Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (20)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carina spune:

La multe lunite Patricia de Simonel, Alexandra de Bella Sib, Ariana de Kraluca si Sofia de Olim!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Danneza, da asa este, le place sa se auda. Si-au descoperit vocea si le place cum suna. Si eu vreau intalnire!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Liliana eu nu am nr tau...lasa-l pe pm...eu cand ajung in Cuza oricum te sun...dar poate se mai anunta cineva....
Acum ma uit sa vad cum va fi vremea....bunnnnnnn deci joi cred ca ar fi mai potrivit ca nu o sa ploua...azi si maine sunt sanse de precipitatii.

Eu votez pt joi in Cuza...Parcul Copilului...Herastrau!
Dar cu ora nu stiu....deci daca nu vrem si cu copii mai mari ideal ar fi pe la 10-11 ca sa avem timp pana la 3 cand trebuie sa ii luam de la gradi. Daca nu merge si dupa amiaza dar pe la 16-17....astept opinii.....am luat eu taurul de coarne, ca tre sa ne vedem clar!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

si eu vreau intalnire... cand hotarati eu sunt disponibila oricand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

as veni si eu ,dar pe mine ma tenteaza pe la 16-17,caci nu conducsi nu vreau sa car cupila prin taxi ,asa m-ar aduce sosulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Cu intalnirea va rog pe cele care doriti spuneti si ora si in ce parc v-ar conveni ca sa luam o decizie!
Georgia cum vrei numai ca dupa amiaza e mai aglomerat in orice parc...oricum sa vedem ce zic si celelaltre fete!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Gata, bifam si noi pentru intalnire
Vai fetele, am simtit ca mor in week-end. Am facut treaba de dinmineata pana seara si am avut grija de copil ca sotul a avut treaba pentru servici si nu s-a simtit bine, drept umrare nici nu s-a apropiat de asta mic iar pauza mea numai pauza nu a fost.
Ieri i-am vazut proi in gat si a plecat la spital si se intoarce cu o foaie pe care scria amigdalita pultacee si...si ? ASTENIE FIZICA!!!!!!
Am zis ca ma imbrac, iau maxitaxi si ma duc la doctorita aia sa o pun sa se uite in ochii mei sa vada ce inseamna astenie. Pai el nici nu simte ca are copil in casa, mai nou a inceput sa-si duca farfuria la chiuveta dupa ce mananca dar in rest e ca o floare cu pozele lui, acum cainele, fara stres. Am simtit ca ma apuca isteria. Asa ca am stabilit, week-endul urmator de vineri seara pana duminica seara se ocupa el de bebe iar eu ma vad cu fetele, ma relaxez.
Desi nu cred ca o sa pot. El nu realizeaza cand sunt orele de masa, faptul ca pampersul trebuie schimbat sau ca daca plange la ora de masa suzeta aia nu-l va multumi mai mult de 5 minute si ca eventual biberonul trebuie pregatit....
Dar e vina mea ca eu l-am protejat ca sa nu fie obosit la servici sau ca se simte rau sau tot asa...
Auzi...astenite....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Revenind la intalnire, mie mi-e indiferent ca oricum stau departe de orice loc iar bebe e cuminte daca ii car papica dupa noi.
Le las pe cele cu copii mai mari sa hotarasca ca lor le este mai greu la capitolul asta.

Prefer insa Herastraul dar cum am zis, eu si Tudor ajungem oriunde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

eu prefer Cuza de dimineatza ..eu vin cu RATB ii place baiatului mult in autobuz...pana in Herastrau fac o ora..dar pana la urma pot veni oriunde doar sa hotaram ora si locatia..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Citat:
citat din mesajul lui ica7

dr anca eu sunt la primul copil si ce-mi spui tu ma sperie putin pentru ca, asa cum zicea si georgia, eu trebuie sa incep serviciul in cateva luni si am stabilit sa-l las pe robert la mama. nici macar nu e in acelasi oras cu noi. eu oricum socrii nu am, barbate-miu nu mai are parinti, deci alt ajutor nu am si sa-i iau bona n-am nicio sansa. pe mama, zic eu, ca am antrenat-o bine. adica ii explic regulile si ea le respecta.
eu pana la varsta de 5 ani am fost crescuta de bunici. parintii veneau in vizita in timpul saptamanii, iar in weekend ma luau acasa. acum, eu imi amintesc cate ceva din perioada aia si, chiar daca ma rasfatau bunicii, nu era ceva exagerat...si sa stii ca am crescut frumos pentru ca peste tot simteam ca sunt iubita, doar ca acasa cu parintii limitele eram mai stricte.
parerea mea este ca nu e rau macar sa incerci sa o lasi o perioada, poti sa incepi cu o zi. eu cred ca daca socrii tai ar avea fetita, macar din cand in cand, nu ar mai simti nevoia sa o rasfete atat de mult, ori tu ingradindu-le acest drept cred ca ii faci sa profite de moment si sa-i ofere tot odata...zic si eu...

ileana vase zepter?? nici nu se incurca pediatra ta! iar despre voinic...hihi se face mare . si eu cred ca trebuia sa-l trezesti ca sa-l schimbi, si apoi, daca a adormit la loc, e perfect!

Mami de strumf Robert Stefan ( 31.12.2011)


Una e mama alta e soacra, mamei ii spui verde in fata ce iti trece prin cap. Si eu am stat la bunici dar cand eram mai marisoara, si prin cl aI-a dar stam la 2 blocuri si mama trecea in fiecare zi sa ma vada doar ca nu mergeam sa dorm acasa.
Stai linistita ca are grija mama ta de Robert. Trebuie avut grija la masa ca bunici au tendinta sa supralaimenteze copilul, observ la colege cu copilasi mai mici si grasuti. Se plangea una ca a luat mult de cand sta la mama ei si si asa era grasuta fata. Alta ca tipa noaptea copilul ca ii baga bunica o masa seara pe la 21 de saracul nu mai are timp sa digere pana la somn.
Nu este o regula binenteles.

Mergi la inceput