Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (20)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bella_sib spune:

Citat:
citat din mesajul lui ursulet33

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

fete mai alaptati vreouna la san sinu va venit menstra pana acum?



nici la mine n-a venit, inca alaptez.

sa vedem ce-o sa fac in weekend, trebuie sa plec din Bucuresti de vineri seara pana duminica seara si nu pot s-o iau cu mine. Copila mananca lapte praf fara probleme, dar n-as vrea sa pierd lactatia, asa ca o sa iau pompa cu mine..

Mamica Iuliei (24 ian 2012)


Sa sti ca si eu am patit asta si m-am muls si nu a fost nici o problema. Dar ma gandeam intruna ca eu arunc bunatate de lapte si copila mea papa lapte praf .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

ursulet,dap asa e cu proba suptului,si cum iti zicea si letitia la mine merge daca ii arat jucarie (de obicei ceva care se balangane e ideal)...darrr, eu trecuta fiind prin proba suptului de n ori iti spun ca e un factor de stres si nici macar mare relevanta nu are o masa ...daca faci , poti face in 24h ,desi , si asta e cu dus si intors ca acum piticutii sunt in plin puseu..dar ti-a fost indicata de pediatru?sau te framanti tu ca nu ia cat trebuie in greutate?
edit:multumesc pt raspunsul cu apa/ceai;nici eu nu ii dau,dar ieri ma pusese pe ganduri ca nu sugea cum trebuie


Mamica fericita de fetita cu fundita



Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Vladut vrea sa traiasca!Sa-l ajutam si noi!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168191&nm=Vladut-vrea-sa-traiasca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

leti,felicitari pt grasunel,noi daca am ave greutatea voastra la 6 luni am fi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Letitia, eu iau detergentul si uleiul de pe elemental.ro.
Le comand si a doua zi imi vin acasa. Uleiul il am de ceva timp, era destinat vergeturilor care se formau pe burta gravida si uite ca a ajuns direct la pui. Am o prietena buna care ma tot batea la cap sa-l dau cu ulei dar eu m-am incapatanat. Aiurea precum observ

Ursulet, raportez : nu am inceput exercitiile de sport din cauza de Rusalii Si lunea asta o sa fie deja mijloc de luna, iar nu am spor. O sa le incep in prima luni din iulie. Pana atunci insa am renuntat complet la dulciuri si am numai salate in casa. E,e?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

felicitari beatrix pentru micut...bravo mami!!!
- felicitairi Letitia pentru vestile bune!
- Ilinca mea a luat si EA 140 de grame saptamana trecuta...ce pot sa spun.ma bucur...acu asytept cu nerbadare iarasi sambata...cand o cantarim iar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81
]

fetele, puiul meu mic e in greva. El care avea 5 mese de 200 ml a ajuns acum de a mancat cu chiu cu vai doar doua mese in total de 320 ml. Am zis ca daca nu-i dau la 10 ci la 12.30 o sa manance mai mult dar ioc, abia a luat 120 ml.
Parca v-ati mai confruntat si voi cu o lipsa de apetit.....

E vioi copilul, nu are febra, gangureste de mama focului si e vesel.
Dar tipa mama din mine...daca se deshidrateaza?

Mamica de Matzalic grasunel


la fel si la noi... ieri a mancat doar 600 ml pe zi desi cu o sapt in urma mancase f bine ,pana la 900 pe zi ceea ce e chiar mult pt ea care nu prea se omoara cu mancatul ...o fi un puseu de crestere de amancat asa bine cateva zile dar apoi mai rau ca inainte...azi dimineata a mancat 80 ml ,pe la amiaza vreo 100 ,iar zilele trecute manca si 170 ...nu stiu ,sper sa-i treaca repede ,aseara am zis ca azi o duc la dr. sa o caute prin gat/gura,nu se simte nimic la gingii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

fetele ,la mine e gravida situatia ,am facut o intindere cred, pe sub omoplat si ma doare de ma calca,nu pot sa iau fata in brate si sa-i dau sa pape ,asta pe langa ca papa de zici ca o manca laptele pe ea... a venit mama cu taxiul saraca la mine cand m-a auzit la telefon...m-a uns cu tot ce am gasit prin casa,nu ma lasa deloc ,ma doare si cand respir ,am mai avut asa odata un torticolis ,ma tinuse vreo sapt . pai daca o fi tot asa nu stiu ce ma fac...nu stiti vreun remediu sa ma ajute putin ??

mady ,ai PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:




am vrut sa editez ceva si am gresit iar acum am sters mesajul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

matza si eu am renuntat la dulciuri cat o sa rezist nu stiu.

ursulet eu am cantarul pus in fata oglinzii si se priveste in oglinda si sta nemiscat.


iaura pune-l pe sot sa te traga cu carmol.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

spuneti-mi si mie in ce statiune mergeti la mare,la catoi bani va aruncati ,pe mine ma ia capul totul mi se pare scump.

Letitia am vazut resortul unde mergeti...eee de visss dar la banii aia as pleca la turci.

Mergi la inceput