Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (20)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bella_sib spune:

Altesa, noi pana la urma renuntam la munte (ca nu avem ce face o saptamana) si o sa mergem la mare, am gasit la pret rezonabil in Neptun, asta http://www. mediterraneo.ro/
Dar ma tot gandesc cum o sa-i fac de mancare micutei, oare daca imi iau doar blenderul imi ajunge? si in rest sa ii mai dau cereale si lapte. Voi cum procedati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgia_c

ursulet,dap asa e cu proba suptului,si cum iti zicea si letitia la mine merge daca ii arat jucarie (de obicei ceva care se balangane e ideal)...darrr, eu trecuta fiind prin proba suptului de n ori iti spun ca e un factor de stres si nici macar mare relevanta nu are o masa ...daca faci , poti face in 24h ,desi , si asta e cu dus si intors ca acum piticutii sunt in plin puseu..dar ti-a fost indicata de pediatru?sau te framanti tu ca nu ia cat trebuie in greutate



recomandarea pediatrei, pentru 24 de ore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia spune:

Hai sa va zic si eu... nu m-am apucat de cura sau de sport, m-am apucat de numarat Mai exact, numar caloriile pe care le consum, pentru ca am citit undeva ca atunci cand alaptezi ar trebui sa consumi intre 2000 si 2900 kcal, iar eu consumam lejer 3500-4000 din cauza dulciurilor. Acum am grija sa ma mentin in marja de 2000-2900 si in 2 saptamani am reusti sa slabesc 2 kg, mai am 18

Ursulet, trebuie sa te mulgi des, cam cand ar papa bebe si o sa fiti ok. Eu am plecat la Sofia cand avea 1 an si 1 luna, dar la varsta aia mai avea doar doua mese de lapte, dimineata si seara, m-am muls, dar cand m-am intors nu m-a mai vrut... NU O SA FIE CAZUL LA TINE

Iaura, sanatate multa! Ma intereseaza si pe mine, ca al meu sot are de ieri o forma ciudata de semnul intrebarii de la spate.

Asa e Altesa, e scump, eu am preferat sa fiu aproape de casa si sa aiba si Sofia ce face.

Bella, deocamdata nu e cazul, dar la Sofia am plecat cu mancarea congelata in borcanele etichetate (piureurile de legume si cele de fructe), cereale si lapte, fara blender. Asta functioneaza cred ca aproape oriunde ca un congelator se gaseste. Vacanta placuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81

Ursulet, raportez : nu am inceput exercitiile de sport din cauza de Rusalii Si lunea asta o sa fie deja mijloc de luna, iar nu am spor. O sa le incep in prima luni din iulie. Pana atunci insa am renuntat complet la dulciuri si am numai salate in casa. E,e?


Mamica de Matzalic grasunel


e bine si asa :) eu tocmai mi-am re-gasit motivatia pentru sport si dieta - in luna septembrie n-o sa mai pot merge in rochite/ fustite, trebuie sa trec la blugi, ori in momentul asta nu am nici o pereche care sa ma incapa... si blugi noi eu nu-mi cumpar! (am o fixatie cu blugii, m-am chinuit mult pana sa gasesc unii care sa-mi placa cum vin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iaura21

fetele ,la mine e gravida situatia ,am facut o intindere cred, pe sub omoplat si ma doare de ma calca,nu pot sa iau fata in brate si sa-i dau sa pape ,asta pe langa ca papa de zici ca o manca laptele pe ea... a venit mama cu taxiul saraca la mine cand m-a auzit la telefon...m-a uns cu tot ce am gasit prin casa,nu ma lasa deloc ,ma doare si cand respir ,am mai avut asa odata un torticolis ,ma tinuse vreo sapt . pai daca o fi tot asa nu stiu ce ma fac...nu stiti vreun remediu sa ma ajute putin ??



vai de capul tau... mai pateam si eu asa anul trecut si n-am gasit nimic care sa functioneze. trece, dar in cateva zile.
daca inca mai alaptezi, ai grija cu carmolul sau ben gay, nu stiu daca sunt indicate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

ia uite ce mamica nestresata si ce bebelus degajat http://criticomamica.blogspot.ro/p/mamipedia.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Iaura, incearca un antiinflamator, parca nu mai alaptai, nu? Am patit-o si eu saptamana trecuta cu mana dreapta, am dormit cu fiu-meu in pat si am adormit pe mana dreapta si nu m-am mai mutat. Din pacate eu nu am putut lua nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

fete mai alaptati vreouna la san sinu va venit menstra pana acum?

azi am simtit in uter ceva ca niste bule-cateva secunde.m-am cacacit pe mine, transpir toata.m-am protejat pana acum, de fiecare data.tremur toata

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca



Eu dupa prima luna de Cezarette, am avut impresia ca vine...Au fost din pacate doar cateva pete, cateva zile, astfel incat foloseam doar absorbante zilnice...In luna urmatoare la fel, parca si mai putin...Luna asta deloc! Nu a fost ciclu adevarat ci doar ...nu stiu ce a fost...niste pete!Dar eu iau anticonceptionale recomandate in alaptare Cezarette. Ia si tu ca sa fii sigura, decat sa stai cu frica in san.... Pupici la printzese

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Letitia - Uleiul de migdale se gaseste in magazinele naturiste, gen Plafar.
Beatrix - Ma bucur sa aud de bine puiutzii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

La multe lunite frumoase Patricia, Ariana, Alexandra si Sofia!!!


Mergi la inceput