Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (20)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

La multe lunite frumoase sarbatoritilor de zilele acestea!

Cine ce a mai auzit de infanrix gratuit de la medicii de familie?
Nana lui Alexandu a fost chemata de dna dr de familie sa il faca gratuit cel de 4 ani, chiar daca pe celelalte le-a cumparat.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

beatrix, ce ma bucur sa avem vesti de la tine. ce ma bucur ca bebe mic e ok

Altesa, sa-ti traiasca puiul vorbaret

fetele, puiul meu mic e in greva. El care avea 5 mese de 200 ml a ajuns acum de a mancat cu chiu cu vai doar doua mese in total de 320 ml. Am zis ca daca nu-i dau la 10 ci la 12.30 o sa manance mai mult dar ioc, abia a luat 120 ml.
Parca v-ati mai confruntat si voi cu o lipsa de apetit.....

E vioi copilul, nu are febra, gangureste de mama focului si e vesel.
Dar tipa mama din mine...daca se deshidrateaza?

Separat de asta noi am gasit o varianta minune care mi-a rezolvat problemele cu pielicica lui foarte uscata si cu ranile respective de la sucare, ulei de migdale. Ii fac masaj doar cu ulei de migdale. Intra in piele foarte bine, ii face pielea mult mai fina decat mustela, klorane sau avent si e foarte hidratata, dupa doar doua zile se vad vag doar urmele vechi de la eczemele respective. Sunt tare bucuroasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Beatrix, felicitari din tot sufletul pentru evolutia micutului tau dar si pentru tine, pentru sustinerea doctoratului! Bravo tie, mamica luptatoare!
Matza, nu te impacienta, au perioade de tranzitie, e posibil ca si caldura sa-i scada apetitul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Pai nu e cald la noi, nu am avut mai mult de 26 de grade, maxim maxim 27. Si atunci stiu ca ar trebui sa vrea mai mult lichid.
Ma gandesc ca a avut un puseu de crestere si d-asta mi-a mancat asa mult zilele alea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara_ spune:

La multe lunite Patricia, Ariana, Alexandra si Sofia!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Alexa, eu nu am auzit dar nici nu sunt in subiect.
Nu stiu cum e cu vaccinurile astea. Noi le cumparam pe toate dar poate cele de 4 ani sunt gratuite ca bonus daca le-ai luat de la ei pe restul...zic si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Beatrix, ma bucur ca esti bine si ca iti mai faci timp de noi! De care scaun de la ikea e vorba?
Denisa, eu votez Cuza dar prefer dupamoaza. Radu deja si-a facut program de somn ziua. Doarme doar de 2 ori, de la 11 si de la 16 cate o ora jumate- doua. Iar intre somnurile lui doarme Mara :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bella_sib spune:

Citat:
citat din mesajul lui sara_

La multe lunite Patricia, Ariana si Sofia!!!

mamica fericita de baietel mare Sebi si fetita dulcica Sara Antonia

Happy mamosul
http://www.youtube.com/watch?v=SjiPAbwV6ng


La multe lunite si de la noi, si va multumim mult de urari.
Eu am inceput de azi diversificarea si contrar asteptarilor mele nu ii place sucul de morcov , oare nu e pregatita si trebuie sa mai astept? Sau doar nu ii place gustul?
Alexa, nici eu nu am auzit de Infarix sa fie gratuit... ce fain ar fi...
Beatrix felicitari pentru evolutia lui bebe Sven dar si pentru doctorat.

O zi minunata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Alexa si eu a auzit un zvon cum ca s-ar introduce infanrixul pe lista de gratuite de la 1 iunie, noi trebuie sa ne vaccinam saptamana asta insa dr de familie este plecata din nou. Eu m-am intalnit cu asistenta saptamana trecuta si zicea ca a facut deja comanda de vaccinuri, sper sa nu ma puna sa-l platesc daca intra pe lista de gratuitati ca fac circ, oricum dupa ce trec cele 6 luni vreau sa o schimb. Incerc sa aflu azi daca s-a schimbat ceva la lista, dau de stire cum aflu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_19 spune:

-la multe luninte Adela, Cristian, Patricia, Alexandra, Ariana, Sofia
- eu nu stiu ce sa spun despre bunici...eu knd mai am cliente ma duc sa-mi fac treaba si o las pe Ilinca cu soacramea sau ramane cu sotul..daca e acasa...mama mea e la Bacau...deocamdata e prea mica sa se puna problema sa o las mai multe zile cu cineva.....Anca...pe de o parte eu cred ca ai dreptate.numai sa nu exagerezi prea mult....daca e si putina gelozie...stiu ca bunicii au un rol important dar de asemenea e f important ca parintii si bunicii sa fie pe aceeasi lungime de unda...ei sa asculte de parinti..pt ca numai ei stiu cum vor sa-si creasca copilu.etc etc...eu cred ca tre sa fie un echilibru...si de asemenea sa nu ne fie teama sa ne lasam copilul cu bunicii..la un mom dat pentru cateva zile...daca e mai maricel copilu.el va sti ce are voie si ce nu...zic si eu...
- am vrea si noi la intalnire...numai k nu stiu cum sa fac cu supa..ca Ilinca intre orele 16 si 17 are masa cu supitza...ma tem sa nu se strice...
-danezza-am rezolvat cu bubitele alea..i-au trecut cu violetul ala de gentiana...

Mergi la inceput