Admiterea la liceu - primul prag - emotii

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui helbi

Histamina, mie cumnatul asa mi- a scris: prima optiune Lazar, a doua Viteazu...acum vad ca media la Lazar a fost mai mare, deci, banuiesc ca au completat corect

Andreia




Andreia inca NU au completat nimic. Nu se pot face optiunile pana dupa data de 4 iulie cand rezultatele sunt finale, dupa contestatii.
Poate asa doresc sa completeze fisa, asta-i altceva.
Oricum copilul sa puna pe prima pozitie ce isi doreste el cel mai mult si mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

COLEGIUL NATIONAL "GHEORGHE LAZAR" Uman Stiinte Sociale Liceal 9.52 - 60
9 COLEGIUL NATIONAL "MIHAI VITEAZUL" mate info 9.54 - 30
este ceea ce avem in materialul dat de la minister.
in fine, diferenta e data de rezultatele liceului la bac, olimpiade si misu castiga detasat.


evaluarea la amte:3 si ceva si sora mea geamana a vut genialitatea sa ii spuna asta si sa il certe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadalinaM spune:

Histamina imi pare f rau pentru evaluare si contextul in care s-a obtinut acest rezultat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Relax, chiar nu-i cel mai important examen din viata lor. A mea s-a evaluat la un 9.5o la mate. Cica vo 8.50 la rom si 9.90 pe V-VIII o ajuta, per total, sa aiba o medie care, zice ea, e suficient de mare pentru liceul si profilul pe care le doreste. Si acestea fiind spuse a plecat la un coleg care si-a pus curtea la bataie pentru toata clasa, un gratar, un suc, o muzica...Si eu sa ma perpelesc pana la rezultate??? Nooo, asa o tai si eu pe o terasa in centru...Zarurile au fost aruncate!
Multumiri histaminei si lalei si celorlalti care m-au ajutat sa ma orientez mai bine in vederea repartizarii! O sa fiu ochi si urechi pe aici dupa ce se afiseaza mediile!
Felicitari copiilor nostri, orice medie ar avea! Si oriunde s-ar afla!




"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

ma duc sa consolez strumful mare, sa impac geamana, sa il calmez pe tata.
eu cu maica-sa am acceptat deja situatia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

La mate a gresit 4 subpuncte, deci mizam pe 8. Atentia bat-o vina!
Oricum sunt multumita.



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

mami, matusici, tatici, pe langa liceele de top sunt si licee ok, unde mediile sunt satisfacatoare. Intre 8 si 9 eu mentionez Barbu, Creanga, Monnet, Scoala Centrala. Intre 7 si 8 Petru Rares, Bolintineanu.
Eu consider ca acesta este examenul principal, mai important decat Bacul sau admiterea la facultate. In principiu, daca s+a pierdut, media este sub potential, solutia ar fi 1. rapida: un liceu particular gen ICHB sau 2. cu efect intarziat: transfer dupa un semestru sau un an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadalinaM spune:

Eu il consider un examen important din punct de vedere al mediului in care va evolua in urmatorii ani, critici pentru dezvoltarea copilului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa ionescu spune:

si eu la raport. lucrarea verificata dupa abrem e de 10 (avantajul 5-8 in colegiu de mate info. la romana are doar o greseala de 0.1 la gramatica (a scris pronume reflexiv complement direct) compunerile poate il trag in jos (subiectivismul e un criteriu) deci probabil 9.50, 9.87 media generala, deci speram la vianu in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Se recorecteaza lucrarile la romana: http://www.hotnews.ro/stiri-esential-12636932-evaluarea-nationala-2012-baremul-corectare-examenul-limba-romana-fost-modificat-toate-lucrarile-vor-recorectate.html

Am trait s-o vad si pe asta...!
Maine ies in strada si scriu petitii parintii celor care au raspuns cu subiectiva.




"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie."

Mergi la inceput