Bv Elena!Hai aever,2liniute,stefulici,addya!(58)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

FELICITARI,ELENA,SA-TI TRAIASCA GRASUNELUL!REFACERE RAPIDA SI LAPTIC GUSTOS!
ANITA,ma bucur ca Iulia e bine si nu da semne de vreo suferinta cardiaca si ca tu te simti mai bine.Eu ce sa fac azi?Sa ma odihnesc?Pai am facut niste cumparaturi ,ca maine botezam baiatul,am facut curat in casa,am fost la cosmetica,apoi la servici,apoi la coifor ...acu sunt acasa si ma pregatesc sa scot puiul la plimbarea de seara.Toate astea le-am facut intre ”2 alaptari”(adika mufam,alaptam ,fugeam,ma intorceam,mufam ,alaptam,fugeam....).Doamne tine-ma!.Bebe nu stiu ce a avut,n-au fost doar colici...bai si ziua doarme de zici ca nu-i adevarat....
HAI FETILI GAINILI!CARE ATI MAI RAMAS,BAFTA SI CURAJ VA DORESC!
fug ca iar plange ....se aud paertzurile din cealalta camera...

Virginia ,mami de Ioana si de Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Felicitari, ELENA!!!!
Sa fiti sanatosi amandoi si recuperare grabnica. Inca o data s-a inselat ecograful :P

Ylari, eu pana la nasterea lui Robin nu auzisem de nod de cordon si iata ca si al meu si al tau si parca si a Anittei au avut :(
Al meu a luat nota 9 din cauza lui.

Anitta, ce ma bucur ca te simti mai bine!!!Stiu cum e :)

A fost o prietena acum la mine si s-a crucit cand a auzit ca Robin doarme intre noi, ca nu e bine, ca se obisnuieste asa, ca trebuie sa doarma in patul lui ............. Ca sa nu-l iau in brate ca se obisnuieste ......I-as da sa citeasca cartea lui Karp

Clara, vroiam sa te intreb de Ergo Baby, l-am cumparat, tu l-ai folosit din primele saptamani? Am vazut ca are o perna reductoare pentru primele luni...


----------------------------------------
Andra, mami fericita de Amana si de Robin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

Seara buna dragele mele,nu am mai intrat de o vesnicie sa scriu cu toate ca zilnic va citesc:)
Felicitari noilor mamici si adaptare usoara bebeilor.
Noi azi facem o lunitza si am fost la control la medic a luta 1 kil in 3 sapt si a crescut 5 cm.Am baiat mare si i-am si zis azi sa mai lase plansul la alti copii mai mici ca el deja e mare si se pare ca am vb la pereti:)))
Cu colicii poveste lungaaaa tareee.Am in casa toata farmacia:))Am folosit si probioticele trat 3 sapt.Si se pare ca de la mine era problema:)) eu mancam in fiecare zi supa cu galuste,si compot de visine cumparat din comert.Bunnn si urlaaa si urlaa si se strangea bai grate inebuneam ,ii spuneam si Anitei ca eu nu mi-am vazut copilul asta o zi linistit ,vesel,plans incontinuu m-a adus la disperare,Ieri am experimentat ceva.Nu am mnacat nimik toata ziua am baut doar ceai de lactatie si spre seara mi-am facut un orez fiert cu morcov si piept de pui,si in ceaiul de lactatie am amestecat si o cana cu ceai de marar:))|( ca o paranteza mie nu imi place mararul deloc,imi vine sa vomit de la el dar na am incercat si asa) Si azi surprize surprize nu a avut colici deloc,a mai dat asa cate un part la 4 ore dar nu chinuit maxim,de scremut ptr caca mai putin..dar in schimb mamasa la invatat in brate si acu e un alintattttt maximmmm maximm dar nu conteaza e baiatul lui mami nu? important este ca azi a zambit la mine in timp ce ii faceam baie:) si ne-am jucat ,ba chiarr am fost si in mall:)Alta problema e ca nu mai sta in carut si pe mine ma rupe de durere spatele cand il car mult.Dar se va obisnui inapoi nu are incotro nu?
Va pup si am sa mi intru sa mai scriu ca ma inveseleau si pe mine postarile mele:)))
Virgi distractie maine la botez!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicityhope spune:

Bravo Elena&comp.sa iti traiasca puisorul,sa creasca mare si sanatos.
Virginia-sa fie inntr-un ceas bun miine,sa-ti creasca mare si frumos crestinelul.
Onuta-cite eforturi face o mama pt un zimbet.La mai multe si mai frumoase.
Anitta ma bucur ca ti-e mai bine.Eu la ultimul set de dureri(sa nu mai spuna nimeni ca "ma doare'n..." doare bre,doare ase de rau io una am bocit o juma' de noapte) am stat cu fundul in apa fierbinte toata noaptea.Culmea a fost o noapte in care bebe a fost asa cuminte si linistit.Dar nah,trebuia sa nu fie somn nici atunci.
Azi a avut program prelungit de scintece,agitaturi.Am facut cu rindul,la cintat,luat in brate,plimbat km prin casa.Cine a reusit sa il pacaleasca? bunica din Ro la telefon :"dragul bunicii,tu trebuie sa dormi,sa cresti mare,sa vii sa ma vezi,sa alergi pe dealuri cum facea mam'ta".Ca sa vezi,a scincit si a ascultat cu ochii holbati(cine stie ce io mai fi spus mama!)si dupa ce am inchis a supt un pic si lesinat a fost.Am pauza.Nu-mi vine a crede.Ne-am chinuit (nu exagerez) de la 6 a.m. pina la 2.40p.m.De-acu sun pe bunica'sa sa-l adoarma ea.
Multa bafta si sanatate gainutelor care urmeaza!

Alexander Matthew-si soarele a zimbit cind te-ai nascut tu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Felicitari mami Elena! Sa ai un grasunel sanatos, fericit si ferit de colici! Asteptam detalii picante despre nastere si neaparat pozeeee

Fetelor, deci functioneaza daca va pun in titlu, hm?
La rand ar fi Andreiuta noastra draga. Asteptam sa ne aduci vesti cum ca ai ramas la spital si ai adus pe lume minunea cu bine. Daaar nu ar fi exclus sa avem o alta surpriza
Oricum ar fi, va asteptam cu drag bebei scumpi!

Virgi sa aveti un botez de vis si poate dupa te mai linistesti si tu. Poate daca schimbi meniul, dar nu atat de radical ca Onutza s-o intampla vreo minune cu bebe Lucas? Sau poate e nerabdator sa fie crestinat si d'aia plange asa?!
Oricum, distractie placuta si abia astept poze

Anitule ma bucur tare mult ca esti mai bine

Eu ma minunez si ma inchin si ma rog sa-l tina Dumnezeu pe copilul meu asa cuminte cum este acum. Face caca, suge, ragaie si doarme. Dr de fam m-a descurajat si mi-a spus ca de la icter e asa "cuminte", dupa ii vad adevaratii plamani... eu sper sa se insele

felicity foarte tare pustiul tau, deci bunica face minuni hm? Apelam si noi cand nu ne-om mai intelege cu ai nostri urlatori

addya mie nu-mi inspira incredere, dar poate asa o fi. Nu se semneaza un precontract ceva? Cum primesti kitul de recoltare, prin curier? Cine-l ridica de la spital? trebuie sa ai contact cumva cu ei, nu doar prin telefon...
Oricum, cum ti-a zis si Andreea, sa nu cumva sa le dai date personale.

Eu mai stau trreaza pana pe la 12.30, adica urmatoarea trezire a pustiului si dupa bag somn.

Va pup si sa aveti somn lin!

Deea, mami si plina de iubire pentru Octavian Andrei (30.05.2012!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Si eu alaptez intinsa in pat, chiar si ziua. Afecteaza cumva?

Deea, mami si plina de iubire pentru Octavian Andrei (30.05.2012!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaraJ spune:

ANDRA - scuze de intirzierea raspunsului. Da, il folosesc in fiecare zi, nu stiu ce m-as face fara el. Insa il folosesc cu perna de care pomeneai.

Uite aici un video:

http://www.youtube.com/watch?v=2xIrgSQ3_1Q

Pupici,

Clara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

neatza fetele!
cred,totusi ca e vb de o tzeapa.este mult prea mica suma.in privinta actelor au zis ca se semneaza un precontract atunci cand primesc kit-ul,iar contractul la o luna dupa nastere,atunci cand se emite factura si cand o sa dau si banii.
oricum,nu le dau datele personale,si nu semnez nimic.
suntem in tara in care intalnim la tot pasul astfel de"binevoitori",

andreea 39+ KARINNA-MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Buna dimineata!
Si azi ma simt mai bine, inca n-am folosit diclofenac, mai rezist, deci ma fac bine! Si am si facut ceva treaba, am schimbat lenjeriile, am pus la spalat, am pregatit masa pt baiat. Pt mine acum chiar e activitate treaba asta marunta, zilele trecute nici macar pana la bucatarie sa mananc nu puteam merge, nu-mi pasa ce mananc, ce nota a luat M, cu ce se imbraca sau daca vrea cineva sa vina in vizita. Acum am un nou suflu, imi vine sa ies, sa savurez viata picatura cu picatura!
Deea, si Iulia la fel, mananca, kk, doarme, mai sta... Deocamdata. Nu-i problema daca alaptezi culcat zi si noapte.
Onutzule, cat ma bucur ca ti-ai dat pana la urma seama de la ce avea dureri de burta micutul! Eu nu indraznesc la compot, sotul meu manca aseara compot de visine, preferatul meu, dar inca burta mea nu e chiar stabila, asa ca ma abtin deocamdata. Baga si tu gratare, branzeturi (dar fara smantana), orez, legume gatite, peste. Iar daca nu sta in carut, ti-ai putea cumpara un sistem de purtare, sling, wrap, ceva. In Iasi stiu ca sunt mamici care au si sunt dispuse sa ofere ajutor, daca vrei ma interesez, e pe fb un grup.
Andra, da, si in cazul nostru a fost innodat cordonul ombilical, Iulia a fost insa fara suferinta fetala. Dr mi-a spus ca prin luna a patra se produc cele mai multe innodari.
Felicity, bunicii au vorbe magice intotdeauna pt nepoti, mai ales daca ii iubesc mult.
Si Iulia doarme noaptea cu noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

Anitta m-am gandit si eu sa iau dar am vazut cat costa:))).eu am port bebe dar nu vreau sa il pun in ala ca ii stalceste oule si apoi ma blesteama cand s-o duce la fete:)Inca ma mai gandesc.Daca iau o manduca e 4 mil si ceva,daca iau un mei tai e mai ieftin ,mi-l trimite fratemiu din anglia ca acolo e 20 de lire dar il pot folosi de la 4 luni:)) de carat in brate nu mai pot ca s-a ingreunat si asa imi amorteste mana la alaptat,si cand ne plimbam prin casa raman intepenita de spate.Ma mai gandesc inca:)
Ma bucur ca esti mai bine.Doamne ajuta pe mai incolo!
Va pup!


Mergi la inceput