M-am hotarat.............adoptie(80)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns taade spune:

felicitari bebeanda!!!
ce fericita is ca incepe sa ploua cu vesti bune...
astept si celelalte fete cu noutati...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

Wow cite vesti frumoase si cite mamici fericite!
Felicitari la toate ,bucurati-va din plin de aceste momente unice ,emotionante ,impreuna cu copilasii vostri si fam.voastre.
pt.toate mamicile.
Pt.cele in asteptare pot sa spun ca inca nu a venit momentul vostru ,dar sint sigura ca o sa fie la fel si pt.voi, e totusi frumos atunci cind te poti bucura pt.fericirea altora.



Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

Marumiha, inca nu suntem "mamici", sau cel putin este doar cazul meu,
mie mi s-a spus ca sunt in perioada de potrivire practica,sa nu mai zic ca e fetita mea ca poate sa fie sau poate nu o sa fie .
As mai avea de spus dar cu siguranta pe acest forum sunt si "spioane".


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

Simo ,eu nu stiu cazuri in care dupa potrivirea practica sa se fi intimplat alceva decit lucruri pozitive ,dupa ce se parcurge acea perioada de 3 luni ,de aceea ma gindesc ca si in cazul vostru (fetelor care v-ati gasit copilasii),sa fie totul ok.
De "spioni "nu stiam nimic ,pina la urma ,aici nu se scriu lucruri care sa deranjeze pe nimeni ,asa ca "spionii"daca citesc ceva care nu le place nu au decit sa ignore subiectul adoptie .
Tu stii cel mai bine daca este fetita ta sau nu ,pt.ca sint convinsa ca o simti si esti libera sa o spui daca simti ,nu faci rau nimanui si nu deranjezi pe nimeni.Pai exista o bucurie mai mare decit sa spui copilul meu dupa atita asteptare?



Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BebeAnda spune:

Simo 73 si eu ma tot gandeam la tine am tot vrut sa te sun..dar stau prost cu timpul...In orice caz o sa o fac cat de curand sa ne auzim la tel ca e putin mai sigur.FETITA MEA(si o scriu cu litere de tipar sa se vada) e la aprox. 50 de km dar distanta nu ma va tine departe de ea ptr mult timp.Imi e din ce in ce mai draga si imi e dor de ea in fiecare clipa insa asa cum se spune..”mult a fost putin mai este”.SUNTEM MAMICI!!!!SI NIMENI SI NIMIC NU NE IMPIEDICA SA NE BUCURAM!!!Asa ca bucurati-va si lasati rautatile celor din jur!
In alta ordine de idei pot spune ca am ”nascut” la termen adica la 9 luni desi FETITA MEA e nascuta in realitate la 7 luni in ciudat aparentelor...spun asta ptr ca e un copil zdravan si dolofan..asa cum sunt bebelusii de revista...ehhh ..uite ca deja am devenit o adevarata mama care-si lauda puiul...hihihi...ce sentiment unic este...Imi doresc ptr toate fetele de pe acest forum care inca nu si-au intalnit puiutii sa simta ceea ce simt eu cat mai curand si sunt sigura ca asa va fi.
MULTUMESC VOUA CELOR DE AICI Marumiha,Malex,Simo73,taade,speranta72,erato si tuturor celor care m-au incurajat si au fost alaturi de mine si sunt in continuare.Dumnezeu sa fie alaturi de voi si puiutii vostrii si sa va indrume pasii in viata spre carari cu soare si impliniri!Va multumesc.

P.S.Am sa revin cu noutati insa PLS...MAILUL COMUN vreau si eu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

malex, eu sunt in asteptare de 14 luni!!!!sunt deja la al doilea atestat. sunt convinsa ca ce e al meu e pus deoparte, stie dzeu ce plan are ptr fiecare! inca stau la coada cu malex, si nu mai stiu cine asteapta la domnul barza care greseste adresele mereu.io la ala sunt abonata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

imi explica si mie ce e cu emailul comun? as dori si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

Anda ,ti-am trimis eu datele pe P.M.de la mailul comun.
Daca nu l-ai primit ti-l mai trimit odata.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

dacris77 draguta nu dispera fiindca o sarcina la noi este echivalenta cu a elefantului(20-22 de luni)nasterea la mine a nu a fost la termen, a fost prematura la 16 luni, mai rapida, dar sunt tare fericita si il iubesc enorm pe puiul meu. Pentru fiecare exista un destin, daca nu am facut o multime de tampenii in aceste 16 luni, nici nu o sa va vina sa credeti,eram ca in poezia lui Mesterul Manole doar cand a fost sa fie a fost.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printe spune:

Felicitari din suflet proaspetelor mamici: simo, alabina si bebeanda!!!! Imi inchipui cat de minunat este ...astept si eu sa traiesc aceste clipe...ziua care voi spune ca mi-am intalnit puitul. Din pacate trebuie sa mai am multa rabdare, ieri am facut 4 luni de atestat...si la noi in oras e o lista asa luuuuanga. Mi-am propus in toamna sa le stresez pe cucoanele de directie cu intrebari, sper sa nu primesc acelasi raspuns prafuit!
Asistenta mea sociala a nascut luna trecuta, si intr-o dimineata primesc un sms care incepea ceva de genu: "Avem o fetita sanatoasa..." si continua cu numele, greutattea etc. Va inchipuiti ca la citirea primelor cuvinte din mesaj mi-a sarit inima, am crezut ca nu mai pot sa respir, si sotul m-a adus cu capul pe pamant spunandu-mi sa citesc mai departe...si m-am dezumflat ca un balon :(

Va pup si mai astept multe vesti bune ca celel din ultima vreme...ne dati sperante!!!!!

mi-ar placea si mie sa stiu datele mail-ului comun, sa va vad puiutii si cand va fi cazul sa va arat si eu la randul meu.


Mutatiile MTHFR C677T si A1298C ambele heterozigote, 1 sarcina oprita in evolutie la 6s

Mergi la inceput