Strugurasi de Sept-Oct 2011 *60*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Hellou

Da Klau.. ne jucam, cantam... ne iubim la maxim, ca vrea mereu in brate , si din carucior trebuie sa o iau in brate sa impinga ea caruciorul, sa ma muste si pupe din 15 in 15 minute...
Abia acum am reusit sa n ridicam in picioare singure-in pat- insa sunt ff fericita, nu are stare deloc , se taraste, incearca busilea, se joaca in genunchi, baga cuburi in cutie,culege scame,pune lucruri marunte in pahar, cercuri in piramida... am obs ca e avansata in motricitatea fina spre deoebire de alti copii care sunt avansati in mers, busilea , etc
treziri cand cum. uneori 2 pe noapte , alteori 12...
papa slab 80-100 fructe,100-120 legume (daca papam ca mai sunt zile cand nu vrea), seara in afara de iaurt gol(sana), mamaliguta sau rar paine cu unt nu papa nimic..
2 dinti+unu pe vine, bubite de caldura la greu si mare personalitate..
MAI PATITI careva sa va planga in magazine ca vrea o jucarie?
Azi i-am luat un balon cu heliu p care-l furase din stand, si frate se pune pe tiulit de se uitau oamenii la noi.. am prostit-o cu altceva, insa nu e prea mica pt asa ceva? si sa va zic ca in sec 2 cum nu ii convine ceva se pune p plans? ei na nu ma mai impresioneaza , insa in 90 % din cazuri clar obtine ce vrea + bonus 200 pupici

CAMADY .. flicitari pt gemenasi! pup[am pe EVA.. mai zi-ne despre ea..

ALEX.. sa treaca perioada repede..

CREME de soare.. o dau cand nu pot evita soarele in zonele in care o atinge soarele, si o dau dimineata amiaz seara daca suntem afara..
EU nu folosesc creme mai DELOC, decat cand am mainile ffff uscate, insa crema de soare necsitate


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Seidana noi patim asa daca ajungem la legume-fructe si vede bananele. Incepe un circ de ala monstru,cu aruncat pe spate,plans disperat cu lacrimi in barba,ochii si pumnii stransi, plesnit cate una mie!Wow cate face Ele! A mea e lenesa peste tot, numai la personalitate e cea mai avansata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineata!





Haideti la inviorare,fiecare cum poate!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

salut

si Zoica se debalanseaza (ea e balanta)cind vrea ceva si nu poate sa puna mana pe. Dar vre numai cabluri sa le roada sau stiu eu ce. La fel, se scandalizeaza, plange de zici ca cine stie ce i'ai facut si tot asa.
De mancat tot autodiversificare, asa a mancat ieri niste piersica. De la mine piure n'a dorit, a dorit sa ia singura in mana si sa muste.
De ieri merge in 4 labute, pana acum doar se tara, iar de ridicat se ridica de la 6 luni si jumatate, insa acum e mai stabila. Mai avem doua zile si fugim in concediu.

Multumesc pentru raspunsurile la intrebarea cu caruciorul. Pentru buggy board eu nu mai investesc si asa am avut 5 carucioare la 2 copii. Cred ca o sa luam si celalalt carucior ca macar nu mai trebuie sa o tinem pe sofica de mana sa avem si grija ei, iar cind vrea pe jos stabilim de acasa, macar sa fie plimbari mai scurte. Om vedea.

Azi noapte am visat o nuca imensa, nuca ce semana cu un sambure urias de mango (aveam aprox 1m) insa era lucios, ca un lemn slefuit, iar inauntru avea un fruct ce semana la gust cu o caisa, foarte bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Of Lali ce galagie faci de dimineata ! M-ai trezit !!!!

Cred ca o sa vin la mare pana la urma, dar inca nu stiu cand. Am ceva probleme la servici ((( ))) si apoi.

O zi frumoasa va doresc !!! Ne pregatim de plimbare pana nu vine furtuna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

bunaa , va salutam si noi

noi suntem cumintei , ne plimbam , ne jucam , vorbim , tipam dar nu prea mancam , vad ca si ela tot cam asa
nu mai vrea fructe sub nici o forma , in nici o combinatie si sunt suparata din acest motiv
in rest....nimic nou , nu merge in 4 labe , nu se ridica singur , nu sta in picioare singur ,nu face pasi , se deplaseaza doar prin rostogoliri

uram concediu placut celor care sunt sau pleaca in vacanta si va asteptam cu poze de la balaceala

va pupam


_


de T 9+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

ollaa...ce de liniste aici la noi

mie mi-e tare rau, de ieri m-a apucat o durere pe jos, am facut febra....nu situ ce naibii oi avea, ca sunt la mijlocul perioadei, nici nu trebe sa imi vina..dar nsite dureri de nu ma mai puteam misca, iau nsite antibiotice acuma sa vedem, la dr nici nu imi vine sa merg ca in pitesti chair nu situ la cien sa ma duc....sper sa imi treca dar tare naspa mi-e:(

in schimb ayenutzu e cuminte dragul meu baiat...acuma vad ca nu mai e asa vorbaret..doar mamamama mai zice inr est nimikaa

o zi buna fetele va doresc si va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

si noi suntem prin zona, cu calduri mari...si dieta inceputa Cred ca bag si neshte sesiuni de sala sa tonificam putin sunculitele. Azi am fost la coafor m-am facut mandra si ne pregatim de plaja. a fost cineva la plaja deja¿ numa cand ma gandesc la cate am de urcat in masina imi trece pofta...dar na, stam la 1o min de litoral, ar fi pacat sa nu profitam

jade m-ai linistit, si noi tot aceleasi lucruri facem ca voi, nu merge in 4 labe , nu se ridica singura , nu sta in picioare singura ,nu face pasi. Eu am in jur cativa copii cu probleme si mi-e inevitabil sa nu ma gandesc la prostii

Azi pt prima data i-am data mancare din borcan(ea a papat ocazional doar fructe), am intarziat la coafor, si n-am mai avut vreme de gatit. i-a placut si la borcanel.

am hotarat sa mai asteptam si cu oul si cu pestele. Mi-a spus pediatrul sa-i dau miel, daca gasesc ´de lapte´ iar lactate nu se recomanda pana la 2 ani. el zice ca pana la 1 an n-a dat la copiii lui, acum fiecare face cum crede. i-am luat fetei iaurtel facut cu formula, si-i place foarte mult. Fructele le mai refuza, dar iaurtelul niciodata.

vb de creme solare: eu n-o scot la ore periculoase. intre 12 si 5 nu iesim deloc deloc. la plaja v-om ajunge pe la 6, fiindca sotul vine la 5 de la munca. asa ca o crema lejera factor 4o sau 5o si palariuta in cap. eventual ii iau costumas dala anti-raze.

mai era ceva si-am uitat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

mi-am adus aminte mi-a zis pediatra ca pot sa-i bag la blenduit linistita apa in care un fiert verdeturile si carnea, numai sa o spal bine, s-o curat de orice piele, si s-o clatesc in 2-3 ape. toxinele se depoziteaza in piele cica...si in ficatel din pacate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Bunny .. ce diferite pareri intre tari, la noi miel nu se da cat dupa 3 ani..
Nu te strsa Noa e micuta inca..

Mie imi e bine ca nu mai pierd vremea pe net, nu citesc atatea si ma bucur de minunea mea asa cum trbuie

Mergi la inceput