Admiterea la liceu - primul prag - emotii

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

L-am auzit pe ministru dimineata cand spunea ca nu exista vreo cale de a modifica ceva. La pranz a aparut Ponta, care l-a rugat pe ministru sa vada ce-i cu nemultumirile astea...Si seara a aparut si rezultatul.
Sunt nedreptatiti 42% (din calculele lor)din elevii care au scris corect.
Asa, si?
Suntem in campanie electorala.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Vai noua daca asta e coloana vertebrala a castigatorilor in alegeri! Si imi exprim dezamagirea in calitate de parinte a unei eleve ce a bifat predicativa!




"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

e de fugit din tara asta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

vai de tara asta!
ce invata copii din asta?

noi speram inca la Airinei,colegiul PTTR.
aseara a incercat tata sa vorbeasca cu tatal nepotelului meu,macar sa ii dea acolo un sms de incurajare.
ne-a inchis telefonul.

maine ii face matusa tot ce isi doreste.
golanasul meu o sa ia cam 3 la mate,dar acum nu mai pot schimba nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Imi pare rau, Histamina.
Dar, ai sa vezi ca lucrurile se vor aranja bine pentru el.
In timp va fi bine.
Are noroc ca ii esti alaturi.



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Nu am mai scris , v-am urmarit doar, dar de cand cu decizia creata a ministrului de a puncta ambele variante sunt plina de nervi. Nu mi se pare deloc corect sa puncteze la fel ambele raspunsuri - subiectiva si predicativa- dar traim intr-o tara de rahat, asa ca totu-i posibil.
Si la fii-mea in clasa sunt 2 colege care au vazut propozitia aia ca predicativa, si una din ele e cu 10 pe linie din clasa a V-a pana intr-a VIII-a. Dar orice greseala se plateste, fii-mea a gresit la unul din sinonimele alea , plus la semnul exclamarii, a dat jumatate de raspuns, nu stiu cum va fi punctata, plus ca nici compunerile nu-s punctul ei forte.
Acum....stau ca pe maracini pana maine...ptr nota de la romana,ca la matematica a facut totul perfect, deci ne asteptam la 10(cel putin dupa barem....ca pana maine cine stie ce idei le mai vin alora))
Acum...cu Dumnezeu inainte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

stie cineva cand se afiseaza pe net.
auzisem zvonuri ca se vor afisa inainte pe net,dar nu stiu sigur.

vivi,mada, cosmi, helbi multam fain.multam fain tuturor pt incurajari.

e un proverb: nimeni nu-i profet in tara lui.
cu o matusa lector universitar pe matematica, sa iei asa o nota.
cel mai important lucru acum,pt noi, este sa nu se simta abandonat in urma rezultatului,sa nu se simta mai putin iubit.
si de asta ma voi ocupa eu.
daca unul ii va zice ceva jignitor , nu stiu cum voi face asta cu 47 de kg la purtator,cate am,dar gasesc eu o solutie.

haideti ca sun la colegii mei de la edu sa vad ce si cum.

nu mi se pare corecta faza cu predicativa.eu zic sa se puncteze toate raspunsurile , indiferent de corectitudine sau nu. fac petitie online sa se puncteze si raspunsurile la intrebarile care nu s-au pus inca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

Histamina...adevarat , nu tb sa se simta abandonat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

beeeeeeeeeeepppppppppp
cum beep au aflat pseudo-ziaristii de la liberatea statistica atat de amanuntita a rezultatelor?
au publicat deja nr celor intre 1-5 din Varancea.acolo au avut o soparla la inspectorat.dar asta inseamna ca rezultatele se stiu deja.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Histamina, si ce daca matusa e lector universitar pe mathe? Nepotul vostru e unic, are trairile si emotziile lui si cu siguranta e bun in alt domeniu, daca la mathe nu straluceste. Asta nu-l face cu nimci mai pretzios in ochii vostri si-l vetzi iubi si sustzine la fel ca inainte sau poate chiar mai mult. Cit despre tata.....fara cuvinte
Uite, sa stii ca si tatal fetei mele a fcaut facultatea de mathe din pasiune, asta fiind a doua facultate a lui (pe lina academia tehnica militara-sectia de calculatoare). Eu am fost buna si mi-a placut mathe. Insa fata, si pt ca a avut ghinion in clasele a 5-a si a 6-a de o profa cam incompetenta la mathe (de care speram sa nu mai avem paret de la anul) nici nu vrea sa auda de mathe. E ok, dar nu exceleaza si nu pt ca nu poate, ci pt ca nu vrea...si nu vrea nici sa ne dea noua satisfactie, ca stie ca noi am fost pasionatzi de mate Asa ca, partea umana e de ea Eu am acceptat usor, taica-su inca mai spera ca se va razgindi si va urma ceva cu mate mai tarziu

Nasoala faza cu recorectarea, nu e corect fata de cei care au dat rasp. corect.

Bafta multa maine si, daa stitzi pe unde se pot vedea rezultatele, spunetzi si pe aici (sunt si eu curioasa de nepot...relatzii avem asa si asa unii cu altzii...).

Mergi la inceput