Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (20)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Alina, sper din tot sufletul ca "data viitoare" sa fie cat mai curand si sa-ti schimbi impresia radical!( glumesc, dar l-as respira pe copilul asta, sa fie al meu si doar al meu, sa nu-l impart cu nimeni.Sunt nebuna, sper sa-mi treaca!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Alina, sper din tot sufletul ca "data viitoare" sa fie cat mai curand si sa-ti schimbi impresia radical!( glumesc, dar l-as respira pe copilul asta, sa fie al meu si doar al meu, sa nu-l impart cu nimeni.Sunt nebuna, sper sa-mi treaca!)

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community


n-o sa-ti treaca o sa fie doar al tau chiar dak maiseamana sicu tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

neata!
la multe lunite Sara[pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Gata, am avut trezirea

Raportam noapte de fataiala cu o Matza chioara de somn.
Nu cred ca-i ies dintii ca m-am uitat la gingiile lui si ioc.

Aerlilian si Alina, ma supar eu pe amandoua ca planuiti sa va vedeti fara mine.

Alina, da, mica strumfita mai aduce putin a tati dar Filipone e tot al tau. Tot,to,tot.
La noi in casa e remiza, nu seamana copilul asta cu nimeni. O sa vedem cand va mai creste

Alice,culmea, i-am spus pediatrei la controlul de o luna de "cosul " respectiv si nu a dus-o capul sa-mi spuna ca era vaccinul. Oricum, semnul e micut si frumos acolo. Bine ca nu i-am facut mai rau ca in faza initiala imi copsese si mie a doua oara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Raportez o tura de sport dupa Your Shape pe Xbox-ul fiica-mii Mai am un pic si ma dezintegrez si asta dupa doar 35 de minute
La multe lunite Sara!!!!
Altesa nu ii fac mey nimic Georgiei inaintea ta Avem alt gescheft impreuna.
Bulinutz e mai bine Rares, da?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

CARINA SPER! ca numai gand ma gandesc ce buni sunt aia de la Paul ma ia cu lesin,mai ales ca tu ai zis ca ai tai nu sunt facuti industrial si is mai buni.

Vineri cand am fost in baneasa am mai infulecat unul cu vanile,dar parca ala cu fistic a fost mai bun.


Io nu ineleg ce baga in ei chestia aia rotunda e fraged-crocanta iar cand mesteci se topeste in gura,iar crema faptul ca-i tine la rece cand ajunge crema pe limba zici ca e inghetata cremoasa,alunecoasa,pana inghit ii tot plimb in gura sa-i simt toate aromele si tot nu reusesc,se termina macaronul si eu nu-mi dau seama de ce e asa bun,aa si pana il termin ii tot spun"mama de ce bun e",chiar e bun mai iubi si el zice" da este" ,zici ca ne drogam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

mi s-a facut pielea gainii scriind,as manca un macaron de urlu,zici ca nu sunt sanatoasa numai la prajituri imi sta mintea.



Oare cand va venii vremea sa-mi trimiti o cutie de macarons asa cum am visat de ziua mea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Dariana, am fost in parc, nu e rau, doar ca nu e nimic deosebit, sau poate aveam eu asteptari prea mari. Acelasi stil de locuri de joaca ca si in parcurile pt copii renovate recent. Mult spatiu nefolosit, gazonul e frumos, dar asta deocamdata. Si era vineri un noroi, mama mama... si imbracasem fetita in alb, iti dai seama cum a aratat rochita dupa ce a sters cateva tobogane.
Nu era aglomeratie decat la 2 puncte de atractie, respectiv urcarea in trenulet (care e micut rau) si pictatul pe fata care nu cred ca are legatura cu parcul, erau "independentii" aia care-s peste tot in oras imbracati in clowni. Una peste alta cred ca merita sa o duci pe Ema.

Suzie, ce pui in serul cu care ii faci aerosoli lui Vlad? Iarasi am auzit zeci de pareri, toate avizate. I-ai facut cand tusea? Tot Laica imi recomandase si mie cineva, doar ca dr P. mi-a spus ca in situatia noastra de acum nu ne recomanda aerosolii si nu am mai cumparat aparatul desi plecasem de acasa cu gandul asta. La spital au bagat aerosoli in noi la greu. Te intreb doar de curiozitate.

Ileana, esti mortala. Eu cand imi spunea cineva ca Andra seamana cu tati ma prefaceam incantata "atunci ma bucur, doar pe tat-su l-am luat pt ca imi place cum arata." La al doilea copil e altfel, parca nu mai conteaza atata

Nici nu stiu de cand n-a mai dormit bine Cristi noaptea, astept nopti mai linistite dar nu stiu cand o fi aia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

fetelor eu dinainte sa raman gravi mi-am dorit un baiat care sa semene cu tacsu,pentru ca iubi al meu are o fata de strumf haios si mereu am crezut ca a fost un bebelus frumos.

Acum si fata daca as avea as vrea sa semene cu mine,zuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Adc, pentru adulti am ceva reteta data de dr de familie de multa vreme, iar lui Vladut ii fac in general cu ser fiziologic, iar acum cand a tusit i-am pus si ACC. Ultima doctorita la care am mers a zis ca la tuse seaca se indica aerosolul, cand incepe sa se rupa nu ar mai trebui, nu prea sunt eu de acord cu asta dar la tuse cu expectoratii am scos ACC-ul. Sora-mea mai face cu adrenalina, numai ca fiu-sau e mai mare, eu inca mai studiez ce se combinatii se pot face.

Trebuie sa mergem si noi maine in parc, eu ma gandeam la parcul rozelor ca imediat trec trandafirii si nu am fost deloc, oricum Vladut nu pricepe mare lucru din parcul copiilor.

ALtesa la cum ai descris am salivat de numa, desi nu am mancat in viata mea macarons, cand ajung in Cluj trebuie sa testez.

Mergi la inceput