M-am hotarat.............adoptie(80)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LiliGuran spune:

Draga Alabina,ma bucur ca v-ati gasit fetita!Presupunem ca aceasta asteptare este si mai grea decat cea pana in momentul in care ati intalnit-o.De acum inainte D-zeu o sa ajute sa rezolvati si urmatoarele etape .Mult succes, sa va vedeti cat mai repede in formula completa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alabina spune:

Multumesc mult fetelor pentru urari.Carmen, nu mi-a spus nimeni de aceasta cerere de invoire.Multumesc ca mi-ai spus, o sa ma interesez.
Weekend placut si va povestesc saptamana viitoare ce s-a mai intamplat.

Va pup

p.s. Simo, felicitari si tie. Uite ca a venit si randul nostru pana la urma.

MTHFR C677T Heterozigot, PAI - 675 Heterozigot 4G/5G, 4 sarcini oprite in evolutie,mutatiile descoperite dupa ultima sarcina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dacris77 spune:

felicitari! alabina,cati ani are fetita? sa imi dau seama cum ar fi acomodarea, ea fiind atasata de maternala. oricum asta e un semn bun, ca nu are probleme emotionale si se va atasa si de voi la fel de mult, ba chiar si mai mult. maternala de ce e rece? care e problema? poate ca o iubeste si o doare sufletul. asta e viata, tu vezi-ti de treaba ta cu fetita. ma bucur ca ati gasit copilasii(ma refer si la simo) presimt ca se apropie si la mine "termenul".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona14 spune:

Felicitari fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2012 spune:

Buna fetelor!
Cu pasi mici dar siguri avansam. Ieri au fost la noi in viztita cei de la directie. A fost a discutie placuta, au zis ca vor mai reveni. Cursul il vom face luna aceasta. Eu sper din toata inima sa avem atestatul pana la inceperea noului an scolar. Dupa aceea incepe asteptarea, offf.
De cand ne-am hotarat sa adoptam o fetita, peste tot vad copilasi mici, scumpi. Imi zic "as vrea ca si copilul nostru sa fie asa", sau " ce draguta e, as vrea sa fie a noastra". Cred ca e ceva normal, dar stiu sigur ca asteptarea va fi grea.

Simo, vino cu ceva vesti despre voi, ce mai faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

Fetelor, astazi mi-am vazut fetita, deja imi era dor de ea , la fel si sotului meu.
Am fost acasa la maternala si am stat aproape 2 ore, in tot acest timp fetita mea s-a vazut ca este in centrul atentiei si ne-a aratat cat de rasfatata este ea, de maine incep sa avem vizite doar in locuri neutre si apoi acasa la noi.
Sper ca acomodarea sa fie usoara, sa nu dureze foarte mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

Simo..ma bucur tare mult pentru voi, imi inchipui ce momente magice traiti in aceasta perioada. Sunt sigura ca esti tare nerabdatoare sa o vezi pe cea mica acasa. S-a vazut aici pe forum dorinta ta de a deveni mamica, lupta pe care ai dus-o cu sistemul care ne pune la incercare rabdarea si nervii.......pentru toate acestea DD te-a rasplatit si veti deveni parintii unei fetite superbe.
Sa fiti sanatosi, sa va traiasca mogaldeata iar acomodarea sa fie cat mai scurta .... rezultatul......O FAMILIE FERICITA(voi , fetita si OaKi)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

Malex, si cat mai am de luptat cu sistemul, de fapt cat mai avem noi toate.
Azi la 10.00 mergem la fetita impreuna cu cei de la directie, dar eu abia astept sa ma duc diseara, sa mergem in parculetul din zona sa ne jucam si tot diseara face cunostiinta si cu Oaki, (mi-a zis maternala ca ii plac catelusii).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2012 spune:

Simo, e fantastic, au inceput sa miste lucrurile, ma bucur foarte mult pentru voi.

Pot sa va rog sa-mi dati si mie mailul comun, as dori sa vad si eu copii vostri dragi, si eu, la randul meu, sa va pot arata printesa noastra(cand va sosi acasa).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BebeAnda spune:

Buna fetelor! Nu am mai intrat de multa vreme si am multe noutati...motivul absentei mele a fost ca eram putin superstitioasa si am vrut sa am lucruri certe pe care sa vi le povestesc.
In iunie imediat dupa ziua mea am primit telefon de la Directie...ma asteptam sa ma cheme iar ptr nu stiu ce acte...insa vestea a fost ca am fost potrivita cu o fetita....nu imi venea sa cred atunci am simtit ceva fluturi in stomac dar m-am calmat repede la gandul ca din nou o sa fie probleme ca data trecuta.Am decis sa ma duc chiar in ziua respectiva sa vad despre ce este vorba si sa mi se prezinte dosarul fetitei si....prima surpriza...era o fetita dulcica foc in poza pe care am vazut-o de 1 an si 5 luni,cu obrajorii rosii si un zambet fermecator...fara probleme de sanatate majore...era prea frumos sa fie adevarat mi-am zis atunci dar am decis sa merg sa o vizitez.Ieri am fost cu cei de la Directie sa vad fetita...e putin cam departe avand in vedere ca nu am masina si nu am cu ce sa merg cand vreau si cum vrea dar am fost cu masina celor de la DASPC.Pe drum cand am plecat a fost foarte cald si aveam si mari emotii, nu aveam nici aer conditionar si mi-a fost putin rau pe masina insa m-am tinut tare...nu imi permiteam sa imi fie rau tocmai acum.Am ajuns acolo si am intalnit o fetita dulcica foc cu niste ochi mari caprui spre negru cu parul saten spre blond si putin carliontat la spate...nu imi venea sa cred...statea la AMP in brate..era timida insa ne-am imprietenit repede,ne-am jucat...era putin obosita caci era o ora la care copii micuti ca ea dorm(la amiaza)...a stat la mine in brate cam 15 minute si parca ne cunosteam din totdeauna....mai mai sa adoarma...cand sa plec am luat-o si am pupat-o pe obrajor si i-am zis ca plec(ea se juca cu niste pietricele in curte) in momentul ala s-a ridicat brusc si a alergat la mine cu bratele amandoua deschise sa o iau in brate...m-am coborat la nivelul ei, aveam poseta pe umar si mi-a dat jos breteaua posetei parca sa imi arate ca sa nu plec ..sa mai stau...mi-au dat lacrimile...E cel mai dulce copil din lume...am decis sa merg mai departe in procesul de adoptie,CLAR!Am uitat si de rau si de tot...si deci astazi imi fac planuri ca sambata sa merg din nou in vizita..acum incerc sa vad cum pot sa fac rost de o masina daca nu gasesc eu transport in comun..tren,autocar,vapor...avion...LOOL...:)))...si tot merg sa o vad.Cam astea sunt noutatile pe care am vrut sa vi le povestesc.
In alta ordine de idei...Simo 73 FELICITARI!Albina FELICITARI! SI TUTUROR PROASPETELOR MAMICI FELICITARI!!!Sa va vedeti puiutii cat mai repede acasa si sa ne vedem cu totii fericiti macar in poze daca pe viu e mai greu!

Mergi la inceput