M-am hotarat.............adoptie(80)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

multumesc pentru raspunsuri . voi merge la directie si voi intreba acolo . despre copii , stiu ca sunt multi adoptabili , deoarece eu am mai botezat copii din directie . dar familia nu a fost inca de acord ca infiem . viata trece , asadar credem ca pusi in fata faptului , vor reactiona altfel . speram .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

Amy si eu m-am hotarat sa nu mai sun pana in septembrie, noi in schimb nu ne-am luat concediu, ne pastram zilele de CO, poate cine stie....... pana la sf anului ne gasim si noi fetita pe care o asteptam de ceva timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loriana74 spune:

offf, m-am saturat de atatea concedii amanate... si noi la fel , nu luam concediu ca poate , cine stie , se intampla vreo minune...
malex-sper sa-ti folosesti CO cat mai repede si in scopul in care ti l-ai pastrat !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

Loriana....sa dea DD.....si voua la fel va doresc!
Sa ne ajute DD si sa venim si noi cu povesti frumoase aici pe forum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

amy, frumos din partea ta ca te-ai gandit ca poate mi-am gasit copilasul. la mine, situatia din pacate, sunt la al doilea atestat si trebuie sa astept sa se faca actele ptr reatestarecare vor fi gata abia zilele astea, apoi va trimite si rapoartele despre mine la ORA unde se va stabili cine ni se potriveste si mai dureaza inca 2-3 sapt...desi cam peste o luna sigur am o veste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

Dacris, bafta multa!......sa de DD sa te sune si pe tine...ar cam fi cazul, nu?
Din cate am inteles nu ti s-a prezentat niciun copil inca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

multa bafta si sa fie cu noroc de data asta dacris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printe spune:

Gabriela, bravo pentru decizie. Din cate imi amintesc noi doua ne-am intalnit pe la FIV la Sibiu, sau gresesc?

Iti doresc sa nu dureze mult pana o sa iti intalnesti copilasul.

Noi cand ne-am hotarat nu am consultat familia deloc, dupa ce am inceput demersurile la Directie am inceput sa le comunicam intentia noastra (dar nu ca si cum le-am cere aprobarea, ci mai mult i-am pus in fata implinit). Si, asa cum ne-am asteptat am avut numai reactie pozitiva din partea lor.

Azi mi s-a intamplat ceva deosebit, o colega de serviciu (nu ne intalnim f des pt ca lucram la etaje diferite) cu care m-am intalnit in lift mi-a zis: "Felicitari pentru noutatile pe plan personal" Nu mi-am dat seama la ce se refera, nu imi trecea prin cap ca stie de adoptie (la servici stiu vreo 3 persoane carora le-am zis eu: 2 is colegi de departament de la care am cerut caracterizarea si tipa de la HR careia i-am cerut adev de salariat). Mi-a starnit curiozitatea si am intrebat-o pe messenger la ce se refera. Mi-a zis ca "vestile bune circula repede" si ca a aflat ca am obtinut atestatul de adoptie. Mi-a pov ca si ea si sotul ei (si el e coleg cu noi) au intentionat sa adopte dar au intampinat dificultati din partea directiei pt ca ea are deja 2 copilasi naturali si nu intelegeau care e scopul lor, de ce vor sa adopte daca au deja copii naturali.

Am fost surpinsa placut, si mai ales ca pana acum chiar nu am intalnit persoane care sa fie impotriva si care sa incerce sa ma descurajeze, ba din contra am primit numai cuvinte de incurajare si sustinere.

Sper ca nu v-am plictisit cu intamplarea mea...

Dacris, sper ca reinoirea asta sa vina cu o noutate pozitiva!


Malex, si eu mi-am propus la toamna sa le strezez... sper sa aiba cva noutati pentru noi atunci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

malex, ba da, mi s-a prezentat un baietel dar...nu. fetelor, multumesc pentru urari, sunt optimista, (inca), cred in voia Domnului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

da printe ne-am intalnit la fiv , dar datorita unor probleme de sanatate in familie - cu tatal meu , care are probleme serioase - financiar nu ne-am permis sa mai mergem , banii mergand in alta parte . nu-mi pare rau , am reusit sa-i mai lungesc viata . si ma bucur pentru asta .

acum ne-am hotarat la adoptie si daca vom putea sa incercam un fiv o vom face . nu am abandonat lupta . pana atunci , vrem un copitas al nostru .

Mergi la inceput