M-am hotarat.............adoptie(80)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sunshine2012 spune:

Pfff, in sfarsit am reusit sa-l activez. Acum poti sa-mi trimiti PM,cred

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivanuta spune:

Buna fetelor.
VA urmaresc de anul trecut de cand m-am hotarat sa depun cererea pentru adoptie, in mai 2011. Totul a decurs bine si din 25 august 2011 am atestatul de parinte adoptator. Saptamana trecuta m-a sunat AS si mi-a spus ca exista intr-un judet invecinat un baietel care se potriveste conform listei de potriviri teoretice cu mine si eu cu el. Se mai potriveste cu inca alte 3 familii :)...Astetpt...Voiam sa multumesc fiecarei fete de aici care m-a ajutat la fiecare pas impartasindu-ne experienta ei. Daca ma voi duce sa vad copilul, sau altul va voi tine la curent. Pentru ca am vazut ca sunt viitoare si actuale mamici care au scris Dir din alte judete am sa ma implic mai activ si am sa scriu si eu de maine trimitand o cerere si copie dupa atestat (pana acum nu am facut asta pentru ca aveam senzatia ca fortez mana destinului , dar pana la urma fiecare pas pe care il faci are rostul lui). Va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SakiMir spune:

ivanuta, sa fie cu lipici, bafta
noi suntem la inceput acum, asteptam sa vina de la autoritatea tutelara pentru ancheta sociala, apoi depunem dosarul complet la DGASPC.
La voi cum este?din august anul trecut nu vi s-a prezentat nici un copil? eu zic sa faci cum simti, cauta si tu, eu zic ca nu ai nimik de pierdut.Noi cand am fost pt.analize, toti ne-au intrebat, aveti deja copil?v-ati gasit? trebuie miscate putin lucrurile...
un curand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivanuta spune:

Sa aveti bafta si sa se miste totul repede si perfect. In Iasi mi-au spus de la inceput ca sunt foarte multi parinti care doresc sa adopte si foarte putini copii adoptabili. Si ca in genere dureaza cam 1,5 ani. Pentru ca eu adopt un copil mai marisor (2-4ani) "s-ar putea" mai devreme. Acum incepand cu noua lege sper sa fie declarati mai multi copii adoptabili :) si fiecare sa ajunga la parinti iubitori cat mai repede. Cred ca foarte util ar fi sa stim cum functioneaza acel soft de potrivire intre copil si parinti, cate caracteristici personale pot fi introduse, pentru ca am senzatia ca la unii li se intampla naucitor de repede iar altii au mult de asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

Ivanuta.......VREAU SA IAU LEGATURA CU TINE
Lasa-mi numarul de telefon sau adresa de mail
Bafta!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivanuta spune:

:) malex nus itu cum sa iti trimit adresa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

IVANUTA.........asta e.....vb aici.
Voiam sa te intreb cati ani are baietelul. Si noi suntem din acelasi oras ca si tine si noua ni s-a zis ca la categoria 4-5 ani suntem primii pe lista iar la categ 3-4 ani a IV-a familie(dar dorim fetita)
Avand in vedere ca baietelul este din alt judet, celelalte 3 familii sunt tot de la noi?
Ti-a trimis poze cu el????
Cand il veti vedea?
Am o multime de intrebari, de aceea doream nr de telefon....era mai usor!!!!!
Distanta este mare sau din judete limitrofe?
Bafta multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivanuta spune:

anca.ivan99@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

buna fetelor
astazi dimineata am primit telefonul mult asteptat.
maine mergem sa vedem o fetita, are 1 an si seamana cu mine, atat mi s-a spus la telefon.
acum am sa merg sa ii cumpar fetitei mele prima jucarie
revin cu vesti maine seara, dupa ce am sa o vad
sper din toata inima sa fie bine.
va pupacesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loriana74 spune:

Doamne ,Simo, multa bafta ! Iti doresc sa-ti tii maine pentru prima data fetita in brate !
Asteptam vesti si iti tin pumnii!

Mergi la inceput