Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (20)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor!
La multi ani,Olishka!
La multe lunite, Toma!

Sunt foarte suparata, ieri de pe la ora 14 si pana la 3 noaptea fii-mea nu a mancat aproape nimic, nu stiu daca a supt 15 minute adunate. Noaptea a supt de 2 ori, apoi a mai supt azi dimineata la 8 si de atunci nu a mai vrut. Imi fac griji, nu inteleg ce e cu ea. Am incercat-o si cu cereale si cu lapte praf, nici nu vrea sa auda. Doar ceai bea, si bea intr-una, nu stiu ce ma faceam fara ceai, sincer. Sunt ffff suparata, nu-mi dau seama ce e cu ea. Alaltaieri m-a durut rau in gat si am supt 2 Strepsils, la distanta de vreo 5 ore una de alta plus ca am mancat un mic care a fost cam picant...Credeti ca de la astea ar putea fi? Pe de alta parte o dor si dintii... Carina, help, tu esti o mamica mai documentata, poti sa-mi dai un sfat, te rog?

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Lexi, oare nu o doare si pe ea gatul si de aia nu mananca? Poti sa incerci sa o stergi cu putina glicerina boraxata in gurita sa nu aiba vreo afta. Stiu ca strepsilsul nu este recomandat in alaptare, cel putin mie nu mi l-au recomandat faramacistii cand am fost racita.

La multi ani Olga! Mai asteptam ceva vesti de la voi.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Multumim de urari
Lexi strepsilsul e ok in alaptare. Eu banuiesc greva suptului. Ce as face eu: nu i-as mai da ceai- o umple inutil si atunci nu mai simte foamea; as schimba pozitia de alaptat - in picioare, intinse in pat. Cati a trecut cu bine de greva suptului la Gruia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

I-am dat de capat, i-am dat cu Calgel in gurita si imediat dupa am pus-o la san. Acum suge si doarme.
Carina si suzieq, va multumesc mult pentru promptitudine si sfaturi!

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

La multi ani tuturor copiilor pentru 1 iunie!
la multi ani Olishka, La multe lunite Toma!
lexi - bine ca i-ai dat de capat...
voi aveti aparat de aerosoli? stiti ce ar trebui sa caut la un aparat de aerosoli. inca nu avem nevoie, insa de cand cu febra m-a cam pus pe ganduri si am decis ca e bine sa-l avem in casa.




mutatia heterozigota a A1298C si C677T
tratment: clexane 0.4/zi, femibion 2, cetebe, magne B6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

la multe lunite Toma!
- la multi ani Olga!!..sa fii sanatoasa, fericita si cat mai multe impliniri!!!
- lexi, ma bucur ca s-a rezolvat pana la urma...
- fetita mea, de doua zile incoa doarme 12 ore neintrerupt.....de la 11 seara pana a doua zi la 11...:|....o fi de la cereale...cred ca s-o satura bine de tot de la cereale...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

La multe lunite Toma!

La multi anu Olga!

Lexi, si noi am trecut printr-un fel de greva... Sugea putin de la san in schimb prefera biberonul cu lm, dar am trecut cred de faza asta cum zice Anda, pozitii diferite de alaptat, alaptat cand e mai somnoros bebe. Asta daca nu cumva ai mancat tu ceva care sa-i fi displacut. Cu rabdare si fara stres o sa treaca, ai incredere .

Un weekend frumos sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

Lexi, bine ca ai gasit cauza...eu aveam de gand sa raspund mai devreme, dar m-am apucat de dimineata de mesaj si l-am terminat acum. Chiar daca e sotul acasa in weekend, e greu cu 2 copii cand vrei sa faci mancare, curatenie si sa distrezi copilul mai mare . Dar nu ma plang, viata e frumoasa asa animata.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Dari, subscriu... in plus mai trebuie sa ma lupt cu copilul mare sa stea departe de bebe pt ca tuseste de rupe, si cel mic inca nu e refacut complet.

Dar... viata-i divina, vorba cantecului .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

Amelia, cred ca e si mai greu in situatia ta. Un pentru amandoi puiutzii sa se faca bine repede. Ati fost in Parcul Copiilor? Emma ar vrea sa mearga dar mie mi-e groaza de inghesuiala.

Mergi la inceput