Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (21)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Adc, parcul de care zici e prin centru, nu? Poate ne inscriem si noi,inca nu dam de dr de familie sa vedem cand ne vaccinam ca deja suntem in inatrziere si poate imi strica planurile din august ca si innebunesc.

Am auzit iarasi ceva zvonuri ca s-ar introduce infanrixul gratis de luna aceasta, voi ati mai aflat ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Letitia am uitat sa iti multumesc pentru lamurirea cu infanrixul.
Si eu am avut, din pacate, in copilariei probleme cu o dna stomatolog.

Cel mai bine observ cat de rau pot face dulciurile la copii mici la prietena mea care e terminata de trei luni merge continuu cu cei doi copii (4 si 6 ani) la stomatologie pentru carii. Oricat de severa ar fi fost ea a pierdut in privinta dulciurilor batalia cu soacra (sta impreuna cu ea).

Beatrix e foarte interesant scaunelul. Dar are si tavita?

Si daca tot m-am intins sa ma si descarc de nervii provocati de doua "doamne". Mergeam cu caruciorul pe trotuar dintre parc spre casa (str Baba Novac), unde trotuarul e destul de ingust. Doua doamne veneau din fata... si-au venit cu o asa nesimtire ca nu s-a ferit una sa trec si eu cu copilul ci si-au continuat discutia.
Eu spun ambaila 'pardon, ne scuzati'
La care ele divele: 'dar chiar nu ai loc?'
Eu: 'Nu'
ele: 'Puteai sa astepti sa trecem cand erai acolo la intrarea in bloc'
(cu un metru in spate era o intrare intr-o scara de bloc)
Eu: 'Data viitoare o sa tin minte. Acum ne scuzati ca ma grabesc'

La care divele in spate: 'Nu mai au deloc respect tinerii din ziua de azi'

Adica una peste alta tot eu sunt o nesimtita ca nu le-am facut loc sa treaca, eventual trebuia sa zbor cu tot cu carut.

Sa aveti o zi frumoasa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

alexa,vezi partea plina a paharului,te-au facut tanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Buna ziua fetelor, scriu pe fuga , cat mai doarme Andrei...
Multumim ptr urari de bun venit.
Asa este eu marti pe la pranz am avion.. asa ca singura zi disponibila ar fi Luni la orice ora din zi si oriunde va este voua convenabil.
fug si revin
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izish83 spune:

ana-maria-multumesc de raspuns.
Letitia-da, da-mi pm.
Eu ma tot uit pe net dupa pediatrii buni in buc.
Nici eu nu cred k e ok ca bebe sa tuseasca. Al meu tuseste doar dupa o repriza de plans. In rest, nu.
O dupa-amiaza placuta tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Suzieq Da este adevarat! Sora mea lucreaza la DSP si ieri m-a sunat sa ma intrebe daca vreau sa imi opeasca din vechiul vaccin ca se va schimba...acum am pus-o sa se intereseze daca are vreo urmare faptul ca primele 2 doze le-am facut pe cele de la Pasteor si acum schimbam...cum aflu detalii va spun!

Fetelor eu ma duc sa o iau pe Leyre si sa mergem in parc...deabia astept ca de 2 luni ne bate la cap sa ii scimbam rolele de pe 4 pe 3 roti in linie...si astazi am reusit sa gasesc suruburile si am rezolvat...deabia astept sa vad cum se descurca ca merge de la 2 ani si 4 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Vad ca multe fete nu pot veni... Ce facem?
Ne vedem in H la roata mare la 10? Sau vreti la Gradina Icoanei? (bem si o limonada la sora-mea)

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Ce ma supar cu intalnirea ca veneam si noi Tudor mic insa e racit oficial. Am bifat inca o noapte cu doar trei ore de somn care a fost crancena, plansete, nas infundat, tuse crunta si tipete. Sunt chiauna. Am fost cu el la doctor si avem tratament.
Nu as veni maine cu el in parc ca nu cred ca-i face bine sa-l tin pe drum si de fapt nu as vrea sa transmitem ceva celorlalti bulgarasi ca grasomega meu a luat de la tati virusul.

Raportam insa la fix 4 luni 8330 si 67 cm.
Alina, daca as fi putut sa vin as fi optat pentru terasa surorii tale ca e superb acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Imi pare rau Matza.. Sanatate multa! Si La multi ani pt Tudor!

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Alina am ramas doar eu si ica.....sunt in aer...tre sa fug la gradi...vreau sa te vad........dar parca daca ne vedem doar noi....hai dupa amiaza ca sa se joace si fetele la rest surorii tale
te sun sau iti spun camnd vii dar restul au zis ca nu vin...

Mergi la inceput