Admiterea la liceu - primul prag - emotii

Raspunsuri - Pagina 43

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

sunt in ordine alfabetica. si voi tot 9.67 parca aveati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

m-am uitat si eu, la noi media de 8,89 e pe o pozitie mult mai buna anul asta decat anul trecut. Adica acum suntem 3359, fata de 3637 anul trecut. Cred ca mediile au crescut doar la notele foarte mari, peste 9,50. Vad ca la esalonul mediu, ca la noi, , anul asta stam mai bine cu cca 300 de pozitii :).

linkul unde m-am uitta eu este asta:

http://prep-adm2012.cloudapp.net/Ierarh/CandFromJudIAD.aspx?Jud=10&Poz=0&PageN=1

si NU sunt in ordine alfabetica, ci in ordinea descrescatoare a mediilor, cum ma asteptam. Voi unde ati gasit alfabetic?

Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui vanessa ionescu

am explicat intai insir mate info: 1. vianu,2. viteazu, 3 sava mate info, 4 cosbuc mate info, 5 sva stiinte, 6 lazar stiinte, 7 lazar siinte sociale, 8 sava filo, 9 lazar filo si daca nu acopar numarul de locuri urmeaza cosbuc filop, hasdeu mate info (parca au si bilingv) si hasdeu filo.



Am o intrebare: ce rost are pozitionarea sava (cu toate sectiile), viteazu, dupa vianu care, teoretic, are medie mai mica?

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

si iarasi, cum ma asteptam, dupa media de admitere, al 2-lea criteriu de sortare este media de la evaluare, veronica sta bine aici, la ea exam au fost peste media 5-8.

So... success la completari fise!!!

ne auzim!

Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

si am zis sa dau si aici algoritmul de repartizare publicat pe siteul oficial de admitere, eu zic ca e clar explicat acolo.

http://admitere.edu.ro/Algoritm.aspx

O seara buna, pa!

Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

rufus,

la vanesa, copilul vrea musai vianu, a facut acolo 4 clase si ii place ff mult! Abia apoi prefera alte licee de top. De asta vor pune vianu PRIMA optiune :), indiferent de medii. Si eu as fi facut la fel, cel putin la prima optiune, la restul... nu chiar identic.

Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_nicolae

rufus,

la vanesa, copilul vrea musai vianu, a facut acolo 4 clase si ii place ff mult! Abia apoi prefera alte licee de top. De asta vor pune vianu PRIMA optiune :), indiferent de medii. Si eu as fi facut la fel, cel putin la prima optiune, la restul... nu chiar identic.




Eu am inteles ca vrea musai vianu.
Dar, daca nu prinde vianu, este exclus (ma rog, la nivel teoretic) sa prinda sava sau viteazu, asa ca plasarea lor in lista este inutila.
Asa-i, ori ba?

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

pai a crescut pozitia , dar trebuie sa tinem cont ca anul trecut au fost 15 .000 candidati fatza de anul asta cu 12.000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

Rufus, la noi cum a spus Anca Vianu e topul preferintelor. Viteazu mie mi se pare mai bun decat sava sau lazar. apoi urmeaza sava si lazar pe criteriu ca daca vor creste mediile in vianu vor creste artificial, in defavoarea lui sava sau lazar. vianu+viteazu+sava+lazar sectiile de real impreuna au 952 de locuri.se adauga cosbuc cu 84 de locuri la real.
fi-miu e pe 873. mai vin din Ilfov. se mai duc din ei la uman. cam asta e socoteala. bineinteles ca pe fisa pun si iorga (84 de locuri la real) Hasdeu (140 locuri real), spiru 140 de locuri real. cred ca deja sunt pe la 1500.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Da, e clar, nu gandim la fel.
Oricum, cu media aia n-are cum scapa vianu.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput