Strugurasi de Sept-Oct 2011 *60*

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Nanna ai gasit locuita pe care ti-o doresti? Succes
Bunny, la mare wowo va invidiez. Luna asta 100% nu ajung. Trag sperante pt luna viitoare
Sei - ca bine zice Jade, ce primar v-ati tras !!!!
Jade dintii 5 si 6 noua ne-au iesit sus insa am inteles ca nu e o regula

PS: de doua zile nu am scos piticul din casa. Ieri am venit tarziu de la munca si eram prea stresata, azi vine sotul tarziu si e plecat cu masina in care am carutul. Of ! Jur ca imi iau revansa pentru cele doua zile cat mi-am neglijat piticul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

jade, unele aburite, altele crude. depinde.
de obicei:
prunele, nectarinele si aburite dar si crude din mana
merele, perele aburite
caise, banana, avocado, mango, cirese, pepene - crude

lena, cum zice dbunny, daca le blenduiesti nu mai ramane mult.si ies apoase.

rach, condoleante

nanna, sa fie intr-un ceas bun


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Hello pe seara!
Sunt rupta de obo.
Jade- sa stapaniti sanatosi terenul. nu e puti lucru sa ai teren in oras cu ata mai mult cu cat are o asa insemnatate! Apartamentul poate nu il vindeti ca tineti prea sus pretul...
Klau- nu te mai simti vinovata, tot pt bebe rezolvi diferite treburi! Da am gasit un apartament care ne place, insa schimbam radical cartiwrul, nu cunosc nimic pe acolo, nu sunt obisnuita. Am putin emotii cu privire la asta...In plus o mutam si pe Indra de la scoala, dar sper sa fie totul bine.
Va las acum, Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinush4u spune:

buna seara,

am zis ca e timpul sa mai dam si noi raportul si sa semnam condica.

am implinit 9 luni, nici un dintisor si 8 kg.

o sa imi fac timp sa actualizez si albumul.

razvan a fost diagnosticat cu dermatita atopica dupa ce am impresia ca vaccinul de 6 luni ne-a dat rau peste cap(infarix).
am ajuns si la urgenta speriata intr-una din zile si i-au facut hemisuccinat pe vena.am urlat de mila lui de m-a stiut tot spitalul.in fine,am ajuns la alergolog,i-am facut testele din sange si odata cu astea si toate analizele,suntem sanatosi dar alergici la albusul de ou si la cazeina(o proteina din lapte),alergia nu a iesit si in sange(ige normal) ceea ce inseamna ca o sa ne treaca.
alergia la albus e mai grava in sensul ca chiar trebuie ferit.daca mancam noi oua si nu ne spalam imediat pe maini de umple de bubite.

ne-a recomandat alergoloaga o crema de care ma declar super satisfacuta dupa ce am incercat stelatopia, trixera, etc.-dardia de corp si de fata, bai mai rare dupa care aplicam lipobase repair.doar in cazuri de eczema urata(pete mari rosii )aplicam doar odata elocom.

ca si meniu suntem blocati in mar,para,si de sapt asta banana
abia acum ii dau produse cu gluten ca avem testele facute si nu sunt probleme,biscuti , legume,carne de vita, lapte nana HA , si nici un produs derviat din lapte.

am comandat aparatul de facut lapte de soia si iaurt, maine ar trebui sa soseasca si sper sa imi ofere o varianta pentru masa de la ora 17.

mai mancam cereale milupa ca ne permite silueta , suntem foarte foarte energici,ne trezim razand , mai adormim si leganati dar si singuri si de dim de la ora 7.30 pana la 10.30-11 am maxim stam in curte,la leagan, mai pe tricicleta, mai pe skatebordul celei mari,tipam , urlam,batem din palme , ne place sa mergem in picioare, mai mult alergam.

il vad inflorind in fiecare zi.

va pupa dulce pe toti strugurasi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:



Nu am mai facut de mult cafeaua.
Noi suntem matinali La 6.15 ne-am trezit, la 7.30 eram afara si la 9.30 inapoi in casa. La ora 8 la noi erau 30 grade afara!!!!!!!!!
Studiez netul pentru un aer conditionat. Pana anul asta nu am simtit caldura din casa. Eram la munca AC etc etc. Acum trebie sa fac investitia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

neata!!

Klau bravo pt mobilizare, noi deabea acum ne dam jos cum trebuie din pat, chiar daca suntem treji de pe la 8.Si noi am mai montat 2 aere conditionate acum o luna ca ma gandeam ca asa o sa fie, acum e dragut in casa la racoare, dar sa vad cat platesc la curent, oricum merita.

Nanna sa va fie de bine noua casuta, stii ca distanta de la mine la Bazilescu e aceeasi cu cea pana in Tineretului, deci ne vedem in continuare.Si mie imi place zona mult, mai ales de cand au metrou.E ok multa verdeata, multe case, si se ajunge si repede in centru.Eu una chiar cred ca o sa iti placa acolo.



anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

salutare !

daca ieri tot v am intrebat de dinti , azi va anunt ca avem si dintele nr 5 , iesit jos
l am vazut ieri intamplator cand radea cu gura pana la urechi :)
am scapat si de asta , il asteptam pe 6 de acum
cati dinti sunt in total ? :D maselele de cand ar trebui sa apara ?

T iar a inceput sa se constipe si sunt f suparata pe treaba asta
face numai si numai bilute mici mici si se chinuie saracul de da in plans si tot nu iese
fructe nu prea mai mananca , nici nu stiu ce sa i mai dau ca sa l ajute
ceva sugestii ?

mai vroiam sa va spun ca sunt bucuroasa ca a invatat sa bea apa din canita cu cioc si bea cam 150-200 ml pe zi , si singur o duce la gura si bea

in rest....ne dispera la maxim tantarii !!! este o nebunie aici in Bucuresti , invazie de a dreptul , te ataca si in timpul zilei nu doar seara , ieri in parc ne a ciuruit
si sunt mutanti !

irinush , ma bucur sa citesc vesti despre voi
imi pare tare rau pt probleme :(

_


de T 9+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Ziua buna


Bravo T pentru dintisor Jade, nici para nu-l ajuta la kk?Dar bea t apita nu se joaca.Noi mai mult ne jucam cu ea.Ii dau si eu dupa fiecare masa din biberon dar nu bea mult.


Azi eu i-am facut galuste.Sper sa-i placa.
La carnea de vita si peste renunt ca nu-i plac si doar chinui copilul.


irinus imi pare rau ca ati avut probleme.Sper s atreaca de tot


Are si Anastasia bubite rosii pe gat.Cred eu de la caldura.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Citat:
citat din mesajul lui JadeJador

salut , bine v am regasit

bunny , bubitele lui T apar si dispar
atunci cand ma plangeam ca e rau tare , am avut noroc ca s a racit vremea si i au trecut
acum s a incalzit iar , au reaparut , dar nu asa de rau
avem de tras toata vara ca are pielea tare tare sensibila , ce sa facem...
dr a zis ca o sa ne dea o crema care trebuie preparata la farmacie , dar inca n am ajuns la dr
aaa si a zis sa l spal pe la bubite cu ceai de salvie

may , ce bine mananca bea
fructele tu cum i le dai , crude , aburite ?

nanna , in ce zona vreti apart ?

hayat , ingeras , ma bucur sa va citesc

seidana , ai fost la vot ? hi hi , ce primar v ati tras
tu cand incepi serviciul ?

rach , mikka , anca , pinky , kora , inutsa , iris , ce mai faceti ?

_


de T 9+





Jade si noi avem probleme cu bubitele - numai pe fata. Si Sasha se irita foarte tare de la orice (mancare, saliva, caldura)...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Multumim de incurajari si de gandurile bune ref Maya :)

Sasha nu are nici el dintisori...se vad sus, dar inca nu au iesit, nu au spart gingia. Cred ca ii vor iesi multi in acelasi timp la cum se vad si avand in vedere ca pana acum nu are niciunul

Mergi la inceput