M-am hotarat.............adoptie(80)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sunshine2012 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dacris77

chiar ca ar fi culmea sa zica ceva! ba din contra, e o dovada ca sunteti oameni buni! copiii iubesc animalele. nu cred ca scrie in lege ca nu ai voie sa tii animale. cred ca asta tine de parerea fiecaruia, iar daca vor avea o parere negativa, este problema lor. stai linistita, vezi-ti de treaba, sunt si ei oameni ca noi, cu bune si rele, nu sunt . fiti voi insiva, ca ce e al vostru e pus bine deoparte.


dacriss, ai dreptate. Copiii iubesc animalele. Eu din copilarie eram topita dupa pisici, sotul dupa caini, iar acum amandoi iubim toare animalele. Ei iti ofera iubire neconditionata.
As dori sa insuflu aceasta iubire pt animale si copilului nostru. Si eu cred ca oamenii care au animale sunt oameni buni .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redrose1976 spune:

Mult succes, sunshine!
Echipa de la Adoptii Mures este bine pregatita si lupta pentru interesul copiilor. Datorita ei , acum 4 ani am devenit mama. Este cel mai frumos lucru ce mi s-a intamplat si-ti doresc sa simti si tu acest sentiment cat mai repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2012 spune:

Redrose, iti multumesc pentru incurajari. Esti din judetul Mures?
Daca esti amabila mi-ai povesti cum a fost in cazul vostru? Cat ati asteptat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui erato

nici nu ne-am dat seama ce copil extraordinar este, de cand l-am adus acasa e cu totul alt copil, parca s-a deschis spre lume, ochii ii sclipesc de o fericire aparte, e ca un burete care absoarbe dragoste si pe care o revarsa insutit.

Erato, ai descris f. frumos, in doar cateva cuvinte, schimbarea care se produce atunci cand acesti copii sunt in sfarsit iubiti cu adevarat.

Sunshine, eu am strans intai toate actele necesare, iar cererea am completat-o cand am depus dosarul. Mai bine suna la DPC, poate poti face cererea si inainte, ai mai castiga putin timp asa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

Noi am depus cererea si actele le-am dat cand au venit acasa in vizita, adica facusem evaluari, psihologic....
Depinde de la directie la directie...cel mai bine intreaba acolo si insisti sa faci si cererea.Cele 120 zile se iau in calcul de la data pusa pe cerere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2012 spune:

Maine dimineata la 8 mergem la directie impreuna cu sotul. Am emotii. O sa-mi fac o lista cu intrebarile pe care le am sa nu uit sa le intreb pe toate. Tineti-mi pumnii
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2012 spune:

Buna fetelor!
De dimineata am fost la directie. Am vorbit cu asistenta sociala si psihologul care sunt la departamentul adoptii. Au fost doua doamne. La inceput am avut emotii, parca eram la un examen, nici ele nu erau foarte amabile, nu au zambit deloc. Erau foarte oficiale.
Dupa ceva timp am spus ca lucrez la o scoala, sunt directoare. Atunci ceva s-a schimbat. Nu stiu din ce cauza. Dar au devenit mai amabile si a aparut si zambetul pe buzele lor.Le-am spus si de animalutele noastre. Nu au obiectat absolut deloc. Au spus ca nu au nimic impotriva.Cererea nu am putut s-o depunem azi, o accepta doar cand avem dosarul complet.
Azi am fost la notar sa legalizez actele, saptamana viitoare rezolvam cu medicii si declaratii. Sper sa putem depune dosarul la sfarsitul saptamanii.Dupa care vine lunga asteptare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redrose1976 spune:

Da sunshine , sunt din Tg. Mures. Poate ne intalnim si vorbim, daca tot vine vacanta. Apropo, eu sunt profesoara . Poate esti directoarea mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2012 spune:

Citat:
citat din mesajul lui redrose1976

Da sunshine , sunt din Tg. Mures. Poate ne intalnim si vorbim, daca tot vine vacanta. Apropo, eu sunt profesoara . Poate esti directoarea mea.


Redrose, ce bine-mi pare!!!!!!!! Ma bucur mult. Da, as dori sa ne intalnim si sa povestim. Daca vrei poti sa-mi trimiti PM cu nr tau de telefon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redrose1976 spune:

Sunshine nu ai activat PM.

Mergi la inceput