Admiterea la liceu - primul prag - emotii

Raspunsuri - Pagina 33

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Multumesc, Lala_D, mie mi-a iesit din minte ca este anuntata data de 4, au inceput sa sune cunostintele, neamurile etc. si m-a luat valul. Dar ai dreptate, nu am ce astepta deocamdata.



"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana spune:

Felicitari tuturor copiilor.
V-am urmarit din umbra, noi mai avem pana acolo.
Nici nu-mi imaginez prin ce emotii ati trecut si inca mai aveti, pana la repartitii.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

sorana, la voi va fi 10 pe linie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

NU-s la curent in amanunt cu datele de examene, rezultate, repartizare coputerizata (mai avem o paine de mancat pana atunci), cum v-ati descurcat? S-au dat rezultatele?

Va doresc multa bafta, sa prindeti loc unde va doriti!

Monica, mami de 2 : Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

www.andreeaioana.ro/displayimage.php?album=31&pos=37" target="_blank">Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Monica, ne-am descurcat onorabil pentru ca avem niste copii minunati.

Inca o data felicitari tuturor copiilor pentru efortul depus.


Nu stiu daca astia au publicat ceva rezultate online pentru Bucuresti.
Deja fata a ales (dupa ce astat de vorba si cu pofii ei) Iorga pe primul loc cu stiinte sociale.
Apoi vor veni toate liceele agreate de ea ce au stiinte sociale.
Apoi liceele agreate cu uman, apoi cele cu stiintele naturii, apoi cele economice.
Pe locurile codase vor fi cele cu mate-info.





--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bia spune:

Citat:
citat din mesajul lui vanessa ionescu

fi-miu a plecat azi intr-o tabara. macar o saptamana nu ne vedem ca sa tocam "intru sau nu intru". mie imi vajaie capul si nu pot sa ma gandesc la vacanta inca. iar dupa repartizare daca il vad cu pixul in mana "il bat". mi-am facut lista cu licee si cu coduri. unii spun ca o sa creasca mediile anul asta. inca nu a aparut in bucuresti ierarhia. si eu cred ca or sa creasca la liceele de top. dar tot sper ca cu 9.67 sa prinda Vianu. anul trecut a fost 9.42. pe lista am pus dupa vianu viteazu (cu toate ca acolo e bataie). sava, lazar, cosbuc, hasdeu (mate info), am continuat cu stiintele, iar la sfarsit filologia. ultimile pe lista sunt iorga, neculce, caragiale. dar mi se pare absurd sa ajung la caragiale cu 9.67. oricum trebuiau puse. lista mea de acasa. doua saptamani ma imbolnavesc...

Vanessa, Andu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)



A plecat copilul in tabara? Pai la noi la scoala ne-au spus sa nu plecam din Bucuresti,caci dupa data de 5 iulie, cand mergem sa facem optiunile pe fisele de inscriere, la o data ulterioara vom fi anuntati( o zi sau doua) sa mergem din nou la scoala,in formatie completa,copil,parinte si diriginte sa verificam ce s-a introdus in calculator si sa dam ok-ul final.Procedura aceasta este parte din metodologia de admitere si este obligatorie, diriga noastra ne-a spus ca ea nu va face nici o abatere.Si noi aveam in intentie sa plecam sambata asta la mare pentru 3 zile si mi s-a spus"nu",caci este foarte probabil ca sambata sa fim chemati la scoala.Daca operatiunea se va face vineri,putem pleca linistiti la mare, sambata...insa nu-mi pot planifica inca plecarea.Informatiile le primim pe mail si apar noutati de la o ora la alta.Initial trebuia sa mergem pe 4 iulie la scoala,pentru verificarea datelor din fisa de inscriere,iar ieri ne-au anuntat ca trebuie mers pe 2 iulie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Noi, pentru completarea optiunilor, am fost chemati pe data de 5 iulie la 6 seara.
Pentru verificarea lor pe 7 iulie dimineata.

Cu copilul din dotare caci trebuie sa semneze si el optiunile.



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

la noi copilul vrea intr-un liceu, eu sunt de acord, dar sora mea, mama lui, a inteles ea ca alt liceu este bun.
este asa o stare faina,ca fug de acasa cu banii de paine,sau fara bani de paine,ca ma descurc eu cumva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

Histamina...si la noi la fel...este asa un razboi rece

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Mei, noi am cedat in favoarea doleantelor ei si a apropierii de casa.

Profa ei de romana corecteaza tezele de la bac de la Madgearu, Goethe, Caragiale.
Mi-a spus ca bune teze are de la Madgearu. Dar si de la Goethe si Caragiale.
Asta pentru Rufus.



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput