Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aly_k spune:

adc ai pm cu nr meu de tel sa ma suni te rog cand va intalniti sau sa imi dai un sms,eu astazi vin pana la timisoara ca tre sa merg la scoala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bella_sib spune:


La multi ani bebe Alexandru de Matzaila_81!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Buna dimineata mamici!
Pofta buna la cafeluta!
Plec sa gatesc ceva ca mi-ati dat la idei pe FB

La multe lunite frumoase Alexandru bulgaras de Matza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui izish83

La Regina Maria cunoasteti vreun pediatru bun?
Am prefera sa venim in Bucuresti la controale periodice k la noi e jale.


Buna dimineata fetele!

Eu stiu un pediatru f bun din auzite, s-a tot vorbit de ea pe la mine la munca si am inteles ca e f ok , se numeste Dr. Nicoleta Bobe si lucreaza la clinica Amicus Med, dar mai bine cauta pe net si vezi si tu exact,ca nu maistiu sigur dc lucreaza la clinica asta.

Cat despre intalnire , ma tenteaza sa vin insa m-ar avantaja mai mult dupa amiaza si dimineata e ok, doar ca noi de obicei ne trezim la 10 , nu stiu cu sa ajung in Herestrau de aici de la mine dar se rezolva si asta , o sa incerc sa ajung, nu promit nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

buna fetelor! sunt o mamica de la odiseea de martie-aprilie si am o intrebare pentru voi: cand a intrat prima indemnizatie? in luna urmatoare celei in care ati depus dosarul? eu am avut CM pana pe 5 mai, pe 10 mai am depus dosarul..sa sper la ceva banuti luna asta?




meg,dematei(9.02.2007) si Ana (7.03.2012)

"Mami, te iubesc dintotdeauna!" (Matei)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

Buna dimineata!

Lali, bine ai revenit! Felicitari pentru bilantul foarte bun si distractie placuta la botez!

Amelia, cred ca Lali zicea sa ne vedem luni sau nu am inteles eu bine. Din pacate eu pana marti nu pot sa vin, fiindca am mesteri acasa zilele astea. In privinta locatiei, as prefera zona de sud caci vin din Giroc, dar nu e o problema sa ajung si in alte zone.

Fetelor, Vladutz tuseste dar rar, mai mult in somn si am observat ca doar atunci cand se aduna mai multe secretii. Nu se aud nici macar cand e cu suzeta in gura, am incercat si cu batista bebelusului sa scot dar nu iese nimic si nici alte simptome nu are. L-am tot studiat zilele astea ... oare ar trebui sa merg cu el la dr?

Revin, ca s-a trezit dupa doar 15 min...

O zi frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui megbeng

buna fetelor! sunt o mamica de la odiseea de martie-aprilie si am o intrebare pentru voi: cand a intrat prima indemnizatie? in luna urmatoare celei in care ati depus dosarul? eu am avut CM pana pe 5 mai, pe 10 mai am depus dosarul..sa sper la ceva banuti luna asta?




meg,dematei(9.02.2007) si Ana (7.03.2012)

"Mami, te iubesc dintotdeauna!" (Matei)


Buna ,in iulie o sa iti intre banii , pe la sfarsitul lunii. eu am depus in 4 aprilie si intra luna asta la sfarsit.

Fetele mi-am adus aminte , maine trebuie sa ii fac vaccinul copilei ca face 4 luni !!! deci nu mai ajung in parc pt ca nu cred ca e ok sa o plimb pe drumuri dupa vaccin si oricum voi va ointalniti dimineata cred. Asta e , as fi vrut sa vin dar cred ca va ramane pe altadata. Sun la clinica sa vad cand ii fac vaccinul dimineata sau dupa amiaza.

Revin mai tarziu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia spune:

Buna dimineata!

Anca, eu am suferit tare in copilarie din cauza dentistilor (no offence ), asa ca nu doresc ca si copiii mei sa treaca prin asa ceva, desi sunt constienta ca metodele de tratament s-au schimbat de atunci. Iar apropo de spalatul pe dinti, la gradi la Sofia ii pune sa se spele pe dinti si dupa masa de pranz, ceea ce mi se pare super ca educatie, iar copilul a invatat ca trebuie sa se spele, nu ii mai da ocazia bunicii sa "uite"!
Cu "nevoia" de dulce pe mama am reusit sa o mai educ, sa-i spun sa ii dea ceva dulce DOAR cand cere, pentru ca Sofia cere maxim o data pe saptamana. Mama e mai interesata de nutritie, asa ca a citit si ea ca nu avem neaparat nevoie de dulce. Cu soacra-mea insa nu am nici o sansa. Ma minte in fata daca o prind pe Sofia cu ceva dulce ca a cerut copilul si nu a putut sa o refuze, iar cand Sofia o contrazice imi spune ca a vrut sa-i faca o bucurie...
Revenind la copilul care ne-a adus impreuna , si Tudor doarme cu fata in jos, dar eu mamica paranoica i-am luat monitor de respiratie, desi l-am urmarit des si am vazut ca isi lasa loc sa respire sau daca-l deranjeaza ceva, se intoarce. Asa ca as zice relax, sunt destul de mari si daca nu le lasam paturi, perne sau alte dracii din aste in pat, sunt ok.


Bulinutza, mai spune-ne ceva de bine!!

SimonneL, felicitari pentru achizitii, sa le folositi cu pofta!

Izish, nu am auzit de medicul respectiv. Iti pot recomanda un pediatru bun insa la Medicover, stiu ca si Bulinutza avea unul tot acolo. Spune-mi daca te intereseaza si iti dau PM.

Lali, distractie placuta la botez!

Dariana, mie mi se pare ca Vladut e pe drumul cel bun, dar n-ar strica sa te duci la dr ca sa stai linistita peste w-e.

Fetelor, maine s-a anuntat o prietena in vizita, nu am putut sa o refuz, ca imi e dor de ea... Asa ca voi zice pas la intalnire, de data asta, dar abia o astept pe urmatoarea (si poze de la asta).

Sa avem o zi minunata!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

neatza!

La multi ani Alexandru!

Multumesc fetelor de felicitari!

Stiam eu ca am uitat ceva data trecuta! Bun venit Letitia!
Coincidenta sau nu, dar istoria cu fiv-urile e identica! Ma buucr ca n-i te-ai alaturat!
Alice, acum m-am uitat pe site-ul nostru de la ikeea si vad ca sunt cateva modele! Nu stiu la care s-a referit kinezista, dar daca dau peste ea iar in 14 cand mergem la control o intreb excat. Astea sunt modelele de la noi:
http://www.ikea.com/be/nl/catalog/categories/departments/childrens_ikea/18715/
daca o sa ajung sa cumpar de acolo cred ca pe cel cu husa la 29.95 o s-al iau. l-am mai vazut la cineva si pare ok!

merg sa hranesc flamandul ca ma chinui se juma d eora sa scriu 3 randuri!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Dari mersi, citisem mesajul lui Lali in fuga cu Cristi in brate si nu am vazut cuvantul "luni". Imi pare rau ca nu poti, Lali pleaca marti cred.
Despre tuse, una din dr mi-a spus ca un bebelus la varsta asta nu ar trebui sa tuseasca DELOC. Ma rog, nu se pune daca se ineaca cu saliva, etc, dar sa nu tuseasca repetat asa din senin. Acum fiind si la voi o surioara mai mare in familie, mie nu mi se pare f grav, incearca doar sa il tii sub observatie, daca se inrautateste nu e rau sa il vada un pediatru, asta ca sa evitati sa pattiti ce am patit noi .

Lali mai vorbim, luni pana la ora 16.30 sunt dispo si dornica de intalnire, oriunde, dupa aceea am program de dus Andra la o zi de nastere si spre seara iarasi sunt libera. Botez fain sa aveti si distractie maxima.



Mergi la inceput