Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (20)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

fete mai alaptati vreouna la san sinu va venit menstra pana acum?

azi am simtit in uter ceva ca niste bule-cateva secunde.m-am cacacit pe mine, transpir toata.m-am protejat pana acum, de fiecare data.tremur toata

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

lady nici mie nu mi-a venit si eu simt mereu cate ceva pe acolo ,cred ca inca se mei aseaza uterul asa ca stergete nu mai sta cacacita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

lady-nici mie nu mi-a venit pana acum...si alaptez putin....dar am citit si eu pe net..cica poate sa-ti vina ciclu si dupa un an..chiar daca alaptezi...acusica se fac 5 luni si la mine nimic..ma mai incearca niste dureri...dar nimic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bella_sib spune:

Lady, eu alaptez si ii dau si supliment lp de la 2 luni si prima data mi-a venit la sf lunii mai, te inteleg si eu am avut emotiile astea si la un moment dat ma gandeam ca daca e sa fie e bun venit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

lady io alaptez exclusiv si nu mi-a venit cm-ul...ma gandeam acum cum ti-ar fi in odiseea de ian feb 2013...glumesc
si io mai simt una alta pe acolo , rar de tot , si destul de vag, ma rog cred ca nu "razbate" de stratul de sunca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia spune:

Buna fetelor!

Beatrix, felicitari pentru doctorat si pentru evolutia lui Sven!

Alexa, in schema de stat vaccinul la 4 ani e Infarixul, pana atunci nu. Stiu de la Sofia care a facut schema alternativa cu Infarix, iar doza de la 4 ani e singura pe care nu am platit-o. Cu Tudor tocmai m-am intors de la vaccinul de 4 luni, acelasi Infarix, pe care insa l-am platit. Nu cred ca m-a pacalit pediatrul, dar mai stii...

Matza, eu zic sa nu-ti faci griji de Tudor mic, trece, are si el o perioada mai proasta. Am mai zis eu ca variatiile de apetit sunt normale la toata lumea (mai putin la mine )
Uleiul de migdale se gaseste in farmacii?
Acu' de sot, te inteleg prea bine! Dar ai dreptate, e vina noastra, noi i-am protejat!

Bella, rabdare... prima lingurita nu e neaparat buna. Sofia abia cand am mai adaugat legume a inceput sa manance, morcovul singur nu i-a placut nici ei.

Altesa, se poate sa zica mama la 5 luni. Tatal meu sustine ca fii-sa vorbea dupa dictare de la 4...

Georgia, cum ziceam mai sus, tocmai m-am intors de la dr, care mi-a recomandat ca in zilele cu canicula, sa ii dau un pic de apa cu lingurita intre mese (cateva lingurite), ca astfel ma asigur ca nu se dezhidrateaza si se mai obisnuieste si cu lingurita pentru diversificare.

Denisa, arata super aparatele alea, merci Unde te-au muscat tantarii?

Suzieq, Danezza, ne primiti si pe noi in clubul tipatorilor?

Ma bag si eu la intalnire daca ma primiti! Pot oricand si oriunde, dar prefer in prima parte a zilei si zona de nord (Herastrau).

Revin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

fetelor, voi cum faceati proba suptului? daca pun mandra pe cantar inainte sa-i dau de mancare, e atat de agitata ca se tot modifica greutatea aratata de cantar... dupa ce mananca sta cuminte ca un greieras, da nu ma ajuta s-o cantaresc doar dupa ce mananca..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia spune:

Am revenit!

Dr. Anca, spre deosebire de fete eu cred ca exista manipulare din partea bunicilor! Cel putin soacra mea asa e si e mandra de asta. Considera ca ea rezolva probleme, nu conteaza cum. Iti dai seama cat ma deranjeaza pe mine, ca ma minte in fata si nu am ce face! Dupa atata vreme am ajuns sa o tolerez. Avantajul e ca acum ma inteleg cu Sofia si ii explic ei ca nu e bine sa manance ciocolata inainte de masa, ca e rusine sa o lase pe bunica sa ii dea de mancare in gura, ca orezul e sanatos si gustos, nu ca e un alt fel de cartof... eu nu cred in educatia prin minciuna! De fapt nici nu cred ca exista asa ceva!
Cand eram mai tanara ma certam si eu cu sotul din cauza ei, dar intre timp am devenit mai toleranta, ma gandesc ca e batrana si poate ca are motive pentru care a ajuns sa se comporte asa. Si pana la urma intentiile ii sunt onorabile, nu doreste raul nepotilor, din contra, doar ca avem pareri diferite si de cele mai multe ori considera ca metodele ei sunt mai bune. Si zice ca mine si face ca ea...
Pe de alta parte, Sofia nu i-a cazut in plasa, prefera sa stea cu noi, chiar daca noi i-am impus reguli, noi o mai si pedepsim, dar ne si distram mai mult.

Lady, nici mie nu mi-a venit, acum parca nu mai simt asa, dar pe Sofia am "simtit-o" miscand cam un an dupa ce s-a nascut. Asa ca nu cred ca e cazul sa-ti faci griji.
Dar eu nu am emotii, nu am ramas niciodata natural, iar daca se intampla o minune, nu pot sa fiu decat fericita: 3 mi se pare numarul perfect de copii!

Ursulet, asa se face proba suptului, dar eu nu o fac... nu sta mai cumite daca ii arati o jucarie, ceva?

Sa va spunem si despre noi: am fost dimineata la controlul de 4 luni (si 5 zile ) Avem 7,67kg si 66cm; am luat 670g luna asta, din care 320g in ultimle 10 zile si 2 cm. Continuam cu alaptatul la cerere Sunt multumita!

Sa avem o zi minunata!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Letitia


Ursulet, asa se face proba suptului, dar eu nu o fac... nu sta mai cumite daca ii arati o jucarie, ceva?

Sa va spunem si despre noi: am fost dimineata la controlul de 4 luni (si 5 zile ) Avem 7,67kg si 66cm; am luat 670g luna asta, din care 320g in ultimle 10 zile si 2 cm. Continuam cu alaptatul la cerere Sunt multumita!



o sa incerc si asa, sa vedem daca o pacalesc. La 4 luni si o saptamana are 5,46 kg, alaptata la cerere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursulet33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

fete mai alaptati vreouna la san sinu va venit menstra pana acum?



nici la mine n-a venit, inca alaptez.

sa vedem ce-o sa fac in weekend, trebuie sa plec din Bucuresti de vineri seara pana duminica seara si nu pot s-o iau cu mine. Copila mananca lapte praf fara probleme, dar n-as vrea sa pierd lactatia, asa ca o sa iau pompa cu mine..

Mergi la inceput