FIV in Ungaria 164

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

jaguar mursi de info , am sa verific cu eco de acuma sa fiu sigura de un lucru .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

stie careva dintre voi cat trebuie sa fie endometrul la ovulatie si cat trebuie pentru nidare ? ma refer la grosime ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Buna fetelor...am aparut si eu!

Am avut o saptamana super aglomerata, apoi in weekend la fel, am fost prinsa cu alegerile, am facut parte dintr-una din comisiile de votare...am la activ 3 nopti nedormite deja...dar sunt hapilica

Am fost ieri si la Cluj...mi-a luat sangele...sa vedem ce iasa...pe luni vor fi gata rezultatele.

Da OLimp...ne-a prins si pe noi ploaia aia mare ieri la Cluj...chiar atunci parcam la New Croco,sa papam o pizza,ca eram rupti de foame

Sa va spun si o faza haioasa...sa va bine dispun...ceva ce numai mie mi se putea intampla
Dupa cum spuneam...am avut ieri treaba la Consulat...si eram acolo adunati cca 70 de persoane, si ne chemau pe rand in birou sa semnam ceva acte...in ordine alfabetica.Eu imbracata la 4 ace...pe tocuri, cu sacou mic pana in talie, pantaloni trei sfert...intru tzantzosa in birou,semnez actele si ies...Afara, prietan mea si sotul ma iau si ma imping la perete, si-mi spun sa nu ma misc...M-am speriat de numa'...nu stiam ce s-a putut intampla...La care imi zice prietena mea: "Imi, avem o mica defectiune tehnica"...Pai zic ce s-a intamplat? La care ea..."Ai ramas in curu' gol"...Pai zic "adica"????? La care ea: "ti s-a desfacut cusatura la pantaloni pe fund si ti se vede fundul gol"...si radea cu lacrimi...Cand pun mana, eu cu pantalonii complet desfacuti pe fund, cu luna plina la vedere....Doamne,deci sa ma bag in pamant,nu altceva!!!Noroc ca a avut ea o hainutza mai lunga, care numai cat ca-mi venea ca ea e mai slaba decat mine...si am imbracat haina ei si asa am supravietuit zilei de ieri.Sper doar sa mi se fi rupt doar atunci pantalonii...si sa nu fi defilat prin tot Clujul cu fundul gol la vedere

Va pup, o zi minunata sa aveti!


---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka

AJUTA-MA DOAMNE!!!

FIV1 Szeged,aprilie 2012, dr.Zadori...nereusit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

imi

imi asa ai facut catre clujeni

esti totala , mi=i te imaginez tantosa si ....., nu ma pot opri din ras , fantastica !

hai sa va spun caci nici eu nu sunt departe , ce am lucrat azi , de parca cineva m-ar fi lovit cu leuca-n cap. Eu am ce am cu statiile si autobuzele , merg in statie si trebuia sa iau autobuzul de unde stau eu sa urc sus spre clinica de analize trombo , va zic unde ca sa aveti idee , cele care ati fost prin cluj , si in statie 2 autobuze primul care mergea spre zona industriala a clujului , celalat era cel bun de cartierul zorilor , nu stiu ce fac ce nu fac ma sui in primul , desteapta de mine nu se uita pe geam , e drept am primit un telefon si mi-am cautat prin geanta si nu am fost atenta , cand ma uit pe geam vad unde merg ! si deja trecusem de prima statie , am coborat la prima statie eram deja pe drumul spre fabrici , ce-i de facut de acolo autubuze ioc , cirula doar din 30 in 30 de minute , am zis decat sa stau in soare asteptandu-l sa se intoarca o iau pe jos de unde am plecat , ajung in statie inapoi si ma sui de data asta in autobusul bun, dar tembela de mine cu capul in nori se da jos cu o statie mai repede . de acolo am urcat dealul pe jos ce sac ca si zicala unde nu-i cap vai de picioare !

noroc ca imi luasem o pereche de balerini usori in picioare....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Aici pe forum se pare ca toate suntem cu capul

Olimp ...esti tare! Dar nu-ti doresc sa te plimbi vre-o data cu curul gol prin centruDe nu era prietena mea,cred ca-mi lipeam sotul de spate...ca alta alternativa nu aveam.

---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka

AJUTA-MA DOAMNE!!!

FIV1 Szeged,aprilie 2012, dr.Zadori...nereusit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

imi cum ti-a mers la recoltare , ai discutat in prealabil si cu doctorita sau ai facut doar recoltare .

stiu cum te simti cu pantalonii crapati , hai sa va spun ce am patit si eu anul trecut si nu in Cluj , m-am dus pana la Roma sa-mi arat dedesupturile .

anul trecut in septambrie am plcat la Roma in concediu cateva zile , imi cumparasem din tara o precehe de pantaloni trei sfert din in alb , imi sateau bine ceea ce este mai rar nu toti pantalonii imi vin bine avand in vedere ca nu sunt slabuta , astea erau super si ma si simteam bine in ei.

am umblat pe jos o gramada si ajungem cu sotul la Fontana di Trevi ne asezam si noi obositi , ne punem pe marginea fantanii si rugam pe cineva sa ne faca poza , sotul statea in spatetele meu ma tinea propriu zis in brate . eu in fata lui , cum statea jos mi-am pus picioarele in cruce , ne da d-nu aparatul si ma uit la poza , eu cu chilotii la vedere , cracii rupti tare intre picioare , si ca sa fie tabloul complet eram si la ciclu aveam tampoane cu aripioare ca sa fiu safe pe o zi intrega , am palit , ....ne-am dus la primul magazin si am luat o alta pereche de pantaloni scurti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raissa_L spune:

imi...deci am ras....nu gluma!!!!!
olimp...si tu patesti numai d-astea!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

raissa tu ce mai faci ? cum mai esti ?

mona tu ?
hai fetelor pe unde va-ti ascuns ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns your_dora spune:

Buna fetelor!
Poate imi raspunde si mie cineva in seara asta ca PK nu mi-a raspuns. Azi sunt la a 4a injectie si mi-au picurat din flacon cateva picaturi din substanta gata preparata. Eu am de injectat 150 UI de Menopur pe care le dizolv intr-un flacon de ser. Rezulta cam 1.1-1.2 ml din care acum lipseau 0.3-0.3 ml. Oare ce sa fac? A mai patit vreuna asa ceva?
Va multumesc mult si astept raspunsurile voastre!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eni0301 spune:

Imi...Olimp...sunteti totale amandoua

Mergi la inceput