Bravo Delia!Bun venit Laila! Piersicute2012(42)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

da si eu am gargaunii astia sa nu ma loveasca cineva in burta.mie imi place sa merg duminica la obor...gasesc de multe ori chestii interesante ,de calitate si ieftine pe deasupra.dar cum zici tu nu sti care incontro se indreapta si stau tot timpul cu mainile pe pozitie sa imi apar burtica(cica burtica-si ea ii ditamai burtoiu)
tu ce i ai dat la fetita ptr dureri de gat?eu ii dau nurofen de cand e bebe tot cu asta l am tratat in general.am incercat sa ii dau si bombonele de supt ptr gat dar nu i le place

35+ amr 4 sapt+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

fetelor pe unde umblati?
balanta tu ce mai faci cum esti?




35+ amr 4 sapt+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Cred ca e ceva in aer zilele astea...iar. Am si eu niste contractii ceva mai dureroase de data asta si mai lungi. Iar bebe e tare agitat... Sper sa stea cuminte acolo ca azi tocmai mi-a plecat dr la un curs si vine abia joi. Culmea e ca azi nu am facut chiar nimic.

Si mai terminati cu atatea prajituri ca salivez aici. IIuli, ma inscriu si eu la o tava... :)

36 sapt + Patrick Andrei
AMR 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna fetele ,
Eu fac la niste bagaje , astept sa vina sotul de la munca si sa plecam , am mai pregatit cate una alta pe aici .
Fetele cu contractii stati cumintile in pat ca nu e timpul de nascare inca
Va pe toate !!!!

34+ Andrei

AMR 4 Weeks !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Buna fetele,

Vad ca jumate din voi plecati/sunteti deja la mare, iar cealalta jumate consemnate in casa, care cu contractii, care cu cei mici bolnaviori... Distractie placuta la primele, odihna si tratament la celelalte!
Pusi, Iuli, stati linistite si odihniti-va, nu e randul vostru la nascut.
Iuli, te astept pe la mine, daca nu pana atunci vin eu prin tara si tot nu te iert cu prajiturile.

Si aici au dat caldurile de azi, chef as avea sa stau doar in casa la aer climatizat dar in practica avem cateva drumuri de facut. Poate ajungem un pic si la Ikea sa trag cu ochiul la Ikea baby. Eu imi mai iau de acolo si asternuturi (pt noi adultii zic)si poate gasesc si pt bebe (v-am zis ca patutul e atipic de mic). A, si o salteluta de infasat vreau.
In rest, am toate de baza pt bebe, sunt bucuroasa ca am cumparat si o comoda cu 4 sertare,incapatoare si destul de inalta, pe care pot sa il schimb pe bebe si sa-i fac baita.

Sa nu radeti tare de mine: mi-am propus sa imi cumpar o papusa cu dimensiuni de copil si sa: ii pun/scot pampersul, bag sanul in gura, pun si atasez in scaunul de masina, in port bebe, ii fac baita, etc. Mai incet cu , ca va inecati!.....

Delia, asteptam vesti!

36 + Eric Ioan

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri pe care nu le vom vedea" (John W. Whitehead)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Ce tareeeeeeee esti Fleur !

34+ Andrei

AMR 4 Weeks !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Fleur -- ma faci sa rad. Pai cum ii bagi duamna tzitzi in gura papusii??? In rest, e ok, poti sa practici, insa tre sa cumperi o papusa cu corp de carpa, moale, si sa ii pui saculeti cu nisip in cap, sa aiba capul mai greu, ca asa sunt nou-nascutii. Sa aiba vreo 7-8 lbs, din care vreo 2-3 capul. Si poti sa practici cu el... Dar cu alaptatul...

Of, a venit caldura mare, de acum trece timpul asa greu... 3 saptamani si un pic... Ce mlt mai e... Stiu ca, privind in urma, a trecut repede toata sarcina, dar aceasta ultima luna e tare grea...

Ada -- sa imi spui care wrap il vrei.

Va pup!

Delia, 34+ cu si mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_1403 spune:

Buna fetelor. Noi acum am venit de la morfo si sunt cam suparata. Mandra mea dormea asa de bine si nnu a vrut sa se trezeasca. La masuratori e mai mica cu o sapt si o zi. Parese ca artera cardiaca (sau ceva de genu) care ar trebui sa aiba o ingustare nu are acea ingustare sau cel putin medicul nu a reusit sa o gaseasac. Biri poate ma poti lamuri tu.
O sa trebuiasca sa mai faca niste calcule: compara acea artera cu artera pulmonara si imi va spune daca pot aparea probleme grave oricum dupa nastere trebuie sa ii fac o eco la inimioara. Asa ce ma demoralizat. Nu a reusit nici sa vada o vena la capusor pentru ca statea rau ceva cervis magna sau ceva de genu k nu am retinut nimic.
\Biri mi-a mai zis ca camerutele inimii sunt usor asimetrice. E vreo problema ca nu am mai intrebat nica dupa ce mi-a zis de vena aia.
In rest e binisor are 1700 gr, un pisoi de copil, si e frumoasa foc, avea botic pus si parea ca tocmai ce isi scosese degetul de la picior din gura...nu stiu cum de il tinea asa de aproape. Doamne e asa de frumoasa si asa ce ma dat peste cap vestea cu inimioara. Va pop O zi buna


Beatrice 32 + cu minune mica Maya Elizabeta
AMR 7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sursula spune:

Salutare si de la noi burtici!

DELIA,ADA-felicitari inca o data pt putere si puiutii luptatori!!
CARMINA-bravo pt Mirunica!.Palpitatii si eu am si am avut si in sarcina trecuta.Eu bag cate un ceai cu lavanda si tei.
ROXY-cam tot atat am dat si noi pe cadita cu suport,dar din experienta anterioara stiu ca face toti banii.
FLEUR-baita o faceam in baie,unde montam cadita.
LAURA-felictari pt Andrei grasunel!
IULI-stai cumintica in pat!
FREEDELIA-si mie mi se pare ca a trecut foarte repede si usor timpul,dar acum e din ce mai greu pe ultima suta de metri.
B_14-sanatate la piersicuta!Eu as merge si la un alt ecografist.

La noi,paradoxal e din ce in ce mai bine-daca la inceputul sarcinii am avut parte de sangerari,apoi contractii zilnice,acum suntem intr-o forma de zile mari-doar uracioasele de arsuri ma mai chinuie si palpitatiile din cand in cand,insa ma bucur ca s-au rarit semnificativ contractiile.Cu kg stau nesperat de bine.Am luat doar 5 pana acum,dar ca si in cazul lui Fleur am plecat de la destul de multeEh,e un avantaj si in asta macar.
Peste 2 sapatamani intru si eu in concediu si tare ma arde dorul de mare!Fetelor,ce ziceti,e ok sa merg la mare la 33 saptamani?


29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

b_1403,imi pare rau...dar la prima morfo nu ti s-a zis la fel?Ai facut cu acelasi dr?Parerea mea sa mai faci in alta parte,pe mine asa m-a sfatuit dr meu sa fac la doua cab diferite ca sa fiu impacata,asa procedeaza dansul si asa a ost,ambele morfo au fost identice ca masuratori.Nu te intrista,incearca si la altcineva.

34+ sa nasc la termen si sa fie gemeneii sanatosi

Mergi la inceput