Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (21)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carina spune:

La multe lunite Mishu de Cristina, Bianca de Anne, Catinca de Cristina si Andrei de Migulet!!
Altesa si Toma cred ca inca are colici. Ziua tot nu doarme decat f putin si f greu, iar acum s-a inrautatit si noaptea . Eu sper ca e doar o faza de care vom trece curand.
Alexa 10 zile vor trece repejor si va fi bine puiul.
Bulinutz bravo lui Filip! Sa o tina tot asa! Ce masina vrei sa iti iei?
Si eu abia astept concediul! Inca o luna jumate mai avem .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Amelia, suntem pe aici, am avut doua zile mai incarcate, cu multe drumuri pe la serviciu: decizia si alte hartogareli legate de concediul de maternitate. Sunt cu copilul dupa mine mereu, crescut in prelungirea bratelor. As zice ca suntem foarte bine daca nu am fi asa fomisti, mai ales noaptea!Azi noapte, dupa ce mancase 260 la ora 23, pe la 1.30 vroia sa manance. L-am ametit cu ceai si nu a mers, l-am plimbat si leganat...degeaba!La 2.30 am cedat, i-am mai dat 120 lapte si a dormit pana la 6.30, cand iar a mancat. Ma sperie sa-i fie asa foame intr-un interval asa scurt, dar calculand, a mancat 960 ml in 24 de ore, deci super ok.
Legat de diversificare si noua ne-a spus ca si lui Mady, intai cu fierturi, explicatia fiind ca dupa atata lapte nu ar merge direct crudtate de suc in stomacel.
Bine ca ne vedem saptamana viitoare, ca acum nu puteam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

care,unde ce vacanta..vreau si io
deci,io is paranoia ,asta apropos de vacanta..ma gandesc ca m-as duce la mare ,dar la noi nu mi se pare ca merita ,dar unde ,ca prea departe nu am curaj..nici macar la bulgaristan n=am curaj sa ma duc..sunt dusa
geanina,te rog da-ne cateva detalii despre cum e diversificarea acolo,sunt convinsa ca nu se supara nimeni,ne mai informam si noi din strainezia
lilisor unde ai disparut zanica?
carina,cred ca ai facut febra musculara la degetele,de nu ne mai scrii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Georgia n-am mey febra la degetele . Doar fundul nu mi-l mai simt. Da' nu de la sport , ci de la stat cu fecioru' in brate sa doarma
Eu chiar iti zic ca nu are sens sa iti faci griji cu plecatul in vacanta. Anul asta e cel mai usor: tzatza e la purtator, diversificarea o incepem dupa 6 luni, cand ne intoarcem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

,moamaaa ce-a functionat telepatia..tocmai ce intrebam de voi si amandoua ati postat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

gogsica, eu vreau la mare la final de august..deci cand o sa aiba A ,vreo 7luni+,ceea ce inseamna deja diversificare,caci sa ma duc cu ea in miez de august nu ma incumet ,chiar daca nu stam pe plaja tot nu ma incanta ideea...asta ca sa nu mai zic ca e varf de sezon si e f aglomerat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

mady...stiu e idioara rau salmonella asta de aia ne-am facut toti analize...numa el a avut

bravo gabriela...a luat bine puiu

suzieq haideti cu noi...plecam la sfarsitul lui iunie

carina am avut un opel zafira si acum tot una asa mai maricica vreau...desi am zis ca atunci cand s-or insura cupii imi iau una coupe numa ptr sufletul meu...si decapotabila si rosie evident

aerelian e super bine cat papa...imi spunea la rares ca momentul inceperii diversificarii este cand bb depaseste 1000 ml pe zi

georgia noi bagam o grecia pe sept daca totul e ok cu cupiii...o sa vad eu cum fac cu diversificarea...acu la bg ca e mai apropae

ma doare spatele de turbez ...sper sa nu patesc ca la rares cu alta hernie de disc ca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Multumim pentru incurajari!
Asa este 10 zile trec repede si sunt mai nimic pe langa cele aproape trei luni care au trecut.
S-a mers din nou pe aparat gipsat dupa doua saptamani de fizioterapie deoarece exista un risc de recidiva (cartilagiile/ oasele / ligamentele inca sunt foarte moi la bebe).
In plus de asta piciorusul drept nu este inca 100% in pozitie anotomica,; mai avem ceva de lucrat. Important in cele din urma este sa scapam de operatia pe ligamente de la 1 an. Asa ca preferam momentan gips.
Somn usor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Gianina si eu vreau mai multe detalii despre diversificarea de acolo.
Si la finuta mea in Italia e diferit fata de ce se recomanda la noi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara_ spune:

La multe lunite mihaita, Andrei, bianca si Catinca!!!

Alexa sa va faceti bine cat mai curand
Bulinutza ma bucur pt vestile bune, bravo lui Filip
Anda ai mancat cumva capsuni?

Gianina si pe mine ma intereseaza ce recomandari ai primit vis a vis de diversificare. Tu ne spui, oricum alege fiecare ce i se potriveste, nu e motiv de disputa
Eu de ex ma gandesc sa sar peste supa si sucuri, sa incep direct cu piureute subtiate de legume (morcov, apoi avocado). Voi evita cartoful pt ca e bogat in amidon si poate da dureri de burtica si telina pt ca are potential alergen. Cerealele cred ca le incercam dupa 6 luni, incep cu orezul integral bio si sper sa gasesc quinoa bio pt bebei.
Nu stiu bananele de la ce varsta se pot da...
Cred ca marul il voi da copt la inceput, il voi pune in safe feeder
Avem 5 luni si 5 zile si inca nu am inceput diversificarea, dar pare curioasa sa incerce gusturi noi. Azi a lins o felie de para, s-a strambat, dar o voia in continuare, cred ca I-a placut.


Mergi la inceput