Strugurasi de Sept-Oct 2011 *60*

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

neatza..

aaa JADE, LALI am inteles ce era cu cititul prostiilor... prostii: am inceput sa citsc despre copii cu SD, cu cancer, tumori,copii prematuri, decese la nastere, copii cu probleme, despre cancer, diferite boli.. si am zis gata calcu cu totu.. acu mi-a trecut supararea pe mine, si o sa intru mai des

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

LALI.. stiu f bine ce e cu per d regres.. mereu ELa avea per din astea dupa orice achizitie, a inceput sa gangureasca 3 zil, apoi 3 sapt pauza.. in general asa faceam noi..
Acu ne ridicam in pat si facem 2 pasi prin patut , insa imi e frica sa nu se arunce in cap din pat , la fel si in scaunul de masa , isi scoat picioarele din centuri
Oricum fiecare copil cu ritmul lui, si incet vin toate, dupa ce m-am stresat ca Ela nu face aia si aia, in per in care m-am calmat au venit multe achizitii noi ..

Cu diversificarea diversa , si eu m-am gandit ca na nu poti compara Africa cu Antartatica, insa totusi recomandarile sunt diferite si in aceeasi zona climatica, doar limba care se vorbeste diferita

JADE.. mai avem toti perioade si perioade, nu zic ca o neglijez din cauza forumului,m-am suparat atunci ca a cazut sub ochii mei u fiind in calculator, din cauza ntului asta m-am certat cu ai mei, ca ma plang ca sunt obosita dar stau pe calc pana noaptea.. insa nu intelege nimeni ca fiind singura toata ziua , doar intre scutce si gugug gaga , mai am nvoie sa vad un film sa mai vb cu cineva peste 18 ani , sa socializez intrun cuvant.. si cum a plec de acasa nu e "sanatos", macar asa ... m-am saturat pana si d fetele cu care plimbam copii, uneori ma satur de aceleasi fetze .. imi vine sa fug intr-un club la o detrabalare

Am citit ceva cu caca la titit d la LALI si m-am turat insa rvin mai incolo cu impresii ..

mergm afara pana nu vine ploaia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

neata

ce ma bucur ca ati intrat asa de cu dimineata la povesti

bunny , io nu cred ca tu esti mai grasa ca mine , na
si dosu meu e la fel de rotund si eu mai sunt si cam pitica ha haa

seidana , de acum te asteptam zilnic cu povesti

may ?

rach , am uitat sa o felicit pe anastasia pt dintisor
cred ca intre timp a iesit si al doilea ?

anca , tu ?

eu aseara m am super bucurat ca a iesit casnica de la MC
dar nu s a dezis , a ramas o ipocrita pana in ultimele secunde de emisiune , brrr ce femeie , nu mi as dori sa am prin preajmea mea asemenea specimen , de prietena nici nu mai zic
abia astept finala , si sunt curioasa cine iese castigator pana la urma ca am aflat ca nu ar fi cel despre care s a tot scris prin presa

_


de T 9+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Jade,a iesit Pamponel din emisiune?

Acum caut emisiunea sa vad online daca a aparut,ca eu nu m-am uitat aseara la tv!

Michella la mine tot partea cu sportul e moartea pasiunii! Mai am si eu nitica piele atarnanda pe la burti,dar scap eu de ea intr-un final!


Jade,cat de mica poti fi? Eu am 160 ,de aia port mult tocuri si platforme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

am vazut atatea poze frumoase postate la strugurime!
despre noi am uitat sa spun ca incearca sa isi dea drumul la maini, sa stea singur in picioare, in echilibru. este foarte atras de butoane, a realizat ca daca tot apasa pe telecomanda se intampla ceva cu tv-ul asa ca o tot "fura", se aseaza in fund si incepe sa butoneze, timp in care priveste spre tv, sa vada ce se intampla. e mega-haios cand face asta. orga Teodorei este un punct de atractie maxim in plimbarile lui prin sufragerie.
despre vorbit, mai putintel, vocale multe si rarut o tentativa de "memmmme".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Lali, multumesc pt info, am pus si eu acum laptele in aparat si astept
abia astept sa ne vedem sa fac cinste cu frappe-ul

jade, bunny, terminati cu vaicarelile ca sunteti grase, nu sunteti deloc, sunteti niste frumoase, grasa sunt eu, spre exemplu

sei, te inteleg cu cititul pe net a tot felul de prostii, asa ma apucase pe mine sa citesc si imi intrase in cap ca am cancer la san,can am fost la eco eram in pragul depresiei

zubi sa treaca repede

i-am cumparat Mariei sortatorul ala de forme de biscuiti. nici nu il baga in seama, se joaca cu ..un capac si un recipient mic de plastic cu capac, in care i-am pus boabe de linte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

hello

eu cu picea in brate scriu, scuzati greselile

Jade
eu am facut asta aseara http://www.retetecalamama.ro/retete-culinare/retete-mancare/dovlecei-crocanti-la-cuptor.html
foarte buni cu sos tzatziki :)
dimineata am facut sufleu cu dovlecei :)

Maia a papat mar dimineata si avocado la amiaza

Lali




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

mikka, intre toate jucariile Stefan acum prefera in ordine: o sticla goala care se da de-a dura prin toata casa, mingea (acelasi principiu) o ferma muzicala (fosta preferata a Teodorei)si o girafa in care poti pune cuburi. restul sunt umplutura!
oricum este focusat pe tot ce inseamna miscare. treptat, se va ocupa si de alte jucarii. important e sa le aiba la dispozitie. si da, cele mai frumoase jucarii pentru ei sunt, pentru noi cele mai banale obiecte de prin casa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

lali daa , am scapat de ea ce bine imi pare
tot 160 am si eu si daa , papainoage am purtat toata tineretea , sincer cand ma gandesc nu stiu cum naiba nu mi rupeam picioarele :)) acum n as mai putea sta pe asa ceva :D , port balerini :)) , nu mi mai permite coloana , dee batranetea :P

mikka mamaa ce ma enervezi
o sa pun poze cu mine inainte de sarcina sa ma vedeti ce schilodenie eram atunci si ce umflata sunt acum :P

lena wow ce bineee arata merci
maini voi face si eu , azi am de mancare (ciorba de fasole :))
cum i ai dat Maiei avocado ? simplu asa ?
am cumparat si eu unul acum vreo sapt , era tare ca o nuca , l am pus intr o punga de hartie , s a mai inmuiat dupa cateva zile dar m a lasat inspiratia si n am stiut cum sa il dau sa manance
asa ca am zis ca l mancam noi , l am facut cu lamaie ceapa si rosie dar lu' barbata miu nu i a placut si pana la urma a ajuns la gunoi :D

_


de T 9+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Salut, eu pe aici, v-am mai citit asa cand am mai apucat, acum nu mai stiu ce am citit si ce nu :D
Din vagi amintiri:
felicitari Camady pt gemeni
Rach, bravo pt dintisor – si noi asteptam cu infrigurare sa ne iasa si noua unu dar nimic :))
Sei – bine ca ai revenit :) - nu mai fi asa dura cu tine, e normal sa ai nevoie de timpul tau, o sa tot cada Ela in diverse situatii – relax
Jade – ce mai face grasunul? Trebuia sa-I dai avocado simplu sau cu branzica. Eu chiar ieri am incercat-o din nou cu avocado, dup ace acum ceva timp l-a scuipat. De data asta i-a placut. Am taiat avocado pe jumate si era f copt. Cu lingurita ei razuiam un pic si ii dadeam. Era cu gurita deschisa si se intindea sa-I mai dau :D
Lena, ce dulce e Maia cu ciresele :) i-am dat si eu in ziua aia, dar n-am avut curaj sa-I dau intregi :D i-au placut.
Klau, vreun success cu bona?
Lali, ce mami relaxata esti :)
Bunny, ce dulce e Noa. Lasa mami ca se ridica ea cand are chef.

Va pup pe toate, pana aici m-a tinut memoria.

Noi suntem ok. Am avut 4 zile libere de la Regina :P si mai mult a plouat :D plus ca suntem mai obositi decat eram vineri dupa o sapt de munca :)) ne munceste Bibi de ne ies fulgii.Mai ales pe mine ca ta-su sta o jumate de ora cu ea si apoi imi scoate okii o zi intreaga ca a stat cu Bibi. Barbatii astia…
I-am dat liber bonei noptiile astea si o zi in plus. am fost la plimbare si in vizite, ne-a prins ploaia si ne-a facut ciuciulete. Noroc cu husa de ploaie de la carut, ca Bibi a fost in siguranta.
Am fost la o prietena care are bebe de o saptamana. Doamne ce mic era! Si avea 4 kg. mi se parea Bibi asa de mare pe langa el :D nici nu-mi vine sa cred ca asa a fost si ea.

De papat azi avem 2 piersici cu biscuiti, supica din dovlecel, ardei, ceapa verde, patrunjel si piure din cartof dulce, spanac si galbenus. Prima data spanacul.
In fiecare seara eu ii mai dau cate un fruct sa manance asa din mana. Mana mea ca lenesa mica ce e intinde doar botul, nu ia nimic cu manuta ei :D
Aseara i-am dat avocado. Ii mai dau ba nectarine, ba banana (preferata ei), ba caisa, ba cirese etc.

De curand i-am dat pepene galben si nu i-a placut. Plus ca l-am dat prin blender si s-a facut aproape suc. Voi ati dat? Cum?

Altceva 8, 900 kg, nu stiu cati cm, dinti nexam, par nexam :D, energie cat cuprinde, invartit peste tot – mai nou a inceput sa prinda tupeu si cam da sa iasa din camera, cuvinte: mama si baba :D, ta-su tot incearca sa o invete tata dar fara success :D, nu mai reusesc sa-I schimb pampersul fara sa ma treaca toate transpiratiile :)) trebuie s-o tii de-un picior ca o ia imediat din loc. Ce am patit cu ea in oras… era plina de kaki si dadea sa se arunce de pe masa de schimbat dintr-o baie de asta cu mama si copilul.
cu somnul i-am schimbat programul. acum doarme de 2 ori pe ziua, cate o ora. iar seara o culc la 8 fara probleme mari. doar cateodata mai e cu cantec.

cam atat. va pup.




Mergi la inceput