Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (20)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Am avut o noapte splendida!!!. Tati a insistat aseara sa-l culc pe Tudor in patutul lui si am facut-o ...cu inima stransa. A mancat copilul la ora 23 si s-a mai trezit la 4!!! I-am dat un pic de laptic si a mai dormit pana la 7.30. Pentru mine a fost fantastic, chiar daca mi-a fost tare dor de el in timpul noptii.
Din categoria "de-ale pediatrilor" aseara am intrebat dr daca e ok sa iau scula asta de steemer cu blender. Si a zis ca ea e impotriva a tot ce inseamna plastic, inclusiv la biberoane. Ca nu e important numai sa nu contina BPA si ca plasticul incins nu e o chestie tocmai ok. Ea imi recomanda vase Zepter, din otel si biberoane de sticla. Ei, uite...asta cred ca nu o fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Fetelor...m-ati lasat masca. Nu am stiut ca nu se umbla la vaccin, nu am stiut ca ALA e vaccinul.
La 2 zile dupa ce am ajuns acasa am vazut pe manuta copilului un cis mare, l-am lasat in pace sa treaca dar se facea din ce in ce mai mare si cu puroi. L-am spart imediat si am dat cu baneocin crema si s-a dus desi a ramas un semn cam cat jumatate de boaba de mazare, rotund perfect.
De ce naiba nu mi-au spus nimic nici in maternitate si nici pediatra cand a venit acasa?????????

Oare e grav ce am facut....deja au trecut aproape 4 luni de atunciiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Lalitzuza, si mie mi-a fost dor de voi
Aerlilian, cumva pediatra ta e inscrisa la Zepter?????

Eu as avea nevoie de oale ca sa fiu cinstita,imi recomanda cineva ceva????

La capitolul gafe de mama, pe langa ca am umblat la vaccinul copilului ieri am uitat sa-i dau de mancare. In loc sa manance la 6 am fost cu el pe ulite de nebuna si mi-am adus aminte la 7 cand am intrat in casa desi el era tare fericit. A terminat la 7.20 dar seara la 9.30 si-a vrut biberonul ceea ce nu am putut sa fac ca trebusera aba doua ore. Mi-a plans saracul de nu a mai putut pana la 10 de-mi venea sa ma dau cu capul de pereti de ce toanta am fost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Matza, daca nu s-a facut mai urat, nu cred sa fie probleme, dar totusi atentioneaza pediatrul sau roaga-l sa verifice mai bine semnul.
Mie imi povestea doc lor de un tatic care a tot stors vaccinul copilului pana i se facuse un mare guguloi acolo, plus ca i se inflamasera ganglionii sub brat. I-a dat antibiotic.
Ma mir ca nu ti-au zis totusi, mie mi-au zis 3 persoane intr-o zi (asistenta, neonatologul si doc).

Weekend frumos va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Olga, la multi ani!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

La multe luni Toma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

La multe lunite frumoase!
Toma bulgaras de carina


La multi ani! olishka sa fii sanatoasa si copilasii sa iti umple viata de minunatii!

Un week-end placut tuturor si sa avem parte de vreme frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81

Lalitzuza, si mie mi-a fost dor de voi
Aerlilian, cumva pediatra ta e inscrisa la Zepter?????

Eu as avea nevoie de oale ca sa fiu cinstita,imi recomanda cineva ceva????

La capitolul gafe de mama, pe langa ca am umblat la vaccinul copilului ieri am uitat sa-i dau de mancare. In loc sa manance la 6 am fost cu el pe ulite de nebuna si mi-am adus aminte la 7 cand am intrat in casa desi el era tare fericit. A terminat la 7.20 dar seara la 9.30 si-a vrut biberonul ceea ce nu am putut sa fac ca trebusera aba doua ore. Mi-a plans saracul de nu a mai putut pana la 10 de-mi venea sa ma dau cu capul de pereti de ce toanta am fost.

Mamica de Matzalic grasunel

Apropos de oale, eu in afara de steamer ( pe care nu m-am hotarit de la ce firma sa-l achitionez ) mi-am luat si o sa-mi mai iau citeva vase ceramice, de la Delimano, au nu stiu ce promotie in selgros.Mie mi se par cele mai ok pentru copii, dar e doar parerea mea.

Ghiulten, mami implinita de printesa-domnisoara Ayla (15.01.2004) si buburuza mica Alara (25.01.2012)

Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Am avut o noapte splendida!!!. Tati a insistat aseara sa-l culc pe Tudor in patutul lui si am facut-o ...cu inima stransa. A mancat copilul la ora 23 si s-a mai trezit la 4!!! I-am dat un pic de laptic si a mai dormit pana la 7.30.

Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community

Si Alara a avut acelasi program de somnic, doar ca a adormit la 10 seara. Pentru noi, e oarecum o regresie, faptul ca s-a trezit la 4, pina la botez , avea un program de somn bestial, adormea la 11 seara si se trezea la 8 30 dimineata.Dar de o saptamina , dela botez, si-a stricat programul de somn.

Ghiulten, mami implinita de printesa-domnisoara Ayla (15.01.2004) si buburuza mica Alara (25.01.2012)

Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

La multi ani Olga!!
La multe lunite voinicule Toma!!

Ghiulten, mami implinita de printesa-domnisoara Ayla (15.01.2004) si buburuza mica Alara (25.01.2012)

Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput