Strugurasi de Sept-Oct 2011 *60*

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

ultima strigare: mai e cineva pe aici? Ofer castraveciori murati de 2 zile! vine un miros demential din balcon!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Eu,eu mai sunt pe aici! Am imbaiat pruncii,si acum ma bag la primul episod din seria 8 de Anatomia lui Grey.
Castraveciorii tai merg de minune cu a mea carne la cuptor cu cartofi ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

Lali iti ofer cu placere 1/2 borcan , daca imi pastrezi pentru dimineata o protie minuscula din bucatele tale La kg mele mananc visine sau castraveciori goi la ora asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Hello

si eu sunt pe aici, rup site-uri si forumuri de imobiliare in 2
si mi-e o foameeeeeee

nu stiu daca mai rezist mult, parca imi pica obloanele!

Klau - sper ca va ajunge cu bine sotul acasa! Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

nanna succes la gasit locuinta perfecta!

may buba cu alergenii e pe termen lung, adica, poa´ sa nu iasa nimic pe ea acum, insa ii sensibilizezi organismul.

aruncati si la mine un castravete murat

azi am fost la mare, pe porumbita n-am bagat-o decat pana la pulpite, nu-mi vine a da banii pe scutece dalea speciale pt baie, si nici in putza goala nu indraznesc...la ce caca imprastiat face; voi cum facetiż

de ieri o pun in rotobil, ieri doar s-a jucat la jucarioarele atasate, azi a inceput sa umble, cu spatele of course. iar in 1o min e plicti si vrea afara din el



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Klau a ajuns sotul acasa? Stai ca ai zis ca pe la unu! Dau la schimb din bucatele mele,ca eu nu mai am muraturi , abea astept sa incep sa pun pentru iarna!

Bunny, cu Teodora nu am ajuns inca la plaja,dar cu Paul cand inca purta scutec, aveam scutec de schimb la mine, cand il bagm in apa il bagam in chiloei (slip) far scutec, cat statea pe prosop ii puneam scutecul si slipul se usca, si inainte de plecare sau daca facea treburi nasoale il schimbam. L-am lasat o singura data l a fundul gol, nu vedeam nimic gresit in asta,pana cand una dintre mamicile de la dovlecei a fost atentionata ca poza fetitei ei circula in a;bumul unui pedofil, pe nu stiu ce saituri.De atunci ciu-ciu co[pil cu buci goale pe plaja sau in poze pe net .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Neata si de la noi

2 nectarine si o para sio biscuiti? eu sa mananc m-ar durea burta de plina ce ar fi... nu e prea mult?

noi avem un pic de febra de ieri
suntem la bunici
s-a trezit cu 37,9, in timpul zilei oscila...37,5 37,3. seara era 37,6
azi tot cu 37,9 ne-am trezit. acum e 37,3
comprese cu apa la temp camerei si cat mai dezbracata.
i=am facut un sling dintr-un cearceaf... genial... si stam asa lipite.
stiti ce ar putea fi?
in rest e ok, papqa bine (lm, j solide nici nu iam dat) doarme bine. putin mogorogitas... nu am vazut nimic la dinti...

pot sa ii dau coacaze? visine? zmeura?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Neatza..

am scris ieri un mesaj de 2 ori, si s-a sters inainte de send

deci..
Klau.. si LALi am dormit cu gndul la castraveciori si fripturica , desi ca o balena care sunt , ma ingras inainte sa merg la mar

Klau ai incput jobul sau doar in delegatii scurte la job? tia-ai pupacit bine bine sotul?

Hayat sper sa n sincronizam candva?

Nanna.. sper sa gasici ce doritio cat mai repede..

Bunny.. sa va fie de binne baita, eu i-am luat slipi pampers de baie si costum de baie,nu o sa o las dezbracata decat eventual in piscinuta ei mica ...

Eu, tampa m-am luat dupa voi cu datul de cirese intregi, si duminica mi-a varsat Ela pt prima data in jet cu icnituri si plansete, a murdarit tot in masina, si nu a papat mai nimik toata ziua
deci grija cu mancarea bucatele mai mARi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Un pupic mare si de la noi pentru pitici si mamici.
Va citesc, dar fiind la serv toata ziua, nu apuc sa si scriu :(

Maya este f ok, ochisorul nu mai este rosu deloc, operatia a reusit, sunt fericita!
Sasha a facut multe progrese, a inceput sa vorbeasca, zice mama, tata, maya, baba, da, papa :) :) este demential!
Pe 6 iunie s-a ridicat prima data in ppicioare in tarc si dupa aceea a inceput sa se ridice in continuu, nu mai are stare deloc, deloc :) mori de ras daca il vezi. Este haios tare si extrem de vesel, rade tot timpul se gadila, face tot felul de fete. Maya l-a invatat sa faca brr cand papa si ma dispera amandoi, ca ea se distreaza foarte tare si el moare de ras cand o vede pe Maya razand si mai rau face. Sunt funny rau de tot si topiti unul dupa celalalt. In continuare Sasha se lumineaza tot cand o vede pe pitica. Merge de-a busilea de ceva timp, acum deja nu se mai impiedica, nu mai cade.
Le fac baita impreuna si se distreaza tare. Mananca foarte bine, de toate.
Zilele urmatoare vreau sa-i bag si carnita de bibilica.

Ah si cel mai tare! a fost un pic mucios si i-am pus in nas picaturi cu Garasone si ser nu stiu de care (nu am reteta..., dar nu fiziologic) si dat vit C 5 zile. Stiti ca mie imi zisese pediatra ca la cea mai mica raceala cu febra ii dam antibiotic (ea nu este de acord in mod normal cu antibioticul, Mayei i-am dat de 3 ori pana acum...), din cauza streptococului beta hemolitic din gat (+ stafilococ auriu in nas). Mi-a facut o data 38.3 si am sunat pediatra si i-am zis ca asta nu-i copil de antibiotic si imi asum riscul sa nu-i dau, A zis ok, il urmarim si hotaram pe parcurs. Si mi-a dat tratamentul de mai sus. Sasha a scapat de muci, febra nu a mai facut deloc, iar exudatele au iesit amandoua...NEGATIVE!!!!!!! deci am scapaaat! nu-mi venea sa cred, dar le-am facut la acelasi lab unde de 2 ori i-au iesit pozitive, deci ar tb sa fie corect rezultatul.

Deci daca vreodata auziti pe cineva ca are problema cu streptococii, va recomand acest tratament, desi teoretic, betahemoliticul este sensibil numai la penicilina...si tot teoretic, la bebelusi atat de mici nu apare decat daca stau in conditii improprii, ceea ce nu este cazul la noi (oricum l-a luat din spital, probabil de la alti copilasi, din inconstienta asistentelor care banuiesc ca nu au sterilizat bibele).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Lena.. pupam pe Maya...sa treaca februoara
zmeura sigur nu , visine da, de coacaze nu stiu

Mergi la inceput