Strugurasi de Sept-Oct 2011 *60*

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Bunny, may, mutumesc mult

Si noi stam cu orele prin parc...

Ieri i-am pus pe tavita bucatele de fructe, mar, banana, piersica. le-a storcit in ultimul hal dar n-a dus nimic la gura. intr-un final i-am ales eu din storcituri o bucatica mica de banana si una si mai mica de piersica si le-a mancat. s-a strambat la piersica de zici ca i-am dat lamaie. a mai muscat de 3-4 ori din marul meu.



cred ca ii dau dintii 5 si 6 de sus. asa se explica lipsa de apetit (sper cel putin ca asta sa fie motivul), trezirile fara numar si statul la tzitzi cu orele din ultimele zile, indispozitia, plansul din senin (asa credeam eu).
ce e de facut in situatia asta, sa mai incerc sa ii dau mancare sau sa o las in pace pana ies dintzocii astia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui mikka11

Ieri i-am pus pe tavita bucatele de fructe, mar, banana, piersica. le-a storcit in ultimul hal dar n-a dus nimic la gura. intr-un final i-am ales eu din storcituri o bucatica mica de banana si una si mai mica de piersica si le-a mancat. s-a strambat la piersica de zici ca i-am dat lamaie.


A mea musca din lamaie cu pofta

Noi dinti nu avem nici unul. May voiż, dar in schimb ne creste parul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2011 spune:

Salut!
Nici noi n-avem dinti, dar indispozitie da! Ne ridicam pe patut, mergem de-a busilea, o papcim pe mami, dar nu mai adormim la san. A invatat-o sotul sa adoarma in leagan si acolo era aseara la 10.

Nu stiam ca avocado e alergen, mergem la alergoloaga azi oricum si intrebam.
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

Neatza

in dimineatA asta, eu dau cafele tari si dulci
ne pregatim sa mergem in afara, cu toate ca e iar tarziu,as vrea sa iesim pe la 9 dimineata, dar nu suntem gata la timp niciodata

O zi minunata va doresc



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineata si o saptamana frumoasa va doresc !

Fi-miu matura prin casa,deci am scapat de facut curatenie! Teodora s-a luat la trante cu o pernuta, se rostogoleste cu ea in brate prin tot patul,si rade cu gura pana la urechi. Cred ca ii ies dintisorii numarul 7 si 8 ,ca doare foarte prost,plange din senin,are fundul rosu si acum mi-a facut si diaree.


Zubi,multam pentru cafeluta,revin cu pupici fiecareia mai pe seara,acum ma uit la Anatomia lui Grey,seria 7, episodul 19. la ep 18 am bocit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:




LA MULTI ANI! TUTUROR SARBATORITILOR,zilei sau care au fost..

Noi am avut o perioada mai incarcata si nu am prea apucat pe la calculator.

Suntem bine. Razvan are 4 dintisori, care ne-au dat mari batai de cap pana au plesnit gingiile. Acum, el este cel mai cuminte copil, doar atat ca nu ma mai lasa sa-i schimb scutecul.Este o adevarat provocare pentru mine,de fiecare data. Este foarte activ. N-ar sta locului o clipa.Nu sta inca singur in fundulet(din prea mare comoditate),doar daca ma simte langa el...cum simte ca am luat mana din preajma, imediat se arunca ori pe spate ori intr-o parte.In schimb, ar sta toata ziua in picioruse, daca ar mai rezista spatele meu sa-l tin. A inceput sa isi coordneze cat de cat picioarele si face pasi , fata-spate. De scos sunete, toata ziua cat e ea de lunga, e numai ta-taata, dad-da-da, ta-ti , neni, helio..asa saluta el personajele de la tv...a vazut el pe babytv cum fac indienii si acum, face asa cu bratul lui, al lui tati sau obrazul lui mami..:))) singurul animal pe care il recunoaste este Mickey Mouse ...la care face chhchh(chitz-chitz). Ne taraim cu viteza prin casa, dar nu mergem de-a busilea....

Cam astea despre noi. Zilele trecute am trimis poze d-lui profesor si inca asteptam raspuns, sa vedem cum se recupereaza Razvan dupa operatie. Mie mi se pare ca totul arata bine si deja au inceput sa cada una cate una, atele.

Tata, dupa cateva crize existentiale, parca a mai inceput sa se obisnuiasca cu situatia....

Zubi sanatate multa tatalui tau si pup pe Ayu pentru progresele lui.

mare tuturor fetelor.






_

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011


Vizitati Sifonierul Strugurasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

salutare fetelor!
Noi suntem bine, acum in parc la umbra si este f placut! Lui Inez ii da asi e putin nel 2 lea dintisor si e putin nervoasa.
Eu sunt suparata cu casa se pare ca nu vom lua ap pe care il vrem. Facem o gramada de drumuri si noaptea visez case...
Va pupam. Sper sa revin la o stare mai buna curand!










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

eu i-am dat avocado si n-are nimic. ieri i-am dat a doua oara. de data asta in combinatie cu branzica si a mancat f bine, chiar deschidea gurita.

azi in meniu:
dim: 2 nectarine, o para cu biscuite
pranz:
supica din praz, dovlecel, ardei, pastarnac, patrunjel
piure din dovleac si mar la cuptor (asta e preferatul ei)
seara: o sa ii dau din mana banana sau morcov fiert. ma mai gandesc.

Lalli, oaw cati dintisori :D

Dbunny, Alex si noi tot chele si stirbe suntem :D

Hayat, ma bucur ca Razvan e bine si ca tatal tau s-a mai dat pe brazda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

seara buna !!!
mi se pare ca timpl s-a comprimat rau de tot. Am avut o zi teribila - eu la servici cu ceva treaba tati prin bucuresti cu ceva probleme piticul cu o prietena aproape 8 ore cat am fost plecata. Abia daca am avut timp sa ma joc cu el azi si maine din nou la munca ... (parca eram in concediu, da na' )
nici nu am avut timp sa cinesc din urma dar va pup pe toate

sa nu uit: am fost la pediatru, suntem ok si ca fructe de sezon mi-a mai recomandat visinele pe care piticul meu le-a devorat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Citat:
citat din mesajul lui klau_ditza

seara buna !!!
mi se pare ca timpl s-a comprimat rau de tot. Am avut o zi teribila - eu la servici cu ceva treaba tati prin bucuresti cu ceva probleme piticul cu o prietena aproape 8 ore cat am fost plecata. Abia daca am avut timp sa ma joc cu el azi si maine din nou la munca ... (parca eram in concediu, da na' )
nici nu am avut timp sa cinesc din urma dar va pup pe toate

sa nu uit: am fost la pediatru, suntem ok si ca fructe de sezon mi-a mai recomandat visinele pe care piticul meu le-a devorat




se vede ca-s dusa cu pluta rau ! azi nici nu mai stiu sa scriu. Si mai trebuie sa stau pana pe la 1 noaptea cand ajunge sotul acasa. Nu de alta dar sunt ingrijorata rau. e de 24 ore aproape pe drumuri si la volan

Mai e cineva pe aici sa imi tina de urat?

Mergi la inceput