Strugurasi de Sept-Oct 2011 *60*

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Sei, de ieri nu mai avem febra. am revenit acaa, eram la bunici.
voi cum sunteti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Jade, weleda de buci.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

sei printesa mica si sper sa fie doar dintisorii.
Noi am fost azi la pediatru, Iancu are aringita si putin rosu in gat, facem aerosoli cu adrenalina si dexametazona, plus aspirat nasuc si nurofen.Sper sa ii treaca, oricum el e fff vioi nici nu zici ca e racit doar ca ii curg mucii si e ragusit putin.E haios sa auzi un bebe cum gangureste cand e ragusit.Sper sa nu il mai aud cat de curand.
Azi nu prea a mancat titi a fost la putere, sper sa mai am lapte si pt la noapte ca ziua el nu manca deloc acum tre sa suplimentez si mesele de ziua.
Am intrebat-o de ce fel de lapte pot sa ii dau si a zis ca imi recomanda pana la un an sa ii dau lapte praf.
In concediu sa imi iau borcanele cu mancare, sa nu ii dau nimic de pe acolo, sa il tin tot timpul imbracat macar cu un maieu alb, sapca tot timpul, crema non-stop si multe alte sfaturi de genu....
Va pup ma duc sa intind rufele ca tocmai a terminat masina

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Buna seara fetelor!

Am intrat sa va salut si sa vad ce mai faceti pt ca in seara asta l-am adormit pe Dani la 9 si 20

Nanna, m-am tot gandit la voi cu apartamentul! Ma bucur mult de tot ca se aseaza lucrurile in asa fel incat sa puteti lua in zona dorita dar mai ales apartamentul dorit! Spor la ales gresie, faiant & Co.

Sei, imi pare rau ca a vomat Ela ciresele cum sunteti acum cu febra? Sper sa nu fie nimic grav! Poate ne vedem intr-o zi sapt viitoare in parc

Raceel, condoleante.

Jade, ce frumos ca a invatat sa bea apa singur. Dar ce multa apa bea! Bravo lui! Bravo si pentru dintisor!

Hayat, off ce rau imi pare ca esti ingrijorata sper sa primiti vesti bune!

Bravo Noa pentru aplauze!

May, multumesc pentru ideile de papa!

Klau, ce matinali sunteti voi! Bravo voua!

Anca, sper sa-i treaca repede lui Iancu raceala!

Noi momentan suntem tot in amenajari, am crezut ca terminam saptamana asta dar se pare ca mai avem o saptamana de lucru... nu am facut mare lucru dar parca trece timpul asa de repede Acum suntem in faza de zugravit peretii si sunt foarte incantata de culorile alese Maine ne vine o parte din mobila si abia astept! Saptamana viitoare aleg perdele si draperii, apoi covoare si alte cele si ne putem muta. O sa va dau de stire pt ca va astept la un mega party!

Dani e bine, creste pe zi ce trece! Se ridica de cateva zile foarte frumos in picioare si-si tine echilibrul chiar bine. Face pasi pe langa canapea si tinut de manute. E asa de vesel cand sta in picioruse. Zice clar mama, mai ales cand ii dau papa Cel mai bine se deplaseaza taras dar mai merge si de-a busilea cateodata.
Mananca foarte bine, inclusiv legumele si asta ma bucura mult. Cel mai mult ii place iaurtul nici nu mai stiu cu ce sa-l combin

Nu mai pot sta acum, va pup pe toate si va doresc noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Jade, galustile le-am blenduit cu legumele.Am pus un galbenus si 4 lngurite de gris si putin unt.
A mea nu mananca bucatele.Ea suge si mancarea blenduita la fel ca la titi.De asta stam cate o ora sa mancam

Si nu vrea sa zica mama doar tata.Mi-e ciuda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza..

Noi suntem ceva mai bine multumim, nu pare sa mai aiba febra( nu ii pot lua cu termometrul in fundulet ca plange si se zbate), insa toata noaptea a plans , se trezea plangand si nici titi nici pupici nici luatu in brate nu o calma.. asta e a plans de minim 5 -6 ori, cu oftat .. off mi-i se rupe sufletul..
Cred ca sunt dintii , dintele no 3 , nu ma lasa sa ii pun mana sa o dau cu gel, insa e ff aproape dintele de a sparge..Ieri a fost teroare, cum vedea un strain plangea...

JADE.. imi pare rau ca v-ati inecat iar... a mea are un stil .. isi scoate singura bucatile mari din gat..

BUnny.. felicitari pt aplaudat... incepem parca si noi timid de tot sa aplaudam si sa facem pa..

ANCA.. imi pare rau pt puiul bolnavior

PINKY .. sigur ne vedem ..il pupam pe Dani cel umblaret

RAch .. o sa zica si mama, doar putina rabdare

LENA .. suntem mai bine, voi din ce cauza ati avut febra?

MAY.. de ce te stresezi inutil? Bea e printre cei mai precoce copii si tu iti faci pb ?

NOI ne ridicam insa nu vrea deloc sa faca pasi de manuta.. cred ca o sa mearga dirwct singura.. efectiv nu-iplace sa o tin ... se ridica in picioare , se misca pe langa canapea /patut insa de maini ciuciu , ridica labutele in sus..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

neata fetelor!

Azi fac cinste cu tort si sampanie!!!Astazi eu si sotul facem 10 ani de cand suntem impreuna!

Am si eu o intrebare pt fetele care au mai facut aerosoli : cate minute il tin pe Iancu la aerosol? La voi masca sta perfect pe fatuca lor sau e mai mare? bine au fost doua.
I-am facut aerosoli si aseara si azi dimineata sta cumintel, dar momentan nu vad imbunatatiri.Sper sa nu se agraveze.
Acum refuza mancarea, la inceput am crezut ca il doare si nu poate inghiti dar acum a mancat singur jumatate de banana si o portocala fara sa vad vreo jana cand inghite, cred ca era vorba doar ca nu vroia sa ii dau eu sa pape.

Pinky,Nanna spor la amenajari, eu una am iubit la nebunie partea asta,chiar mi-e dor.La un moment dat ma gandeam sa ma apuc de design interior, dar nu prea am talent la desen.
Sei cand va aud cat de mult va chinuiti cu dintisorii ma strange in spate.Sper sa treaca cat mai reoede.

Vad ca lui Iancu ii place sa pape singurel, a terminat si portocala si acum i-am dat un bicuite si molfaie de zor si la asta.Deci am mancat piureul de fructe neblenduit.Dupa aceasta isprava intram direct in masina de spalat ca aratam ca un purcelus, dar un purcelus frumos.

Noi nu facem pa si nici bravo, dar asta pt ca nici nu prea i-am aratat, ar cam trebui sa ma mobilizez si eu.Ma bucur cand vad Strugurasi care fac progrese, si ma laud peste tot cu ei.Cand ma intreaba cineva de ce progrese , raspund repede ca el inca nu prea face multe, dar.... si apoi incep sa insir realizarile Strugurasilor, de zice lumea ca sunt nebuna.

Ma duc sa imi scot iubirea din cocina pe care si-a format-o in scaunul de masa pana nu ajung cojile de la portocala si in pampers.


anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Anca la multi ani inainte !!!
Diseara sarbatoriti, nu?

Sei, nu stiu, de miercuri seara nu a mai avut.
Nu are nici un alt simptom, cred k a fost dor de tati.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

buna buna

ieri l am gasit pe T molfaind de zor la papucul meu de nebuna ce sunt , l am lasat in continuare
siiii tot de ieri baiatul meu a inceput sa mearga , bine , sustinut de manute , dar daca cu o zi inainte nu facea nici un pas , de ieri merge fara nici o problema prin toata casa
la el totul a fost asa dintr o data , sunt tare mandra de el

bunny , s a inecat cu mancarea blenduita , ii pusesem galbenusul pasat cu furculita mai marisor un pic , si cred ca cu asta s a inecat :(

seidana , eu zic ca de la dinti este Ela asa
exact cum spui tu a facut si T la dintele nr 3 si nr 4 , dar fara febra

pinky , spor la amenajare
mie tare mult imi place partea asta

anca , La multi ani ! Petrecere frumoasa
la aerosol il lasi pana se termina toata solutia
si masca da , este mai mare , nu trebuie sa i stea fixa pe fata
sa stii ca dupa cam 3 zile da semne ca se face bine

_


de T 9+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Am intrat si eu sa ma plang la voi.
De vreo saptamana Eva nu mai vrea nimic, nimic diversificat.Plange numai cand ma vede cu ligurita.Sunt cu nervii intinsi la maxim.
Cred ca suntem si slabe rau.Avem 8.200 gr.La 6 luni aveam 7.200 gr.Deci in 4 luni a luat 1 kg.

De mers noi mergem tinute de o mana . Face si cativa pasi singurica dar ii e frica si se aseaza in fund.
Pa, pa face deoarece ii facem pa,pa in fiecare dimineata lui Razvan cand pleaca la scoala.
Bravo tot Razvan a invatat-o sa faca.
Da si din buze cand ii zic de papa, pune capul pe perna cand ii zic de nani, face bau, bau cu paturica.

Mergi la inceput