Strugurasi de Sept-Oct 2011 *60*

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

LALI.. primesti "sfaturi" pt cA te vad tanara, si eu am avut patanii din astea, insa eu transanta din momentu -1, le ziceam : "nu va faceti griji pt copilul meu, ca eu l-am scremut" babele ma mai fac nesimtita, dar ma doare in cot

JADE.. incerct sa vin zilnic.. pana acu tot am facut curat , iar mata nu ma lasa, a trebuit s stau si langa ea cat a dormit, ca se ridica in fund si plange dormind de mrg de langa ea.. Am la dospit placinte, si varza taiata in bol sa fac ciorba ...

MICHELLA da e avansata , isi trece creioanele dintr-o mana in alta f coordonat si sigura pe ea.. in schimb ea se dplaseaza.. invartitandu-se cap ,burta, fund, spate
Bravo lui Stefanut pt progres.. imediat fugiti

Mikka

BUNNY.. corct cu fructele locale , de acelasi principiu sunt si eu si de asta in afara de banan si portocale nu i-am dat nimik, i-am luat ananas si mango insa le-am mancat eu.. ananasul ca mango iacc pt mine

ELEI clar ii plac jucariile, se joaca cu toate, ii plac insa mult cuburile de construit sa le "deconstruiasca" ,sortatorul, piramida cu inele, ar niste pitici p[e care daca-i scutura lumineaza, baloanel si are niste cartoan cu animale pe care l tot plimba si schimba in maini vorbindu-le...

IERI a mancat 130 fructe, 180 legume,150 iaurt cu 3 biscuiti azi .... nu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Jade, eu avocado l-am pasat cu o furculita si apoi cu lingurita ei (nu aveam ce face cu blenderul la cantitatea respectiva) si i-am dat fara sa mai pun nimic.

May, multumesc
Fain ca ati avut zile libere
Maia acu cateva zile cand i-am dat bucatele de legume, le-a faramitat pe toate in manuta si a facut un piure pe masa apoi incerca sa ia de acolo si sa puna in gura, doar ca era atat de putin ca nu mai ajungea nimic in gura :)))
Tu cum ii dai avocado?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Si eu sunt pentru local, dar dak nu papa nik local mai incerc si international :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Si eu sunt pentru local, dar dak nu papa nik local mai incerc si international :)))



:)))

mie nu mi-au iesit crocanti dovleceii la cuptor, nu stiu unde am gresit

a-pro-pos de avocado, am primit pe mail o reteta pt bebei, pure din pui+cartof+avocado+mazare verde. dar la sfarsit punea: reteta apta de la 12 luni in sus!! de ce¿ oare de la avocado sau de la mazare¿¿¿

eu cred ca ma apuc de calcat si vreau sa coc afara la plita 2 vinete pt o salata

jade eu am 68 de kg, frumos rasfirate, te-am luat¿ am ramas gravida cu 66-67, dar recumosc ca la 63 arat multumitor de bine.

may 89OO¿ grasana mica! de fapt se vede pe ea ca-i babana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Lena, cum adica? :D crud i l-am dat. am scris. am taiat avocado pe din doua si am razuit cu lingurita ei de plastic si ii dadeam. era f copt, deci moale.
Beatrice nu duce nimic la gurita. decat degetelele ei si le molfaie. daca ii dau ceva mancare pipaie, rupe, dar nu duce in gurita.
intr-un fel ma bucur fiindca n-am grija ca poate duce ceva nashpa si sa inghita :D
probabil ca o sa inceapa la un moment dat sa duca si papa la gurita.

acum incerc sa o fac sa tina biberonul, dar nu prea am sanse :))

Dbunny, imi amorteste mana cand o tin in brate.
a ta cat mai are?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Noi va salutam de la Cluj

Fetelor noi ne-am mutat! :) Bine acum urmeaza partea de amenajare deci mai dureaza pana sa zicem ca suntem cu casa ok

Nu mai prea pot intra din lipsa de timp momentan dar ma gandesc la voi, va pup pe toate!

Nanna pentru tine si Inez in special un pupic si sper sa ne vedem cat mai curand (o sa ne fie tare dor de voi)!!!]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

no seara..

Pinky .. iuhuuuu... bine ati venit acasa

May bucura-te ca nu duc nimic la gura, figura asta a mea manca scame, azi am surprins-o mancand o bucata din talpa papucului de casa al sotului , si aspir la 2 zile ..

MAI nou a mea avanseaza rapid spre gresie( e fff intersanta), cum o pun la locul ei cum urla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

'neata ! Vreti?

E buuuna, asa cum va place!

Ieri am fost la pediatru. Nu mai fusesem de...de cand avea copilu' 3 luni
Mi-a ramas pe creier...la 8 luni jumate are aprox 10 kg si mi-a zis ca e mult. Ca e greutatea unui copil de 1 an si jumatate. Cate kg au bebeii vostri???
In rest suntem foarte ok

Pinky
spor la treaba daca v-ati mutat!
Bunny 68? Eu am 73. Prefixul de 7 mi se pare deprimant rau. Aveam 62-64 inainte.
May bona nu am gasit. Sper sa nu intru in panica. Mai am un pic de timp.

pentru toata lumea ! O zi frumooooasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineata!


Klau,iau eu o cafea de la tine, ca vrea uo cafea aromata,buna si ... dulce,eu beau cafeaua fulce.

M-a amuzat dr-ul tau. Cum sa fie greutatea unui copil de 1.5 ani? Da,asta o sa fie greutatea Ecai ,de Oana sau a Anastasiei de Rachel,ca ele sunt fotomodelele strugurimii! Exista o scala , o curbura de crestere in care sunt sigura ca se incadreaza ( ce urat suna, parca ar fi un tipar,ce depaseste taiem, ce e prea scurt,lungim!) . Din cate stiu eu,la un an ar cam fi greutatea tripla de la nastere,dar majoritatea copiilor au in jur de 12 kg,si si le pastreaza pe alea 12 pana dupa 2 ani, sau mai cresc cam 1 kg in anul ala.

Seidana,foarte probabil ca tineretea e de vina! O sa imi las parul nevopsit,ca sunt alba pe sfert la par,mostenire din partea mamei.

Jade,am si opincute, balerini, sandale cu talpa foarte joasa,dar mai mult port o pereche de sandale cu talpa intreaga, in fata are 4 cm,in spate vre-o 12 ! Si sunt roz,bine,unul pal,dar tot roz este,si acum mi-am luat o salopeta de aia subtiire ,toata inflorata! Am in constructie un sling(as fi vrut pouch,dar trebuie sa caut ,sa imi dau seama cum se fac masuratorile,sa nu ii gresesc marimea ) ,si un mei tai tot inflorate, si o sa par si mai tanara. Or sa se inmulteasca binevoitorii sfatosi!

Zubiiiiiiiii,sunt suparata pe tine! Pai Ayu face primii pasi si tu nu spui nica aici,nu dai o maslina,un covrig, o cola virtuala? Felicitari mergaretului!

Baai,nu v-am zis ! Stiti ca am mers in parc,sa ii arat fetei cum se castiga bani usor cu haine putine! Eee,a doua zi,Mazare (primarul nostru,cunoscut si sub denumirea de @Che Mazare@) ,a adus a,erican army in alt parc,sa isi bucure ochii si mamicile! Aratau astia de nu se poate! Am venit acasa chitita pe exercitii fizice pentru sot,sa scape de burta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

AncaT tu spuneai ca urasti alegerile? Mie imi plac! Imi place cum se lupta ei,politicienii,si mi-ar fi placut si mai mult daca ar fi crezut cu adevarat in ceea ce spun! Ma uit la americani,cum sunt ei impartiti in republicani si democrati,frumos si clar,si fiecare isi sustine convingerile pentru ca are ce sa sustina! La noi din n'spe mii de partide ,care se inmultesc,se aduna,se scad si se unesc dupa pofta inimii,nu dupa ceea ce cred ,ce sa alegi? Punctul culminant pentru mine l-a reprezentat o fituica gasita in cutia postala ieri " daca vor fi prezenti la vot mai mult de 65 la suta dintre constanteni, la iesirea de la urne vi se da un cupon,il completati ,il puneti in urna la metro,real,si nu mai stiu ce magazine, si puteti castiga excursii,laptopuri,tablete si mai era ceva,dar nu mai stiu ce,si daca vor fi prezenti mai mult de 70 la suta, atunci intra in cursa si 5 apartamente" .Zau? Asa se face acum sa convingi populatia sa iasa la vot?

Mergi la inceput