FIV in Ungaria 164

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_55 spune:

mona19,multumim de incurajari, sper sa fie o luna plina de pt cat mai multe fete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

floryma am sa vorbesc si eu cu ginecoloaga mea sa vedem ce va spune , chear daca sangerearea este fluida nu este cantitativ mai mare ca si cele anterioare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eni0301 spune:

Buna seara fetelor
multumesc pentru sfaturi in legatura cu TSH-ul,am sa ma duc saptamana viitoare la endocrinolog.
am fost joi la Szeged,se pare ca in iulie as putea incerca un nou fiv,dar depinde cum va avea Zadori concediu..inca nu stie exact nici el...candva in august,zicea.
in rest la noi in timisoara e caaaniicuuulaa...se moare de cald.sper sa vina un pic de ploaie..poate se mai racoreste
va doresc o seara frumosa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gretta spune:

Buna fetelor, nu am mai scris caci am fost tare ocupata. Nu am citit din urma dar promit sa ma pun la curent!
Olimp: Sa ne spui ce a zis ginecoloaga ta!
Mona: aici sunt doar ca nu am mai apucat deloc ca va citesc. Am avut foarte mult de lucru , am avut si musafiri cazati la mine si ... But I Back!!!
eni: Cand afli cand pleaca Zadori in concediu, imi spui si mie te rog?
Va pup si o sapt usoara va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eni0301 spune:

Gretta...trebuie sa-l sun la sfarsitul lunii,cand imi vine zana,a zis ca pana atunci va sti,de cand pleaca in concediu.
iti spun cu cea mai mare placere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

norma
iti multumesc din suflet draga mea , am inteles.
Spre surprinderea mea doza de care ai avut nevoie este extrem de mica.
Eu am mers pe doze mult mai mari , sunt "poor responder"
Am luat si eu aspenter dar cu aproximativ 1 luna inainte de fiv.
Este necesara o perioada de 3 luni inainte?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

buna seara fetelor

am ajuns si eu pe acasa , am fost la innmormantare ...a trecut nu vreau sa ma mai gandesc ,

este o caldura si o zapuseala prin Cluj de nu ai aer sa respiri , a tras si o ropota zdravana azi pe la amiaza de numai. sunt in asteptari de rezultate si trebuie sa ma mobolizez pentru cele de toxoplasmoza , CMV si rubeola. trebuie sa le fac saptamana aceasta pentru ca in mod normal ar trebui sa le primesc si pe cele de trombo deci sa marg cu toate la doctorita.

imi ai ajuns pe acasa , azi ai fost si tu pe la recoltare , cum a decurs ?

greta dupa ce discut cu doctorita am sa va spun ce parere are , acum mai astept sa nu merg de doua ori la ea cu doua randuri de rezultate si intrebari ?

pentru toate fetele

apropo ce mai stiti de Hamza sper ca este bine , trebui deja sa fie data sa ne anunte de succes ! ( sper eu )

amina cum mai stai ?
floryma , madalinaeni , petty

pentru mine trece timpil cu incetinitorul , parca a inghetat in jurul meu , niciodata nu mi-i sa-a parut asa de grea asteptarea , ma lamentez si eu aici cu voi caci sotul este destul de vaicareli si asteptari.
Am facut o socata minunata , cum este asa de cald un pic de suc de soc rece de la frigider cu gheata e nemaipomenit.

luck mie doctorita mi-a spus ca si cu o luna inainte de a incerca sa raman insarcinata este indeajuns sa iei aspenter , acum sti cum este atatia doctori atatea parerei, Bafta in ceea ce-ti propui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Buna Luck, mie mi-au iesit rezultatele la mutatii imdediat dupa FIV 3 nereusit asa ca am avut la dispozitie 3 luni in care sa iau aspenter; nu mi-a zis neaparat TREBUIE sa iei trei luni; doar ca eu am inceput din ziua in care am fost la ea pana la punctia FIV-ului 4.

23+
_
3 FIV-uri si un FET in Debrecen cu dl doctor Bodnar nereusite, FIV 4 reusit in ianuarie 2012 tot la Debrecen, cu dl Bodnar - Doamne ajuta in continuare !
MTHFR C677T in forma heterozigota, mutatia factor XIII Val34Leu heterozigot, tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

buna dimineata !

vad cam mare liniste este pe aici ? nu vreti o cafea , un ceai ? sau v-a molesit caldura de afara ?

la toate
am o nedumerire , eu am facut anul trecut foliculometrie si aveam ovulatie , adica vedeam ca , creste ovulul , niciodata nu am verificat dupa sa vedem daca intredevar s-a apart , este posibiul ca el sa se resoarba ? sau daca imi faceam teste de sarcina este posibil sa indice ovulatie chear daca nu se sparge foliculul ? va intreb pe voi , cand ajung pe la doctor am sa o intreb si pe ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

Citat:
citat din mesajul lui olimp

buna dimineata !

vad cam mare liniste este pe aici ? nu vreti o cafea , un ceai ? sau v-a molesit caldura de afara ?

la toate
am o nedumerire , eu am facut anul trecut foliculometrie si aveam ovulatie , adica vedeam ca , creste ovulul , niciodata nu am verificat dupa sa vedem daca intredevar s-a apart , este posibiul ca el sa se resoarba ? sau daca imi faceam teste de sarcina este posibil sa indice ovulatie chear daca nu se sparge foliculul ? va intreb pe voi , cand ajung pe la doctor am sa o intreb si pe ea.


neatza fetele
Olimp da, este posibil ca foli se nu se sparga ,ci sa se resoarba... Eu am monitorizat 2 luni la rand din 2 in 2 zile, iar cand foli ajungea la 18-19mm stagna si se resorbea,,, apoi am facut pregnyl si functiona,ptr k mai faceam o ecografie si dupa,,,si se confirma...
Testele de ovulatie ieseau pozitive in perioada aia, dar monitorizarea ramane cea mai buna metoda ,parerea mea

Sa aveti o zi minunata!

Mergi la inceput