Admiterea la liceu - primul prag - emotii

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

8.70 romana +
9.50 mate
_
9.10 +
9.62 (V-VIII)
_
9.36 (M.A.)

La 2 ma duc la scoala sa depun contestatie ptr mate. Intra unde-si doreste cu media asta ,dar asa...ptr ea...a verificat cu profa de mate si a facut totul perfect...nu stiu unde i-au scazut 50 sutimi.

De-acum trebuie sa se hotarasca intre stiinte ale naturii si mate-info cu bilingv germana

Felicitari tuturor copiilor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

roxana,excelenta alegerea cu bilingv germana.

in continuare sunt mai mici notele decat anul trecut,dar pe mine ma intereseaza la nivlul Bucurestiului.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui grati.ela

Lala, a meritat Vianu?

"Invatatura din constrangere nu este facuta sa ramana, dar cea care patrunde in suflet prin dragoste si bunavointa, aceea ramane acolo pentru totdeauna" Sfantul Ioan Gura de Aur


DA! A meritat. A fost foarte fericita in liceu, profesori foarte buni, anturaj potrivit, nu a necesitat meditatii decat ca verificare in clasa a 12 a si numai la mate/fizica unde ea a dat SAT si SAT 2 si ii trebuia materia parcursa in avans. Din pacate anul trecut nu s-au acordat burse integrale in state si astfel a ratat plecarea acolo.
A intrat insa "cu ochii inchisi " la electronica , cu bursa.
Referintele ei pentru cei 4 ani de liceu sunt excelente astfel incat "pisez" la pruncul personal sa se tina cu burta pe carte (inca cel putin 2 ani), la modul cel mai serios.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

gemanuta mea a predat acolo.
ea zice ca Vianu nu merita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Romana 8,90
Matematica 9,75
Media admitere: 9,42

Felicitari, multe felicitari copiilor nostri!

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Va felicit din toata inima si in mod special pe copiii vostri! De cateva zile am intrat, absolut intamplator, la acest subiect si am trait alaturi de voi emotiile acestor examene!! Notele obtinute si mediile anilor de gimnaziu mi se par aproape ireale gandindu-ma la ce se intampla "pe vremea mea".
Cand vor ajunge ai mei copii in aceasta etapa cred ca voi ruga sa fiu sedata altfel ma paste vreun AVC! Sa aveti vacante minunate si relaxante si sa intre puii vostri unde isi doresc!
In mod particular vreau sa o felicit pe Bianca lui cosmi1975 pentru ca de ea sunt mai "legata"?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Felicitari tuturor copiilor! Numai rezultate frumoase pe aici, BRAVO!!

Bafta sa intre toti copiii exact acolo unde isi doresc!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Felicitari Rufus!

histamina parerile sunt impartite. Ca peste tot.
La noi parintii au fost extrem de multumiti, copila fericita ( e genul care munceste, prinde din zbor, iubeste matematica si a avut timp de de toate in liceu si distractie si invatatura). Asa ca ea ne-a recomandat ca se merita.
Oricum mai avem de "mancat" inca 2 ani de gimnaziu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Felicitari tuturor, eu am inteles ca sunt medii mai mici decat cele de anul trecut.
Apropo de Vianu, fiica-mea va incerca gimnaziul de acolo, e foarte buna la mate dar nu numai, cum sunt clasele V-VIII acolo ? Din alte surse, merita sa mearga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

tocmai a primit si vero notele la scoala, m-a sunat, era un haos, abia am auzit, sper sa fi auzit bine la tel , 8,50 la ro si 9,50 la mate. E cum am estimat! :)

Din pacate, cu 8,79 de la 5-8 va avea 8,89 final, ceea ce e la limita la mate-info. Ironie sau nu, conform brosurilor de anul trecut, este la fix 0,15 de ultima medie... .

O sa stau sa sper ca va lua unde vrea... pt noi, chiar vor atarna acele 0,15 primite de unii, incorect.

Sper sa intre majoritatea copiilor acolo unde vor.

Va pup pe toti!

Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 3 anisori

Mergi la inceput