M-am hotarat.............adoptie(80)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Tare mult ma bucur pentru cele doua fete. Simo, asa e, trebuia sa straluceasca soarele si pe strada voastra odata !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

asa este dacris, copilul ne alege pe noi
cand noi am plecat de la fetita luni, am ramas foarte surprinsa de un lucru: fetita statea in brate la sotul maternalei (barbatul era cu spatele la noi) si s-a uitat dupa noi pana am urcat in masina si am plecat.
fetita implineste 2 ani pe 23.07 (suntem o familie de gemeni (sotul), rac (eu) leu (fetita)
acum o sa urmeze zilele in care am sa o vizitez.
si am o rugaminte la fetele care deja au adoptat sa imi spuna la ce ar tb sa fiu eu atenta cel mai mult sau ce sa o intreb pe maternala, am deja foarte multe intrebari eu pentru ea, dar sfaturile fetelor de pe site imi sunt de mare ajutor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loriana74 spune:

Simo, este minunat ce ti se intampla !Asteptam vesti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

Simo -in sfirsit v-ati intilnit fetita.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliGuran spune:

Simo ,ma bucur ca v-ati gasit fetita !Si de asemenea ai mai insufletit forumul caci toate parca eram intr-o perioada de lamentare, ne pierduseram toata speranta desi ne facuseram atatea iluzii ca apar copilasi adoptabili mai multi dupa noua lege! Dar asteptam si speram sa impartasim cat mai repede bucuria intalniri cu copilasul mult dorit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

multumesc mult pentru urari
nu prea am vesti, pentru ca fetita este plecata la cluj , de miercuri si se intoarce luni, deja imi este dor de ea, de ochii ei mari.
acum tot ce imi doresc este ca acomodarea sa fie cat mai usoara
sper din toata inima ca intr-o luna sa o am acasa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alabina spune:

Buna dimineata,

Eram datoare cu cateva detalii. In primul rand, am vazut fetita pentru prima data in poze la directie si mi-a placut de ea. Nu am avut nici un moment de dubiu. Apoi am mers s-o vedem, era descrisa ca inchisa in sine si atasata de AM, dar cu noi s-a comportat f bine de la prima intalnire, a ras mult, s-a jucat, iar cand am plecat a ramas in strada uitandu-se dupa masina. Asta a fost un moment emotionant. Eu nu am simtit neaparat fluturi in stomac, dar dragostea creste pe intalnire ce trece.
Vreau sa va spun insa ca sunt clipe grele pentru noi, pentru ca o vedem mai mult in weekend, iar in restul saptamanii sta in casa la AM, casa in care traiesc mai multe persoane de care ea e atasata. Pe noi ne place si ii vad sclipirea din ochi cand e in preajma noastra, dar ma doare sufletul sa o stiu acolo tot timpul. Asteptam termenul pentru incredintare si poate va fii mai usor dupa asta, cand vom sti exact cand putem sa o luam acasa. Noi nu lucram in judetul in care avem domiciliul si de aceea e mai dificil sa o vedem in fiecare zi. Plus ca si AM face mofturi...cred ca pana la urma asta e problema, AM nu o incurajeaza deloc spre noi, sunt norocosi cei care gasesc o maternala cumsecade.

MTHFR C677T Heterozigot, PAI - 675 Heterozigot 4G/5G, 4 sarcini oprite in evolutie,mutatiile descoperite dupa ultima sarcina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

Felicitari fetelor !alabina si simo ,cred ca ati uitat deja perioada grea de asteptare .

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen_ch_12 spune:

Alabina, de ce nu faceti cerere de invoire pana la incredintare? Noi asa am facut, era perioada sarbatorilor-inainte de Craciun, la inceputul anului am facut iar cerere si in cursul lunii ian. am mers la tribunal.
Acum, la incuviintare, asa cum a zis si denisa, am asteptat cam mult-o luna de cand am facut cererea, saptamana viitoare avem termen, sper sa nu ne amane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erato spune:

Felicitari Simo si Alabina. Ma bucur din suflet pt voi

Mergi la inceput