Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Adolescentii (12-18 ani)

Admiterea la liceu - primul prag - emotii

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 50

Rufus

9327 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Rufus un Mesaj Privat
L-am auzit pe ministru dimineata cand spunea ca nu exista vreo cale de a modifica ceva. La pranz a aparut Ponta, care l-a rugat pe ministru sa vada ce-i cu nemultumirile astea...Si seara a aparut si rezultatul.
Sunt nedreptatiti 42% (din calculele lor)din elevii care au scris corect.
Asa, si?
Suntem in campanie electorala.

Rufus, Tora si iadele

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Editat de - Rufus on 27/06/2012 23:04:17
Mergi la inceput

diuna

1271 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidiuna Adauga semn de carte la raspuns Trimite diuna un Mesaj Privat
Vai noua daca asta e coloana vertebrala a castigatorilor in alegeri! Si imi exprim dezamagirea in calitate de parinte a unei eleve ce a bifat predicativa!

"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie."
Mergi la inceput
grati.ela
grati.ela

4897 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite grati.ela un Mesaj Privat
e de fugit din tara asta!!!

"Invatatura din constrangere nu este facuta sa ramana, dar cea care patrunde in suflet prin dragoste si bunavointa, aceea ramane acolo pentru totdeauna" Sfantul Ioan Gura de Aur
Mergi la inceput

histamina

4321 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite histamina un Mesaj Privat
vai de tara asta!
ce invata copii din asta?

noi speram inca la Airinei,colegiul PTTR.
aseara a incercat tata sa vorbeasca cu tatal nepotelului meu,macar sa ii dea acolo un sms de incurajare.
ne-a inchis telefonul.

maine ii face matusa tot ce isi doreste.
golanasul meu o sa ia cam 3 la mate,dar acum nu mai pot schimba nimic.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea
Mergi la inceput

viviana

3953 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite viviana un Mesaj Privat
Imi pare rau, Histamina.
Dar, ai sa vezi ca lucrurile se vor aranja bine pentru el.
In timp va fi bine.
Are noroc ca ii esti alaturi.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi
Mergi la inceput
roxana c.
roxana c.

2869 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiroxana c. Adauga semn de carte la raspuns Trimite roxana c. un Mesaj Privat
Nu am mai scris , v-am urmarit doar, dar de cand cu decizia creata a ministrului de a puncta ambele variante sunt plina de nervi. Nu mi se pare deloc corect sa puncteze la fel ambele raspunsuri - subiectiva si predicativa- dar traim intr-o tara de rahat, asa ca totu-i posibil.
Si la fii-mea in clasa sunt 2 colege care au vazut propozitia aia ca predicativa, si una din ele e cu 10 pe linie din clasa a V-a pana intr-a VIII-a. Dar orice greseala se plateste, fii-mea a gresit la unul din sinonimele alea , plus la semnul exclamarii, a dat jumatate de raspuns, nu stiu cum va fi punctata, plus ca nici compunerile nu-s punctul ei forte.
Acum....stau ca pe maracini pana maine...ptr nota de la romana,ca la matematica a facut totul perfect, deci ne asteptam la 10(cel putin dupa barem....ca pana maine cine stie ce idei le mai vin alora))
Acum...cu Dumnezeu inainte...

Roxana
Mergi la inceput

histamina

4321 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite histamina un Mesaj Privat
stie cineva cand se afiseaza pe net.
auzisem zvonuri ca se vor afisa inainte pe net,dar nu stiu sigur.

vivi,mada, cosmi, helbi multam fain.multam fain tuturor pt incurajari.

e un proverb: nimeni nu-i profet in tara lui.
cu o matusa lector universitar pe matematica, sa iei asa o nota.
cel mai important lucru acum,pt noi, este sa nu se simta abandonat in urma rezultatului,sa nu se simta mai putin iubit.
si de asta ma voi ocupa eu.
daca unul ii va zice ceva jignitor , nu stiu cum voi face asta cu 47 de kg la purtator,cate am,dar gasesc eu o solutie.

haideti ca sun la colegii mei de la edu sa vad ce si cum.

nu mi se pare corecta faza cu predicativa.eu zic sa se puncteze toate raspunsurile , indiferent de corectitudine sau nu. fac petitie online sa se puncteze si raspunsurile la intrebarile care nu s-au pus inca!

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea
Mergi la inceput
cosmi1975
cosmi1975

3924 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicosmi1975 Adauga semn de carte la raspuns Trimite cosmi1975 un Mesaj Privat
Histamina...adevarat , nu tb sa se simta abandonat

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975
http://community.webshots.com/user/cosmi1975
Mergi la inceput

histamina

4321 Mesaje
beeeeeeeeeeepppppppppp
cum beep au aflat pseudo-ziaristii de la liberatea statistica atat de amanuntita a rezultatelor?
au publicat deja nr celor intre 1-5 din Varancea.acolo au avut o soparla la inspectorat.dar asta inseamna ca rezultatele se stiu deja.

Mergi la inceput

helbi

4522 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luihelbi Adauga semn de carte la raspuns Trimite helbi un Mesaj Privat
Histamina, si ce daca matusa e lector universitar pe mathe? Nepotul vostru e unic, are trairile si emotziile lui si cu siguranta e bun in alt domeniu, daca la mathe nu straluceste. Asta nu-l face cu nimci mai pretzios in ochii vostri si-l vetzi iubi si sustzine la fel ca inainte sau poate chiar mai mult. Cit despre tata.....fara cuvinte
Uite, sa stii ca si tatal fetei mele a fcaut facultatea de mathe din pasiune, asta fiind a doua facultate a lui (pe lina academia tehnica militara-sectia de calculatoare). Eu am fost buna si mi-a placut mathe. Insa fata, si pt ca a avut ghinion in clasele a 5-a si a 6-a de o profa cam incompetenta la mathe (de care speram sa nu mai avem paret de la anul) nici nu vrea sa auda de mathe. E ok, dar nu exceleaza si nu pt ca nu poate, ci pt ca nu vrea...si nu vrea nici sa ne dea noua satisfactie, ca stie ca noi am fost pasionatzi de mate Asa ca, partea umana e de ea Eu am acceptat usor, taica-su inca mai spera ca se va razgindi si va urma ceva cu mate mai tarziu

Nasoala faza cu recorectarea, nu e corect fata de cei care au dat rasp. corect.

Bafta multa maine si, daa stitzi pe unde se pot vedea rezultatele, spunetzi si pe aici (sunt si eu curioasa de nepot...relatzii avem asa si asa unii cu altzii...).

Andreia

Mergi la inceput
Pag. din 50 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com