Admiterea la liceu - primul prag - emotii

Raspunsuri - Pagina 42

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

ce magneziu luati si ce cantitate/zi....musai am si eu nevoie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

Anca, eu nu iau magneziu :))
am explicat intai insir mate info: 1. vianu,2. viteazu, 3 sava mate info, 4 cosbuc mate info, 5 sva stiinte, 6 lazar stiinte, 7 lazar siinte sociale, 8 sava filo, 9 lazar filo si daca nu acopar numarul de locuri urmeaza cosbuc filop, hasdeu mate info (parca au si bilingv) si hasdeu filo. daca tot nu acopar ma mai gandesc intre caragiale si iorga mate info biling si mate info simplu. iorga are media mai buna si s-a ridicat tare dar si caragiale creste si au programe extra. cam asta e la noi. repet, totul in functie de ierarhie. Lazarul e peste mana cu transportul dar ne descurcam noi. si de fapt speram sa nu fie cazul. offf dac anu gresea la romana cu compunerile lui poetice si lungi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

[pe 4 e lazar mate info si se decaleaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

vanesa,

lasa, nu te mai gandi cu romana, eu zic ca baiatul tau are note fff bune!!!

aa, si ce mai voiam sa intreb, chiar se practica acele transferuri intre profile, din interiorul liceelor? sau sunt doar cazuri rare, izolate? ma gandesc ca sunt licee unde e dif mare intre notele de la 2 profile, chiar si peste 1,5 pct, un elev cu 6,50 de la uman va putea sa se mute la mate-info, in cl 10, unde s-a intrat cu peste 8,50?? cand faceam noi, eu nu am vazut asa ceva, doar mutare de la un liceu la altul, dar acelasi profil, mate-info, electro sau mecanic...

hmmm

Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

cosmi,

magneziu forte romanesc, de la orice farma, eu am cerut magne b6 si asta mi-a dat. Mie mi=au zis 2 pastile pe zi, eu am incercat doar cu 1 pe zi, v-am zis, de frica dependentei. Dar chiar si 1 pe zi, la mine clar a avut efect!

:)

Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 3 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

in principiu e posibil orice dar in anumite conditii. cazurile sunt intradevar izolate, dar sunt. am o prietena profa la neculce si imi spunea ca sunt pusi rau pe cei de la real iar cu cei d ela uman se poarta foarte frumos (nu ea, ceilalti profi). asa ca cei d ela real ca s anu-si strice medile se transfera in bloc la uman). dar prefer un liceu bun chiar daca nu nimerim la sectia dorita. sa va spun ca fi-miu vrea sa faca conservatorul in anglia? :))) dar vrea vianu cu orice pret. a facut 4 ani acolo si ii place. plus ca ii place mate mult si info vrea sa le tina ca alternativa. oricum, de la anu liber la cantari in cluburi :D doar trebuie sa iasa si mama undeva ca ne ajunge?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Aha, ati ajuns la Magne b6?

Io ma duc acuma sa completez optiunile.
Mi-am tras la copiator modelul de fisa si o sa ma joc pe ea (pe ele) pana iese ceva ca lumea.

S-ar putea sa fac chiar un tabel in Excel - se pot permuta mai usor optiunile fara sa pierd codurile.



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

a aparut pe admitere.edu. a crescut media. fi-miu e 873


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

asa este...a crescut media ...am facut 150 de optiuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bia spune:

Si noi ne aflam pe pozitia 877....

Mergi la inceput