Clasa a II-a * 2012-2013 *

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

buna,
si noi asteptam vacanta, trec cam greu zilele, suntem satule de teme, caci avem inca destule.
si eu probabil pana plecam la mare si unde ne-am mai duce ii voi duce la gradinita pe amandoi, sper sa le placa si in continuare.

raluca cum a fost specatcolul de la Opera?
noi joi avem serbare, e litera L.
o zi buna


Ilinca si Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Ioana nu da semne de oboseala, mai degraba de plictiseala de atata scoala

Spectacolul de la Opera a iesit foarte, foarte bine, fie-mea si toata grupa ei (11 fetite) au fost extraordinare, s-au concentrat si le-a iesit superb dansul, fara greseala.
Saptamana viitoare sper sa am niste poze.
Mada si Ioana tot L e
Noi avem serbarea de abia miercurea viitoare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Fi`mea e "N", l-a confectionat si impopotonat cu inimioare cu sclipici :-)))
Serbarea e miercurea viitoare :-)

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

buna, am avut azi serbarea, a fost frumos, o sa pun maine poze, am pus deja pe fb.
le-a inv dat o diploma de bobocel si o carte (m-am distrat ca de fapt e cartea de lectura obligatorie pt vacanta )
a luat fb la mate la eval finala, b la rom si restul fb asa ca premianta intai nu va fi, dar totul pentru mine si pentru ea este extraordinar.
va pup si o zi buna in continuare


Ilinca si Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Noi de vineri suntem in vacanta, din pacate din cauza epidemiei de meningita ce bantuie pe aici. Taaare-i bine in vacanta, stam toata ziua la plaja, pana una alta. Totusi, miercuri ne vom intalni pentru serbare si premiere, ar fi fost pacat sa se rateze aceste momente (mai ales la premiere ma refer) tocmai la clasa I.
In rest suntem intr-un relax total ceea ce va urez si voua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

buna din nou
Cine a vrut, anuntat de vineri, (cei care nu aveau note bune la testarile de la rom si mate, au fost si S la mate) au putut da din nou evaluarea, Ilinca a tinut neaparat sa dea la romana unde avea B, asa ca azi a luat FB, suntem atat de fericite cum nu va pot spune, a avut mici greseli, dar per total a fost foarte bine.

Suntem fericiti si pentru ca ia diploma, mai ales ca ne-au tot spus ca doar cei cu Fb pe linie vor fi chemati la premiere si vor primi diploma, chiar cu o medie de bine (cum avea si ea) nu primeau nimic.
Am inteles ca in alte scoli nu e asa, dar ma rog.

Sunt atat de mandra de ea!!!




Ilinca si Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tiusca spune:

Buna fete!

Si noi inca mai avem teme si ne chinuim sa mai trecem peste astea trei zile.Joi avem si noi serbare.La evaluarile finale avem fb la mate,fb la romana si b la cunoasterea mediului.Ieri am gasit in corespondenta sa facem coronita.Am inteles ca sunt cativa.
Mada..te referi la fb pe linie la medie?sau ca note?Destul de drastica dna voastra!La noi nu s-au dat din nou evaluarile asa ca notele initiale s-au pastrat!
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

Tiusca, fb pe linie la media anuala.
Nu conteaza calificativele de pana acum, pe noi ne-a anuntat inca de la prima sedinta ca ultima evaluare din an va fi:
- ultima nota
- media semestriala pe sem 2
- media finala
Nu stiu daca la alte scoli e la fel, chia nu stiu.
Ce mie nu mi s-a parut etic a fost faptul ca cu o sg media de B nu primesc nimic.
Asta e.


Ilinca si Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Mada - chiar e neplacut sa nu primeasca bietii copilasi nimic. La noi nu se fac coronite si absolut toti copii vor primi diplome...de la primul la ultimul. Nu stiu inca, voi vedea dupa amiaza, daca vor fi diferentiatie, gen premiul I , II sau III, sau toti la fel. Doamna a zis, ca toti s-au straduit si au evoluat, toti au invatat sa scrie si sa citeasca si la varsta lor e extrem de important sa primeasca recompensa pentru efortul depus.

Mergi la inceput