Strugurasi de Sept-Oct 2011 *60*

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

ollaaaa

Mikka LA MYULTI ANI, mii de scuze pt intarziere, nu esti deloc mami mareee ce-ai????

am fsot la piata , am carat, cred ca am dat 2 kile jos de la caldura asta, si cand m-am intors acasa, baietii dorm anadoi...inca

la noi s-au deschis piscinele de vara, si vreasu neaparat sa merg cu ayan, dar ce fac, il las in cucul gol? si daca faca kk? el are si un costum de baie, mori de ras, dar nu situ cum sa fac...si eu, ca sunt aasa complexata sa ma dezbrac pe plaja de grasana

un weekend minunat sa aveti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Neata la amiaza,


multumim pt felicitari si il felicitam si noi pe Ayu mergaretul!

Noi, la buni, am inceput sa rupem blidele! haleste fii-mea de nu o mai recunosc. cred ca mi-a schimbat-o careva azi a bagat branzica cu banana si apa la greu! Ieri a mancat de vreo 4 ori cate 30-40 de grame de mancarica de nu imi vine a crede...

Deci e clar ...cred ca eu imi pierdeam rabdarea prea repede de nu manca ea. Deja parca incepe sa se mai rotunjeasca Imi e asa draga ca face chestii noi de la o zi la alta... Azi stergea mama un capac cu o carpa si le-a luat in mana si facea si ea la fel. parca nici nu imi vine a crede ca face atatea chestii. si se intelege asa bine cu bunica-sa de imi vine sa o iau la mine de pe acuma.

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Buna fetelor.
Ce dor imi e de voi!!!!!!!
Noi suntem bine.
Dimineata la 8 papa un biberon lapte 200 ml.
La 11 papa cam 140-150 fructe (mar, para, caise, nectarine, cirese, banana)in diferite combinatii amestecate cu biscuiti, cereale sau branzica.Insa, pe la maxim 12.30 daca nu-i dau iar lapte face urat tare.Mai bea 120 ml lapte. Asa ca legumele le mananca pe la ora 16, cu chiu cu vai intre 100 si 140 gr.Asa ca pe la 18.30 mai bea un biberon intre 170-200 ml.
Seara pe la 21.30 inca un biberon de 200 ml. Noaptea nu mananca nimic.Doarme un pic mai bine in sensul ca scanceste putin ii bag suzeta si adoarme la loc.Face asa cam de 5 ori pe noapte.

Bea prea mult lapte si mananca prea putin?

In rest merge in 4 labe prin toata casa, in picioare tinuta de o mana sta singura nesprijinita cateva secunde.
Nu spune decat ta-ta, ba-ba si alte vocalize.
Face pa,pa, bravo si cam atat.
Va pup pe toate.

Gemenii sunt cei mai cuminti copii.Dorm nas in nas mananca si dorm legat cate 3-4 ore iar noaptea ultima masa la 12 urmatoarea la 5 .O minune de copii.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Nu stiu ce s-a intamplat ca in postarea de mai sus mi-a disparut pasajul in care ma plangeam ca la urmatoarea masa dupa legume nu vrea sub nicio forma iaurt si nici cereale.Am combinat iaurtul cu de toate.Asa ca sunt nevoita sa-i dau biberon la ora 18.30.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Neata. Felicitari Lena pentru progresele facute cu diversificarea fetitei. Eu zic ca e foarte bine tinand cont de faptul ca a inceput tarziu.
Camady, eu stiu ca e bine sa fie vreo 5 ore intre mesele de solide. Cred ca de aia nu mananca Eva ultima masa. Intr-adevar mananca mult lapte dar nu stiu daca este si prea mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Camady,nu bea mult lapte si nici nu mananca prea putin! Laptele in total,la cele trei mese insumeza 500 ml,cam asa,din ce ai scris,iar dincate stiu pana pe la un an laptele e baza,solidele sunt mai mult "de antrenament" ,nu?
Mabucur ca face nanel mai bine noaptea! wow,ce bine dor gemenasii!Eu intotdeuna am visat ca am o sora geamana ,pierduta in maternitate,cu care ma reintalnesc peste ani si ani[:D,din intamplare.Imaginatie bogata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Nu Lali mananca intre 700-800 ml lapte.
200 ml - 8 dim
120 ml- 12.30-13
170-200 ml- 18-18.30
200 ml- 21.30-22


Eu as fi vrut sa renunt la masa de lapte de la ora 12.30 dar nu ma inteleg cu ea si la aia de la 18.30 cand as fi vrut sa-i dau iaurtul dar iar n-am sorti de izbanda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Lena, iti multumesc mult, chiar de azi o sa incerc sa pun in aplicare sfaturile tale

Zubi, multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

mikka la multi ani cu intarziere! mii de flori pt tine

felicitari umblaretului ayan!! may voi sunteti urmatoarelepresimt

jade cu bubitele de la carldura ce-ati mai facut¿

camady eu zic ca mananca bine micuta ta. o intrebare: 2oo ml cum ii faci¿ sau faci 24o si raman 4oml¿¿ noa baga cam 5oo ml lapte, 18o mancare, si 16o fructe, aprox, nu mai cantaresc...de ce nu incerci sa-i dai legumele la 12¿ eu stiu ca masa de legume e cea mai satioasa, eu dau fructe la 6 dupa masa de la 2(legume)

noi azi am papat avocado pt prima data, mixat cu banana si putina lamaie. I-a placut, am mai cautat retete cu avocado si e puternic alergen. nu e recomandat pana la 12 luni, in schimb am vazut ca nu sunt restrictii la mango, papaya si alte fructe exotice mai stie palaria mea...

zubi si eu ca tine, m-as duce la plaja, da´s complexata. a-pro-pos de dieta, astept musafiri la gratare in curte, si-i plin frigiderul de slaninute, frigarui, si porcarii bye bye dieta, welcome celulita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

camady, cred ca mananca bine. si Bibi tot cam orele alea le are.
8 dim - 210 ml
11 - fructe in combinatie cu biscuiti sau branzica sau cereale - habar n-am cate grame.
12 - cam 60 ml lapte
pe la 15 - 15:30 incepe masa de legume (supica + piure) care poate dura si o ora :D
dupa masa asta inca vreo 60 ml lapte
pe la 18:30 ii mai dau cate un fruct asa din mana, cat vrea ea.
la 20:00 - 210 ml lapte
pe la 2- 2:30 - 150 ml lapte
si de la capat

eu nu cred ca am sanse sa-si scoata masa de lapte de noapte

mikka, la multi ani!

dbunny, eu cred ca Eca e urmatoarea :)
si eu tin dieta, dar in weekend cam uit de ea.

azi am fost afara 5 ore, in parc cu paturica si cu sucul pt mami, berea pt tati si laptic pt Bibi. era plin de copii. f frumos a fost

Mergi la inceput