Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Adolescentii (12-18 ani)

Admiterea la liceu - primul prag - emotii

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 50
vanessa ionescu
vanessa ionescu

1181 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luivanessa ionescu Adauga semn de carte la raspuns Trimite vanessa ionescu un Mesaj Privat
am cam renuntat la sectile de filo. daca o s afie necesar un transfer e mai usor de la mate info. dar poate ca sunt nebuna dar nu-mi imaginez ca cu media 9.67 nu prinde niciunul din liceele enumerate de mine in top 5 (vianu, viteazu, sava, lazar sau cosbuc mate info)

Vanessa, Andu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)
Mergi la inceput
cosmi1975
cosmi1975

3924 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicosmi1975 Adauga semn de carte la raspuns Trimite cosmi1975 un Mesaj Privat
Vanessa stai linistita ca nu se pune problema sa nu prinda.

ce am vazut eu...batalia mare este intre 9 - 9,50 acolo s cei mai multi ....

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975
http://community.webshots.com/user/cosmi1975
Mergi la inceput

Lala_D

7700 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Lala_D un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Da, e clar, nu gandim la fel.
Oricum, cu media aia n-are cum scapa vianu.

Rufus, Tora si iadele

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Si eu sunt convinsa ca cu 9,67 nu are cum sa nu intre la Vianu.

Insa referitor la pozitionare, are sens in acest an sa pui si Vianu si Viteazu' deoarece la acestea 2 fata de anul trecut exista o clasa in plus/minus deci media va fi diferita si in functie de acest aspect.
Viteazu' anul trecut a avut medie 9,54 cu o clasa in minus fata de acest an.
Vianu a avut 9,42 cu o clasa in plus fata de acest an.

Teoretic s-ar putea ca in acest an sa se intre cu mai mult la Vianu decat la Viteazu fiind mai putine locuri la cel din urma.

Practic...vom vedea.

Mergi la inceput

viviana

3953 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite viviana un Mesaj Privat
La mine lovitura de teatru.
Si-a pus pozitia 1 Cosbuc pozitia 2 Iorga si pozitia 3 Spiru.

Eu o sa-i tin pumnii pentru Cosbuc - are o sansa micuta dar e o sansa acolo.

M-am uitat si pe site-ul cu ierarhizarea si media ei a coborat 56 locuri.

M-am mai uitat si la ierarhizarea pe scoli la scoala 11. Peste 12 copii au media 10. Iar media cea mai mica a fost 7.80.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi
Mergi la inceput
vanessa ionescu
vanessa ionescu

1181 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luivanessa ionescu Adauga semn de carte la raspuns Trimite vanessa ionescu un Mesaj Privat
Viviana, voi ati fost la 11 sau la 3???? daca nu ai fost la 11 nu te mira. au venit profesorii in clasa in spatele camerelor si le-au scris raspunsurile pe tabla. asa e zvonul in targ. si il cred. o parte din colegii lui fi-miu au venit din 11.
Vianu nu are clase in minus fata de anul trecut. acum 2 ani au fost 8 anul trecut tot 9. dar tineti cont ca sunt locuri mai putine peste tot..
Fi-miu a numarat locurile pierdute si si cu 18 locuri in minus anul trecut media nu ar fi fost de 9.42 ci de 9.48.
la ierarhie el a pierdut 2 sutimi. anul trecut cu media lui era in jur de 790/830 (atatia au avut 9.67). anul asta la pozitia aia e 9.68. anul trecut la nota 9.65 era pozitia 873 cat are el acum. deci media a crescut cam cu 2 sutimi. cu locuri mai putine sa zicem ca anul trecut media ar fi fost pe la 9.50 (in conditile de acum). deci, cu orice crestere mi se pare absurd sa ajunga la media lui. dar anul asta a fost atipic....

Mergi la inceput

Lala_D

7700 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Lala_D un Mesaj Privat
Anul trecut Vianu a avut 270 de locuri. Anul acesta doar 255. Eu la asta ma refeream.

Pronosticuri sa ne mai descretim fruntile

Preconizez ca la Vianu se intra cu 9,51.
Sa vedem cat de departe/aproape sunt

Viteazu' cu 9.58.
Sava bilingv cu 9.98

Se mai baga cineva la un joc de "ghici" ?
Mergi la inceput
vanessa ionescu
vanessa ionescu

1181 Mesaje
da, are 252 de locuri in 9 clase. peste tot sunt clase de 28 anul asta. anul trecut erau 30 de elevi in 9 clase. deci s-au pierdut 18 locuri din vianu. dar s-au pierdut 20 de locuri din viteazu, vreo 20 din sa si vreo 20 din lazar care erau peste vianu. deci astia coboara spre vianu. cand socotiti tine-ti cont ca toate liceele au pierdut locuri, cu cat cobori media adaugi si mai multi elevi care vin de la cele de mai sus (nu stiu daca ma fac inteleasa)
dar eu la vianu socotesc pierdute nu 18 locuri ci 80 fata de anul trecut (extrapoland rau d etot)

Mergi la inceput

histamina

4321 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite histamina un Mesaj Privat
algoritm esential
laa pozitia pe car o are strumful vostruu adaugati 1500 d epozitii,reprezentant maxim 1500 de candidati veniti din afara Bucurestiului. va da o noua pozitie,intrati pe admitere 2011 si cautati cu media d ela noua pozitie ce pozitie a avut media respectiva in 2011 si aceea ar fi media corespunzatoare anului 2011.
pic de somn,asa ca rezumatul rzumatului e ca adaugati 20-25 de sutimi la media strumfului vostru.explic maine pe larg.iertare.e sigur ce zic.
ex:golanasul meu are 6.93,pozitia 8159+1500= 9700, IN JUR DE 7.25 ANUL TRCUT.PRIMUL LICEU E UNUL LA CARE ULTIMA MEDIE A FOST ANUL TRECUT 7.20
BAFTA!
scuze de majuscule.as dormi oriunde,oricand si cu oricine.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea
Mergi la inceput
vanessa ionescu
vanessa ionescu

1181 Mesaje
Viviana, voi ati fost la 11 sau la 3???? daca nu ai fost la 11 nu te mira. au venit profesorii in clasa in spatele camerelor si le-au scris raspunsurile pe tabla. asa e zvonul in targ. si il cred. o parte din colegii lui fi-miu au venit din 11.
Vianu nu are clase in minus fata de anul trecut. acum 2 ani au fost 8 anul trecut tot 9. dar tineti cont ca sunt locuri mai putine peste tot..
Fi-miu a numarat locurile pierdute si si cu 18 locuri in minus anul trecut media nu ar fi fost de 9.42 ci de 9.48.
la ierarhie el a pierdut 2 sutimi. anul trecut cu media lui era in jur de 790/830 (atatia au avut 9.67). anul asta la pozitia aia e 9.68. anul trecut la nota 9.65 era pozitia 873 cat are el acum. deci media a crescut cam cu 2 sutimi. cu locuri mai putine sa zicem ca anul trecut media ar fi fost pe la 9.50 (in conditile de acum). deci, cu orice crestere mi se pare absurd sa ajunga la media lui. dar anul asta a fost atipic....

Mergi la inceput
cosmi1975
cosmi1975

3924 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicosmi1975 Adauga semn de carte la raspuns Trimite cosmi1975 un Mesaj Privat
pe mine m ati pierdut pe drum cu atatea socoteli eu am pus prima pozitie Madgearu care cu 30 de sutimi(anul trecut) mai mica decat are fata,,,apoi Cantemir care e cu 10 sutimi ...si tot asa n am pus decat fff departe un liceuu la acre media e mai mare decat are B O FI BINE ...O FI RAU???

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975
http://community.webshots.com/user/cosmi1975
Mergi la inceput
Pag. din 50 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com