fi-miu au venit din 11.
Vianu nu are clase in minus fata de anul trecut. acum 2 ani au fost 8 anul trecut tot 9. dar tineti cont ca sunt locuri mai putine peste tot..
Fi-miu a numarat locurile pierdute si si cu 18 locuri in minus anul trecut media nu ar fi fost de 9.42 ci de 9.48.
la ierarhie el a pierdut 2 sutimi. anul trecut cu media lui era in jur de 790/830 (atatia au avut 9.67). anul asta la pozitia aia e 9.68. anul trecut la nota 9.65 era pozitia 873 cat are el acum. deci media a crescut cam cu 2 sutimi. cu locuri mai putine sa zicem ca anul trecut media ar fi fost pe la 9.50 (in conditile de acum). deci, cu orice crestere mi se pare absurd sa ajunga la media lui. dar anul asta a fost atipic....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Anul trecut Vianu a avut 270 de locuri. Anul acesta doar 255. Eu la asta ma refeream.

Pronosticuri sa ne mai descretim fruntile

Preconizez ca la Vianu se intra cu 9,51.
Sa vedem cat de departe/aproape sunt

Viteazu' cu 9.58.
Sava bilingv cu 9.98

Se mai baga cineva la un joc de "ghici" ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

da, are 252 de locuri in 9 clase. peste tot sunt clase de 28 anul asta. anul trecut erau 30 de elevi in 9 clase. deci s-au pierdut 18 locuri din vianu. dar s-au pierdut 20 de locuri din viteazu, vreo 20 din sa si vreo 20 din lazar care erau peste vianu. deci astia coboara spre vianu. cand socotiti tine-ti cont ca toate liceele au pierdut locuri, cu cat cobori media adaugi si mai multi elevi care vin de la cele de mai sus (nu stiu daca ma fac inteleasa)
dar eu la vianu socotesc pierdute nu 18 locuri ci 80 fata de anul trecut (extrapoland rau d etot)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

algoritm esential
laa pozitia pe car o are strumful vostruu adaugati 1500 d epozitii,reprezentant maxim 1500 de candidati veniti din afara Bucurestiului. va da o noua pozitie,intrati pe admitere 2011 si cautati cu media d ela noua pozitie ce pozitie a avut media respectiva in 2011 si aceea ar fi media corespunzatoare anului 2011.
pic de somn,asa ca rezumatul rzumatului e ca adaugati 20-25 de sutimi la media strumfului vostru.explic maine pe larg.iertare.e sigur ce zic.
ex:golanasul meu are 6.93,pozitia 8159+1500= 9700, IN JUR DE 7.25 ANUL TRCUT.PRIMUL LICEU E UNUL LA CARE ULTIMA MEDIE A FOST ANUL TRECUT 7.20
BAFTA!
scuze de majuscule.as dormi oriunde,oricand si cu oricine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

Viviana, voi ati fost la 11 sau la 3???? daca nu ai fost la 11 nu te mira. au venit profesorii in clasa in spatele camerelor si le-au scris raspunsurile pe tabla. asa e zvonul in targ. si il cred. o parte din colegii lui fi-miu au venit din 11.
Vianu nu are clase in minus fata de anul trecut. acum 2 ani au fost 8 anul trecut tot 9. dar tineti cont ca sunt locuri mai putine peste tot..
Fi-miu a numarat locurile pierdute si si cu 18 locuri in minus anul trecut media nu ar fi fost de 9.42 ci de 9.48.
la ierarhie el a pierdut 2 sutimi. anul trecut cu media lui era in jur de 790/830 (atatia au avut 9.67). anul asta la pozitia aia e 9.68. anul trecut la nota 9.65 era pozitia 873 cat are el acum. deci media a crescut cam cu 2 sutimi. cu locuri mai putine sa zicem ca anul trecut media ar fi fost pe la 9.50 (in conditile de acum). deci, cu orice crestere mi se pare absurd sa ajunga la media lui. dar anul asta a fost atipic....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

pe mine m ati pierdut pe drum cu atatea socoteli eu am pus prima pozitie Madgearu care cu 30 de sutimi(anul trecut) mai mica decat are fata,,,apoi Cantemir care e cu 10 sutimi ...si tot asa n am pus decat fff departe un liceuu la acre media e mai mare decat are B O FI BINE ...O FI RAU???

Mergi la inceput