Strugurasi de Sept-Oct 2011 *60*

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

buna dimineata si de la noi!
n-am fugit nicaieri, dar nu mai am timp de nimic! la munca e o nebunie totala, nu am timp de nimic altceva si cand ajung acasa, abia apuc sa stau putin cu copii. si stiu ca asta va fi ritmul pana la sfarsitul lui iunie, poate si prima saptamana din iulie
stefan a fost extramarait zilele astea, dar il inteleg, i-au iesit primii dinti de sus, bineinteles tot 2 odata .
ma incurajez la gandul ca in 10 iulie vom fi la mare, in jupiter. ne nimerim cu cineva in perioada? lali, pe 15 sigur vom fi in constanta, ca vrem sa o ducem pe Teodora la delfinariu.
n-am citit prea mult din urma dar trebuie sa te felicit nanna pentru casuta noua!
hayat , sper sa primiti vesti bune de la profesor!
may, pe Teodora nu mi-o amintesc ducand NIMIC la gurita ... si ce bine era, comparativ cu stefan care, vorba lui sei, imi aduna si scamele de pe covor!
mikka voi cum mai sunteti? sa stii ca si diversificarea Teodorei a mers cam in acelasi ritm cu ce povestesti tu despre Mariuca. la ea tin minte ca era esential momentul in care ii dadean solide. cu o ora ianaite de biberon. daca timpul era mai scurt, refuza cu indarjire. ii era foame si nu avea timp de fitele mele cu lingurita! pupici si multa rabdare!
cred ca mai aveam cate ceva de spus. sper sa revin azi cu ceva completari!
va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

o de la mine!

am mai pus un filmulet. tre sa o prind si cand o sterge pe bunica-sa la gura cu prosopul. e mortala

si eu am patit-o rau cu autodiversificarea...e riscanta foc...nu cred ca mai incerc vreodata..

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

sei, acum mancam tot blenduit. doar para moale la calup. daca rupe bucata mare i-o scot repede.o sa ii dau pasat pana tarziu . nu ma mai risc.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

neatza..

Noi azi avem febra 38,3 .. sper sa nu creasca

va pupam...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

neatza..

Noi azi avem febra 38,3 .. sper sa nu creasca

va pupam...

Cea mai fericita de Elena (24.08.2011)



Neata'
Sei dar ce ati patit? sa fie de la dintisori?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

nanna ai exprimat cum nu se poate mai bine parerea mea despre autodiversificare

may mami vrei bataie¿ nu vezi ca-s diferiti cu totii¿ uite Noa la capitolul stat in picioare face ce facea Bea acu 2 luni. da, stam in picioare nesustinuta doar 2 secunde, dar stam! abia acum sprijina toata talpa, si-si sustine propria greutate pe propriile picioare se intelege¿

avem 8,9oo kg nu ma mir ca ii e greu sa-si miste fundoiul...

hayat cum sunteti¿ cu caldurile astea si scutecul...aproape ca-i noarmal sa supureze, ceva antiseptic nu v-a dat medicul, preventiv¿ cand lui Dani i s-a facut manevra la preputz(cu anestezia locala, dar fara copci) mi s-a spus sa-i fie putza unsa de 2-3 ori pe zi cu vazelina

jade e bine ca bea apa, Noa se constipa cand ii dau paine..la tine coincide¿

oof irinush mama lor de alergii! cazeina aia e prezenta in lapte doar¿ eu stiam ca testele in sange nu sunt concludente pana dupa 4-5 ani...

Noa de 3 zile a invatat sa-si coordineze manutele si sa aplaude, si-acu delireaza de fericire ca-i tine figura. am si filmat-o(am camera noua, asa de buna, filmele au o rezolutie atat de buna incat un film de 1 minut ocupa 25oMB, e normal¿¿¿, si prin urmare nu pot urca filme asa mari nicaieri

Eu am pus tocanita de pui la foc. Noa pui+fasole verde+cartof+morcov, iar dupamasa masa de fructe va fi la borcan ca mergem la ceremonia de absolvire a lui Dani, absolvent la gradinita, ce mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

neata la amiaza

Sei, ce a patit Ela? sa treaca


dbunny, o sa mergeti la scoala?Felicitari pentru absolvire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

sper sa fie dintii.. acum a scazut .. insa nu pot zice exact cat , plange la termometru..
Pupam back fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

multumim tuturor pt felicitarile la adresa dintisorului

multumim si pt sfaturile legate de constipatie , din pacate el nu prea mai mananca fructe , de aici cred ca i se trage problema...

rach cum i ai dat sa pape galustele , le ai blenduit cu restul sau pasate cu furculita ? ea mananca bucatele ?
bubitele rosii cu siguranta sunt de la caldura

hayat cum este cu problema lui R ? ati vb cu dr ?
sper doar sa fie o alarma falsa

nanna felicitari si voua pt dintisor , of ce se mai chinuie saracutii de ei :(
ai asemanat f bine kk cu M&M ,asa arata si la T
cu socoteala de acasa si cea din targ ....he hee , stiu cum e , dar ce sa facem , am intrat in hora ... tre sa jucam acum...
cu autodiversificarea....mai bine de atat nu puteai zice

oana cu ce crema ii dai Ecai ?
eu n am vazut filmuletul :( dar sunt convinsa ca e adorabila

seidana aceeasi parere o am si eu despre autodiversificare
imi pare tare rau ca a facut febra Ela , ai aflat de la ce ?
sper ca sunteti mai bine deja

bunny este impropriu spus ca T mananca paine
ii dau uneori cate un colt si suge la el , nu stiu daca si inghite ceva
deci nu , nu se constipa de la ea , cred ca de la lapte
felicitari lui Dani pt absolvire

T iar s a inecat cu mancare :( si acum imi tremura picioarele :((


_


de T 9+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

T iar s a inecat cu mancare :( si acum imi tremura picioarele :((


cu mancare blenduita sau cu ce¿ Noa o singura data s-a inecat, a smuls o bucata de coaja de paine, i-am tuguiat gurita(nu i-a placut of course, dar s-a speriat si ea de la repezeala cu care am apucat-o) si i-am scos-o. era mare, o tinea cu limbuta de-o parte, iar cealalta vroia s-o ia pe gat in jos. La dani tin minte ca ne speriam rau, parca se ineca mai tare.

sei cum sunteti¿

Mergi la inceput