Admiterea la liceu - primul prag - emotii

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui cosmi1975

multumim ,Bianca!!!


deci 8.95 romana
9,55 matematica....


superr

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975
http://community.webshots.com/user/cosmi1975


Esti suparata ?
Ca nu stiu daca sa te felicit sau nu
Are medie la teste 9.25 daca MG este in jur de 9.80 atunci media de admitere e in jur de 9.50 cu sanse la toate liceele bune .
Asadar, felicitari!

Eu personal cred ca mediile anul acesta or sa fie cam la fel ca anul trecut, sper pentru nepot chiar un picut mai mici dar astept ierarhia finala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

centralizarea actuala: mai mici ca anul trecut.
mai astept.
va tin la curent.
felicitari cosmi, felicitari tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabela spune:

Felicitari Viviana ! Felicitari pentru toate mamicile si copiii lor!Bine ca v-ati linistit.

Eu ma uitam la scoala noastra , la elevi, si deja ma treceau fiorii, pt mine si Ana, anul viitor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadalinaM spune:

Felicitari tuturor, Succes celor cu emotii!

Noi:
8.85 Romana
8.35 Mate
-----------
M.E. = 8.60
M(V-VIII) 9.25
M.desen = 8.50(cam mica, pt ca intra in calculul mediei finale in 3 parti)

Bun, fata de ce ganduri im faceam eu...mai ales la romana!

Noi luptam pentru Tonitza, in prima faza(e o admitere separata, daca nu intra aici! trebuie sa completeze maretele fise)
Cei care au dat la Tonitza au toti mediile afisate intr-un singur loc dar, inca, nu le-au centralizat, nu le-au facut mediile cu desenul si clasele V-VIII asa ca facem calcule, comparam, aplicam procente...
La ei, in prima faza, media se va calcula asa:
M finala =( 3*Mdesen +( M.E. + M(V-VIII))/2 )/4

Histamina, eu am incercat sa fac meditatii cu nepotul la mate.
Si nu a mers! De cate ori ne intalneam facea misto, nu era atent, se grabea, nu se concentra...am renuntat, cu toate ca i-am zis ca facand cu mine economiseste o caciula de bani si poate, apoi, pleca cu ei in excursie! A tinut 2-3sedinte, apoi a luat-o de la inceput!
Asa ca a mers la un profesor-barbat(s-a nimerit sau nu, dar eu cred ca a contat si asta). Profesorul e tatal prietenului lui. Si, stii ceva, acesta, la randul lui, nu poate lucra la mate cu fiul sau, asa ca l-a trimis la pregatire la un coleg al sau.
Ce vreau sa zic e ca, uneori, nu merg meditatiile in familie. Copii au impresia ca ne tragem de sireturi ca atunci cand ne jucam/glumim, etc.
Eu v-as sugera ca, in timpul liceului sa incercati meditatiile cu cineva strain de familia voastra, un coleg al surorii tale. Din pacate , daca nu stii inceputul la mate, nu vei putea face etapelor urmatoare, el mai are timp sa recupereze acum, inainte sa ajunga la sisteme, siruri, integrale, calcul diferential, functii, numere complexe, trigonometrie, geom in spatiu complicata....

Inca o data mult SUCCES!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

asta e boala generala...nici eu nu reusesc sa o mobilizez pe Ozi la mate. Am incercat sa lucrez benevol cu prieteni de-ai ei asta pt a lucra in echipa dar ma scotea din minti cand isi dadea ochii peste cap de cate ori gresea. In vacanta asta mai incerc de data asta cu tatal ei alaturi. De rusinea lui poate lasa fasoanele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

noi stam cu emotii chiar daca pare media buna. a luat 9 la romana (mult mai mica decat calculase se pare ca la compuneri a gresit - le-a facut si mai lungi si prea intortochiate). si 9.95 la mate. 9.87 media pe 5-8 deci e 9.67 MA. Anul trecut la Vianu s-a intrat cu 9.42. toti spun ca e ok dar eu mama naebuna....in alta ordine de idei multi fug de Vianu ca e si foarte greu si mai si dau bacul cel mai greu la mate. dar stam cu emotii. daca lua mai mult la romana eram linistiti...oricum, la ei in scoala fata de anul trecut (fiind considerati si o generatie mai buna decat ceilalti) au medii mai mici. toata lumea spune ca fiind camerele e posibil sa scada nota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Felicitari, Felicitari!

Multumim - deschidem sampania!

Haide Rufus!!!!!!




--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Felicitari, Vanessa! Intra la Vianu...fug multi, stai fara grija.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui vanessa ionescu

noi stam cu emotii chiar daca pare media buna. a luat 9 la romana (mult mai mica decat calculase se pare ca la compuneri a gresit - le-a facut si mai lungi si prea intortochiate). si 9.95 la mate. 9.87 media pe 5-8 deci e 9.67 MA. Anul trecut la Vianu s-a intrat cu 9.42. toti spun ca e ok dar eu mama naebuna....in alta ordine de idei multi fug de Vianu ca e si foarte greu si mai si dau bacul cel mai greu la mate. dar stam cu emotii. daca lua mai mult la romana eram linistiti...oricum, la ei in scoala fata de anul trecut (fiind considerati si o generatie mai buna decat ceilalti) au medii mai mici. toata lumea spune ca fiind camerele e posibil sa scada nota

Vanessa, Andu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)



Vanessa, nepoata mea a terminat anul trecut la Vianu, ea a fost generatia cu cea mai ridicata ultima medie de admitere din ultimi ani ( 9.57, in 2007), fiul meu vrea acolo, peste 2 ani

Lasa copilul in pace si stai calma, NU are cum sa urce media de admitere atat anul acesta, 9,67 e super ok . Eu cred ca se va intra cu ultima medie in jur de 9.50 la Vianu, fiind un pic mai putine locuri dar mediile la teste sunt mai mici ca anul trecut, mediile generale sunt cam la fel.

Nepotul daca nu "prinde" Viteazul va fi probabil coleg cu fiul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Lala, a meritat Vianu?

Mergi la inceput