Strugurasi de Sept-Oct 2011 *60*

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

merci de raspunsurile la intrebarea mea
nu ma stresez, doar intrebam :)
eu chiar sunt foarte zen. poate ma ajuta si Bibi ca-i ok, mananca destul de bine, doarme destul de bine (probleme sunt doar la adormit, apoi doarme f bine), nu mi-a facut febra niciodata, este f activa si vesela, danseaza, chiuie, zice ma-ma, ta-ta, ba-ba, ta-ta-ie :D, deci chiar nu-mi fac probleme de fel. incerc sa o invat sa duca singurica mancarica la gurita, dar intr-un fel ma si bucur, fiindca, asa cum zicea Michelle nu-mi duce mancarea la gura dar nici scamele si alte prostioare :D

eu mai pun meniul zilei, dar poate il mai puneti si voi sa ma inspir si eu :D

azi:
mar cu biscuite
supa din dovlecel si rosie
piure din dovleac la cuptor, galbenus si un pic laptic
banana




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

jade, sei, camady, bravo pt mers; dbunny pt ridicat

anca, la multi ani si sper sa fie bine Iancu

mai era ceva dar am uitat :D





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

May, tu cand ai timp sa gatesti atat? Esti foarte tare

Meniul nostru:
tzitzi
tzitzi
si seara iar tzitzi :)))

Cred ca avem roseola infantum, k dupa febra am facut tona de bubite :(
Sper sa treaca repede.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

seara.. raportez o mofturoasa, plangacioasa ...dar

JADE ,... bravo T na mami tine-t binee

Noi nu mai vrem sa pasim, insa de 2 zile nu numai ca face pa, zice in acelasi timp , bravo e o fluturare de manute... DPMDV conteaza enorm sa fie mai multi adulti/copii in jurul unui bb, nu numai Mama, oricat incearca o mama nu poATe tine loc de mai multe pers..iar copii in jurul bb sunt magici..

V-qm zis ca a inceput sa meaarga de-a busilea?

fac si eu ca LaLi, ma enervaza cei ce dau sfaturi necerute: sa nu ii mai dau titi ca i-am dat destul, sa nu o mai iau in brate ca ma santajeaza, sa o las in patut ca o alint

ANCA sarbatoriti la ora asta ?

fug ca plange poate revin la cap nou


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

MAY..
noi azi:
mar cu piersica si caisa
LEgume la cuptor
spanac cu galbenus, smantana
Sana cu biscuite

LENA.. imi pare rau, am auzit ca e viroza,si prietenul Elei (9 luni) dupa un puseu de 39 il banuia dr de roseola, dar a fost si la el de la dinte... sa treaca pana dimineata

noi am patit ceva: miercuri m lasat-o la o prietna 3 ore cat am fost la cosmetica, a fost cuminte foc, insa de atunci cand vede un strain plange...
Cu prietena asta ma vad zilnic, si o cunoaste/iubste.. s joaca meru cu baietelul ei ...
Oare o fii coincidenta? sau am facut ceva ftei cu separarea asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Lali, pe unde esti?

Bravo strugurasilor pentru reusite
si noi mergem de-a busilea de cateva zile, ne ridicam in picioare, ne tinem doar cu o mana desi nu are mare stabilitate si o pune imediat si pe a doua.
Strugurasii care se ridica in picioare mai dau si trante? ca Maia se mai dezechilibreaza si nu se asigura cu manutele permanent sa nu cada.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:


lena da , da trante, de asta nu pot renuntA la prnele (salteaua) pe care le-am pus unde o las sa se joace, desi am zis in repetate randuri ca renunt la ele imi e frica..

aaa.. stam in genunchi fara sprijin, chiar ridica mainil in aer si le flutura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Hellena a pus poze cu P? daca nu propun bannarea contului.. de asemenea curatenia de vara,, de acord?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

bravo strugurasilor pt reusite, suntem cei mai tari.

Noi gata am terminat de sarbatorit ca astept sa vina nepoatamea din clipa in clipa, si s-a transformat seara romantica in ora romantica, dar a fost mai palpitant ca in tinerete.

Meniu pt May si nu numai:
banana+mar+suc de portocala+o lingura de cereale
Supa crema(mai mult piure) de morcov ,cartof, ceapa verde, leustean , marar si carnita de pui
Seara nelipsitele iaurturi simple(asa ii plac cel mai mult), si sincer e si mai comod.

Lena pitica sper sa fie doar alarma falsa.

Gata ma duc sa ma uit la tv sa termin paharul de sampanie si sa imi astept nepoata.
Noapte buna pe maine

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

am tras o sperietura....

ta-su danseaza rock cu ea prin casa.
si cred ca avea burtica prea plina sau i-a picat ceva greu azi si a fost o coincidenta cu rockul dar mi-a vomat rau de tot. o ora a tinut-o numai in icneli.
am schimbat-o si pe ea si pe mine de 3 ori...
dupa o ora a adormit saracuta extenuata.


Lena, nu gatesc eu, ci bona :D eu ii fac meniul. si face pt 2 zile. dar oricum nu e greu.
avem blender cu steamer de la Avent. una doua se fac.
plus ca azi face de ex piureul pt 2 zile, maine supica pt 2 zile, deci nu face si piure si supa in aceeasi zi.
iar fructele doar vreo 2 trebuie aburite si blenduite.
restul mai mult pasate.

Mergi la inceput