Bv Elena!Hai aever,2liniute,stefulici,addya!(58)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefulici spune:

Neata fetelor!
Imi dati emotii... m-ati pus la titlu... mi se pare incredibil!
Nu mai e mult si vine bebe!
Virgi, cata energiie tb sa ai!
Irina, bafta la examen si bine ca termini cu scoala!
Miha, ms ptr motane!
Elena, felicitaari mamico! Sa-ti traiasca puiul si sa fie sanatos!
Sa-ti revii rapid si te asteptam cu amanunte!

http://lmtm.lilypie.com/p1DRp3.png?Nr8NoC0w
2 sarcini pierdute la 5 s si 7 s, mutatie MTHFR ( A1298C) genotip heterozigot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shoshonik spune:

Felicitari Elenaaaaaaa!!!!!




Mihaela, mami de printishor alintat, Edward- Flavius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella81it spune:

Felicitari ELENA !Bun venit pui mic,sa fi sanatos si sa aduci numai bucurii parintilor!
DIANA si Matteo la fel face ,cand e agitat vrea sa molfaie sfarcul ,mai ales cand il doare burtica il linisteste daca suge ceva .Si am ales sa iau o suzeta,nu o vrea mereu dar totusi o accepta.Alex nu a luat suzeta.
Si eu alaptez culcat spre dimineata,nu reusesc sa ma mai dau jos din pat,sa il iau sa merg cu el in alta camera etc.Il iau il pun in pat cu mine si gata,dar ca mi se pare ca nu mananca destul ,adoarme repede si la 1 ora se trezeste ca vrea iar papa!
Si ieri si azi a fost tare agitat!Acum in sfarit a adormit,dar e in leaganul cu vibratii ,il mai linisteste putin.
Asa l-am adormit azi noapte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

FETELOR,AM PRIMIT UN TELEFON DE LA O FIRMA DIN ASTA CARE RECOLTEAZA CELULE STEM,CORD,SAU CAM ASA CEVA.
IDEEA E CA MI-AU FACUT O OFERTA LA UN PACHET DE AL LOR CU REDUCERE DE 85%.ADICA IN LOC DE 3000 SI CEVA DE LEI,O SA PLATESC APROXIMATIV 500 LEI.SINCERA SA FIU MI SE PARE CAM DUBIOS ,ADICA E CAM MARE REDUCEREA...NU STIU CE SA ZIC,EI AU MOTIVAT CA PRIMESC REDUCEREA ASTA PT CA M-AM INSCRIS LA UN CONCURS ORGANIZAT DE EI SI CA POT BENEFICIA DE EA DOAR DACA FAC COMANDA PRIN TELEFON,CEEA CE IAR MI SE PARE CAM CIUDAT.PE SITE-UL LOR NU APARE NIMIC LEGAT DE ACEASTA OFERTA.

VOI CE ZICETI?

VA PUP!!!

andreea 39+ KARINNA-MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

FELICITARI ELENA!!!
SA FITI SANATOSI AMANDOI!REFACERE RAPIDA!!!

andreea 39+ KARINNA-MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aever spune:

Felicitari, Elena!!! Mare si voinic flacau ai adus pe lume! Eu cred ca e totul bine cu el insa stiu ca pana nu-l vezi tu si nu ti se spune sigur asta n-o sa te poti linisti.

Addya e foarte suspect ce zici tu aici. Si cum anume vor sa faci comanda aia prin telefon? ASta e si mai suspect. Orice ai face, sa nu dai date personale prin telefon nimanui, niciodata. Adica adresa, cnp si mai ales sa nu dai serii de card sau conturi bancare si parole. Daca e pe bune toata treaba se va semna un contract real. Ai grija sa nu fii furata de cei 500 ron pe care ii pretind ei pentru prelevare. Si poti sa suni la call center-ul lor si sa ceri informatii despre asa ceva. Multa bafta si ai grija la tepe!

Azi am fost harnicuta, am facut 2 feluri de mancare. Si mai am treburi de facut, plus ca vroiam sa ies si la o mica plimbare. Burta vad ca-i bine. Maine dupa control(si plimbatul prin oras) va anunt ce mai e nou. Multumesc pentru incurajari si motate!

Andreea, 38+ cu BebeLUnu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mmamita spune:

Bravo, Elena!!! Deci se poate si natural cu bebe de 4 kg.. felicitari! Sa-ti traiasca printisorul si sa fiti sanatosi!

Noi am revenit acum de la un control scurt, Mayuta e f bine, la exact o saptamana de la iesirea din spital are cu 400g in plus, super ok, cred ca va fi mai grasana decat Ilinca. Are 51 cm si nu 48 ( cum mi-au zis la nastere), in spital ii masoara chirciti, nu-i intinde nimeni..mi se parea mie ca e mai lunga de atat.

Cam atat despre noi, tin pumnii in continuare burticilor ramase si pup mamicile nedormite si rabdatoare!


Cori, mami de Ilinca - 18 luni si Maya - puricel mic mic :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Felicitari, Elena! Sanatate multa.
Si bebe Lucas a stat ieri cand la oxigen cand la caldura, dxact asa mi-au zis si mie ca e putin obosit ca are mici probleme de adaptare ptr ca cele doua noduri de pe cordon au obstructionat un pic oxigenul, bla bla bla,
Azi a stat ore bune cu mine, a papat bine, cred ca e ok.
Io sunt mai naspa ca ma doare operatia maxim.
Pup.
Addya cred cs e tzeapa aia cu celulele. Pupici

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa
Si AMR 9 zile!!!
Lucas Mathias
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Felicitari, Elenaaaaaa!!!!! 3900 grame, excelent! Sa fie sanatos si puternic, iar tu sa te rafaci rapid!

Multumesc mult pentru ideea salvatoare cu diclofenacul supozitoare. Nu-mi vine sa cred cat de bine poate fi, incep sa zambesc si ma minunez de mine insami, ca pot sa ma ridic, sa fac pishu, sa ma deplasez pana in bucatarie fara durerile alea ingrozitoare. Am fost azi la ginecoloaga sa-mi scoata firul si n-a reusit, mi-a spus ca resorbabilele se umfla inauntru si ca de obicei ea le scoate mai devreme, nu la 7 zile. dar na, eu am nascut in Iasi, dr de acolo mi-a zis sa-l scot la 7 zile. Mi-a taiat doar capetele, urmand sa se resoarba in vreo 2 saptamani. Durerea mea intensa e data de un hematom in tesuturile profunde, care apasa tot ce prinde pe-acolo.
Virgi, pe fata n-am consultat-o cardiologic inca, e prea micuta, dar nu da semne ca ar avea probleme. Nu oboseste, nu se invineteste. Retinusei bine, avea insuficienta tricuspidiana. Neonatologul si pediatra n-au spus ca ar avea vreun suflu, asa ca eu sunt linistita deocamdata. Hematomul ei vad ca se resoarbe repede.
Da' ce-o patit copilu' asta-noapte, il doare burta? De cand au inceput colicile? Tu n-ai reusit azi sa te odihnesti putin dupa show-ul de azi-noapte?
Mirina, eu nu i-am dat suzeta, dar noi nu suntem etalon, Iulia n-are decat 7 zile. Si ea se trezeste uneori la o ora, dar un somn peste zi tot il are de 2-3 ore. Iar noaptea vad ca de doua ori se trezeste, apoi de pe la 5 pana la 9 tot intr-un supt si-ntr-un motait o tine.
Diana, eu o alaptez culcat mai ales cand nu ma pot ridica de durere sau noaptea, cand mi-e prea somn ca sa ma ridic. Ne e foarte bine, dar n-o mai ridic sa ragaie, adoarme asa, cred ca suge si ea mai mult adormita. Incepe sa se regleze si productia de lapte, nu mai e nevoie deloc de suplimentare. Ieri doar 30 de ml a mancat in plus fata de ce a primit de la mine. Ma bucur tare-tare mult ca nu am facut ragade de data asta, nu sunt iritata, desi ma astept sa vina si perioade mai grele, cu supt mult.
Addya, eu n-as accepta sub nici o forma treaba asta, mi se pare foarte-foarte dubios, prin telefon....hm... si sa le trimiti banii?...
Mmamita, 400 de grame intr-o saptamana? Minunat!
Ylari, draga mea, te inteleg cu durerile. Cere si tu calmante, daca tot esti la spital, nu sta sa suferi prea mult.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

AU SPUS CA BANII II DAI LA O LUNA DUPA NASTERE CAND SE EMITE FACTURA


andreea 39+ KARINNA-MARIA

Mergi la inceput