Bv Delia! Bun venit Laila! Piersicute '12 (40)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Carmen
1 zlot e 1,01 ron deci pretul in roni iese cam cu 1% in plus fata de cel in euro. Nu e mare diferenta....

10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Carmen: si eu tot intre Motorola ala si Angelcare AC1100 oscilez, cu un mic plus pt Angelcare pt ca are si monitor de respiratie. Tot cam 1000-1100 lei am gasit si eu , si in Ro si pe amazon, mai astept oricum ceva ca poate apare vreo promotie pe amazon, mai am timp pana vine bebe. Dar am citit si reviews la ele si sunt ft bune.
Si mai e unul ft recomandat, Summer infant este marca.

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita33 spune:

Buna fetelor
Am fost luni la eco de 32 sapt si de atunci ma agit intr-una....
Dr mi-a zis ca bebe are caputul cam mare-BPD=90,9mm.
Are 2225g greutate,lungimea femurului de 61,4mm si AC= 293,6mm.
El zice sa nu-mi fac probleme ca si eu sunt inalta-175cm,si ca sg lucru ce se poate intampla e sa facem cezariana pt ca nu poate iesi natural.
Felul meu de a fi e ca ma preocup din orice dar acum sg lucru la care ma gandesc e sa fie el bine....Nici nu prea mai are loc in burtica ,mai mereu am burtica tare de tot.....
Desi sarcina am obtinut-o destul de greu-dupa 6 ani,in urma unui FIV-totul a fost ok,nu au fost probleme deloc pana acum...
Ne rugam sa ne ajute DD pana la final

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Azi nu am o zi buna. Ma enerveaza si aerul pe care il respir.

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

ioana, mare figura e sotul tau :))

zizou, te simti rau azi dpdv fizic sau ai o zi in care nu ai chef de nimic? nici motanul nu te face sa zambesti? (scuze, iar am uitat cum il cheama - deh, neuronul gravid...)

luminita, vad ca esti din tm. la cine ai facut eco? (daca vrei/poti sa spui)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita33 spune:

Nu am facut eco in Timisoara ci la o clinica in Spania unde imi si monitorizeaza sarcina...






32+5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

ioana, abordari diferite cu efecte similare! doresc pentru toate doamnele atitudini pozitive, mai ales in starea in care suntem acum: burticoase!!!


33 + Gabriel AMR 5 SAPTAMANI

de 9 ani asteptand o minune, de 6 ani luptand sustinut impotriva infertilitatii, trompe obturate, MTHFR (C677T) pozitiv-homozigot; sotul 25% anticorpi antispermatici; FIV 1 martie 2011 nereusit; FIV 2 cu ICSI noiembrie 2011 reusit... Multumesc, Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Aruba,la multi ani fericiti alaturi de sot!
Nu vazusem mesajul.

Eu scoica o consider indispensabila.La cumparaturi daca mergi iei copilul il pui pe cosul din magazin si n-ai treaba.Scaunul de masina il iei de la 7 luni sau depinde de copil.
In plus daca mergeam la sala,coafor sau dr,luam scoica in mana si aveam copilul breloc cu mine.

Luminita,al meu avea 2400g la 32 sapt si chiar nu-mi fac griji ca nu iese prin gaura.

Laura,asa eram si eu...ma trezeam noaptea sa vad daca respira.
Dar cred ca face parte din instinctul nostru pina la urma cum ne purtam cu bb.


Ada,stai linistita,ca o sa fie bine.Mereu o sa apara motive de ingrijorare si la un copil normal,pina la urma.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



32+ sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita33 spune:

Daconst- nu ma preocupa pe unde iese atata vreme cat iese sanatos...
Ma preocupa faptul ca un BPD mare poate insemna ca bebe are probleme....
Eu sper ca nu vom avea nici o problema,dar uneori medicii au cate o expresie mai ciudata pe care noi o intoarcem pe toate partile.....




32+5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Sunt de acord cu Daconst, scoica e f.utila la cumparaturi, pui copilul acolo si ai mainile libere, ca doar nu intri cu landoul in magazin. Prindem si toata iarna sa o poata folosi, iar prin mall e super. E si varianta port bebe-ului dar din proprie experienta va spune ca mie imi rupea spatele.

Aruba cat mai multi ani fericiti!

Eu nu am avut monitor la fetita si nici acum nu iau. Oricum in primele zile cand am adus-o din spital nu cred caa am dormit mai mult de 2 ore pe noapte de frica sa nu pateasca ceva si eu sa nu-mi dau seama. Sper ca acum sa fiu mai relaxata.

Ioana la targ am vazut niste carucioare productie poloneza, parca Coral, aratau ok iar preturile erau bune.

Ada e bine Nectarel?

Fleur nu ai raspuns prezent la apl, te-a doborat calcatul rufelor lui bebe?

Mergi la inceput