Strugurasi de Sept-Oct 2011 *60*

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Jade - si Indra face in fiecare vara bubite de la caldura. Cum vine prima zi calduroasa, cum apar si ele! Abia vara asta vad ca nu i-au aparut inca, ma si mir! Ai incercat sa pulverizezi apa de mare peste ele, Indrei ii face bine.
Voi, Sei si Jade, pe cat ajungeati la mare, ca nu mai stiu. Acum mi-a zis sotul ca au liber la Minerva de pe 24 iunie pana pe 3 iulie. Posibil sa fim si noi pe acolo. Dar doar cu conditia sa ne vedem seara, la o terasa, eu in fiecare vara cat sunt pe plaja ma rog sa nu dau cu ochii de vreun cunoscut
Voi ati dat gulie bebeilor? Ce parere aveti? Eu am pus si o bucata de gulie la aburit printre cartofi si sfecla ieri, f bun a iesit.

Anca - si daca e garsoniera in bloc nou, ce te face sa crezi ca nu o poti inchiria?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

JADE,, bininteles ca as vrea sa ne vedem, sa vdm cm facem ca dsi initial am zis ca facm oprire la B, am zis sa n oprim la munte..
Eu zic sa incerci sa ii dai bucati, initial coaja tare, si sa stai pe fAZA, cum rupe o buc mar cum o scoti din gurita

+++++++
Nanna nu s-a innecat, a varsat tot ce a mancat. cirsl l-am dat bucati (sferturi si jumatati)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

nanna , ma bucur tare pt voi ca v ati inteles cu apart si luati exact ce va doriti
si eu sunt in focuri cu vanzarea unui ap dar din pacate....nu prea avem noroc , se pare ca nu ne vom apuca de casa anul asta :(
deci schimbati cartierul...hmm...si inca n am reusit sa ne vedem ...rusine mie

din cate stiu , seidana merge la mare exact in perioada in care vrei si tu sa mergi
numai eu sunt singura care merg la mare de pe 15 iulie :(

bafta la examen !

_


de T 9+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

NANNA vreau impresii de la hotel..
Noi mergm din 25 iunie pana pe 1
Sa ai bafta la ex, Indra la serbare

BRAAAAAAAAVOOOOOOOOOO pt ap .. sa fi in ceas bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Anca, am facut-o sa bea cu biberonul apa.Cum au venit caldurile trage apita dein biberon de sete ce-i este.lapte inca nu i-am, dat.Urmeaza.

Nanna, felicitari pentru apartament

Pe mine m-au inundat l;a bucatarie vecinii de sus.Nici macar nu recunosc nesimtitii.Cica nu este de la ei.


Fetelor mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Jade - unde ai de vanzare apartament, ca nu am semnat nimic inca . Voi vreti sa va faceti casa pe pamant? Unde? Lasa, ca facem un efort si venim inapoi in parc intr-o zi daca e sa ne vedem. Si oricum, pana la sf lui iulie nu ne mutam

Sei - voiam sa spun ca a vomitat, am gresit eu! Yuhuuuuu deci ar fi suuuper sa nimerim in aceeasi perioada! Ii lasam pe baietii cu copii si mergem in Bamboo!
Pai da, venim cu impresii despre hotel
Multumesc de urare! Doamne ajuta sa fie totul ok, facem un efort, dar...macar sa merite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

nanna , semneaza linistita , e vb despre un ap cu 2 cam intr un bloc vechi de pe sos giurgiului
da , vrem sa ne facem casa pe pamant , anul trecut am cumparat terenul , dar totul depinde de vanzarea acestui ap
ce veti faceti cu scoala indrei , o mutati ?

seidana , pai i am dat si cu coaja si mai moale , tot se ineaca
stau cu ochii pe el ca pe butelie , nici nu clipesc
probl este ca , nu ma lasa sa i bag degetul in gura sa i scot ce a muscat , tine gura stransa stransa
si o data am facut o de oaie rau de tot , avea doua bucati de covrig in gura , m am tot rugat de el sa le scoata , cand a vrut sa le inghita s a inecat , eu sa i bag degetul in gura si mai rau i am facut :((
l am intors cu cracii in sus si le a vomat , dar m am speriat rau de tot

_


de T 9+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Jade - succes cu vanzarea! Si eu am vandut unul in bloc mai vechi si credeam ca vor trece luni bune pana sa reusesc, insa la primul care l-a vazut ne-a si facut oferta, asa ca nu cred ca il veti da greu. Sunteti curajosi sa va apucati de casa! Am avut si eu visul asta, dar am renuntat dupa cateva experiente auzite. Oricum, o data ridicata, cred ca e o satisfacite enorma . Unde aveti teren?
Si mie imi e teama rau cand ii dau bucati intregi lui Inez. Pana acum nu s-a inecat, mi se pare f atenta cand mananca din manuta. Dar nu e nicio graba, Indrei i-am dat totul pasat pana pe la 3 ani si ce, crezi ca acum nu mananca singura?! Nu, nu mananca =)), dar asta pt ca nu vrea, ideea e ca nu va ramane copilul sa nu muste singur, nicio grija!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

nanna , este pus la vanzare de vreo doua luni jumate...merg greu vanzarile...
terenul este tot in zona sos giurgiului , nu este o zona buna , dar este in Bucuresti (in afara n as putea sa ma mut niciodata) este cartierul in care m am nascut si este si la doua case de casa mamei mele
nici nu visam eu la norocul asta
dar pana sa ne mutam acolo he hee ... e cale lunga
de ce zici ca suntem curajosi ?

_


de T 9+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

hello !!!
Rach condoleante !

Sotiorul a ajuns cu bine acasa iar eu am stat la TV pana la 1.30. Azi iar la munca Gata pe cel putin saptamana asta
Inca nu am inceput activitatea, dar avem un control si pentru ca eu m-am ocupat de mule chestii, a trebuit sa dau o mana de ajutor. Oricum, inca mai caut bona - si sper sa si gasesc pana in august !!!
ieri eram prea stresata, asa ca ma bag sa citesc din urma

Mergi la inceput