Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (20)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

Multumim de urari fetelor si imi pare rau ca nu am timp sa postez mai des dar macar apuc sa va citesc.
Mady- eu am tras-o mult cu bubitele fetei de la "pasa" si nu treceau cu nimic. Pediatrul mi-a dat un "artificiu" care a functionat si in max 2 zile eram super ok dupa ce o trasesem cam o luna. Ii dadeam o data cu canesten, o data cu bepanhen .. fara serv umede si a fost super bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

carina ai pm
altesa nu sunt printesa macarons,zau ca nu-s..daca as mai manca si macarons n-as mai incapea nici pe pamant d-apai in haine..de-abia ma cuprinde pielea ce sa mai zic de hainite
ete carina,de-aia nu ma urnesc io la sala,ca mi-e ca vin cu o febra de nu pot lua cupila in brate;pe bune ,la mine treaba e naspa ca nu am cu ce ma imbraca..iar colac peste pupaza ,nu mai gasesc nici topicul "abdomen extraplat"(nah nici nu l-am cautat cine stie ce )

intrebare,dupa ce intarcam cupii,sa zicem la 9 luni (cu speranta ca am lapte pana atunci),ce lapte dam la bb?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Eu citeam acum si bagam lapte praf cu lingurita....imi place tareeeeee si cand nu am nimic dulce bag lp
Le Leyre am mers pe Aptamil de la 10 luni si jumatate si acum as face la fel...singurul cu care as mai incerca ar fi topfer...dar pana acolo mai e....

Asta mica isi indeasa mainile in gura pana icneste....
Ieri am cumparat prima chestie de dinti Dologel...dar nie mi se pare soft soft....hai fetele cu experienta la voi ce a mers...eu cred ca imi iau campii cu dintii piticei...parca vad acum si 2 liniute albe la incisivii centrali jos...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

marysa,si a mea e cu mainile in gura ,de am impresia ca vrea sa-l gadile pe omulet
si mai face o cestie , asa cu nervi isi indeasa pumnul in gura , ar baga ambii pumni dar nu incap ..tremura de nervisori cand face treaba asta..chiar nu stiu de ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Mar_ysa, la noi functioneaza bine Calgel. A functionat si la Maria.

Se pare ca la noi asta e ultimul weekend in Ro pana la iarna. Ma bucur ca mergem acasa, sincer... In schimb vad ca cu mine nu ati vrut sa va intalniti, asteptati sa plec ca sa puneti de-o intalneala!
Vad ca vorbiti de asemanari intre voi si bebei, eu oricati copii as avea si indiferent de sex, tot as prefera sa semene cu tati...

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

La multe lunite, Sara si Maria Elisa!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

La multe lunite frumoase Sara si Maria Elisa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

La multe lunite Sara si Maria Elisa!

Amelia, n-am apucat inca dar cred ca mergem maine dimineata in parc. Am auzit ca nu au facut mare lucru, dar Emma vrea neaparat sa mearga.

O noapte placuta sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Ma pregatesc sa prepar primul biberon cu lapte praf si imi vine sa imi dau cu capul de pereti . Chiar nu stiu ce se intampla, dar ceea ce am eu in sani acum nu ii va putea tine lui Cristi mai mult de o ora de foame. Si credeti-ma ca nu ma insel...

Nutresc speranta ca daca fac chestia asta doar la nevoie voi mai putea alapta cateva luni de acum inainte, dar tot nu sunt impacata cu ideea. Nu mi se pare corect fata de copil sa il chinui sa suga in disperare din ora in ora noaptea, probabil doar asa mai poate saracul sa adoarma. Oare sa fie o coincidenta ca asta se intampla dupa noptile nedormite din spital?

Imi pun intrebari retorice si ma intreb unde naiba am gresit, pe Andra am alaptat-o doar cu lapte de la san pana la 8 luni, cand am patit ceva similar, copilul plange noaptea dintr-o data si eu habar nu aveam ca e de foame. Am constatat atunci dintr-o intamplare ca nu mai pusese un gram de vreo 3 saptamani, dar era la 8 luni nu la 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Adc, nu-i asa grav, da-i copilului un biberon de lapte praf, numai bine te odihnesti si tu si apoi poti sa produci la fel de mult sa-l saturi. Poate si are un puseu de creste ca si noi am avut, ajunsese sa manance cate 7 mese/zi, iar de o saptamana si-a introdus masa de noapte.

De vreo 2 saptamani Vladut striga de numa, azi a urlat de-a dreptul si nu stiu daca ii trebuie ceva sau isi descopera vocea, mai sunt bebei care striga? La un moment dat azi ma durea capul de cat scandal facea.

Mergi la inceput