Cum se pot elimina ridurile?(3)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Ramiris, ce fel de primer folosesti, pot? Cat acopera? Cum se mentine fata dupa el?

Te intreb pentru ca eu am tenul gras, exagerat de gras, desi ma straduiesc sa-l ingrijesc cat pot. Se spune ca e bine, dar pe mine grasimea ma omoara, efectiv dupa doua ore de la machiaz fata imi luceste si se vede urat. Nu am incercat acest primer si dáia intreb

uneori gandesc prea mult....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Giulia71, cumpara de la Sephora foite de hartie matifiante din gama Sephora Express: blotting papers se numesc. Mai sunt si unele f bune de la Shiseido, dar eu nu le-am gasit. Si Sephora mai are si altele de tea tree, dar tot asa, nu le-am gasit la noi.

Le aplici pe fata in momentul cand incepe sa luceasca si absoarbe grasimea, lasand machiajul la locul lui. Sunt o minune!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui giulia71

Ramiris, ce fel de primer folosesti, pot? Cat acopera? Cum se mentine fata dupa el?

Te intreb pentru ca eu am tenul gras, exagerat de gras, desi ma straduiesc sa-l ingrijesc cat pot. Se spune ca e bine, dar pe mine grasimea ma omoara, efectiv dupa doua ore de la machiaz fata imi luceste si se vede urat. Nu am incercat acest primer si dáia intreb

uneori gandesc prea mult....


Giulia, folosesc un primer de la Sephora, marca lor. O sa caut sa vad daca gasesc pe site sa-ti dau linkul.
Eu am tenul normal, nu stiu cum s-ar comporta pe tenul tau.
Ce am folosit cu succes e gelul hidratant matifiant de la Mirela, i l-a trimis baiatului meu sa-l foloseasca in combinatie cu tratamentul antiacneic si am "imprumutat" si eu de la el. Il dau dimineata inainte de primer, dupa pun blush si un puf de pudra si-mi sta machiajul impecabil pana seara cand vin de la birou. Am remarcat ca fara gelul matifiant machiajul resista mai putin numai pe primer si avea si un pic de luciu. Acum e mat-mat, sunt foarte incantata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Eu toata vara am folosit www.eyeslipsface.com.ro/products_ro_2_10_0_90_10-Pudra-cu-protectie-solara-SPF-45-UVA-UVB.php" target="_blank">pudra asta. E foarte matifianta, o dau peste fondul de ten si ramane fata uscata toata ziua (desi am tenul gras). Avand si SPF 45, nu m-am bronzat absolut deloc

E destul de ieftina, 38lei + uneori e la reducere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Multumesc fetelor pentru sugestii! O sa dau iama la pusculita

uneori gandesc prea mult....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Mai am o belea, poate cineva dintre voi ma poate ajuta.

Asta primavara am slabit brusc, din pacare la mine nu a avut un efect benefic deoarece fatza mi s-a lasat destul de urat, asa in zona maxilarelor, nu stiu cum sa explic.Am nitel peste 40 de ani, ma gandesc ca nu are de ce pielea sa-si piarda de tot elasticitatea.

Acum m-am ingrasat la loc, nu ca as fi vrut, din pacate tot se vade acele "piei lasate" de-o parte si de alta a fetei, plus barbia dubla.

Ce programe la saloane de infrumusetare si la ce costuri stiti?
Mi-e mila de bani sa merg si sa imi recomande ceva foarte scump cu rezultate infime.

Multumesc mult!

uneori gandesc prea mult....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui giulia71

Mai am o belea, poate cineva dintre voi ma poate ajuta.

Asta primavara am slabit brusc, din pacare la mine nu a avut un efect benefic deoarece fatza mi s-a lasat destul de urat, asa in zona maxilarelor, nu stiu cum sa explic.Am nitel peste 40 de ani, ma gandesc ca nu are de ce pielea sa-si piarda de tot elasticitatea.

Acum m-am ingrasat la loc, nu ca as fi vrut, din pacate tot se vade acele "piei lasate" de-o parte si de alta a fetei, plus barbia dubla.

Ce programe la saloane de infrumusetare si la ce costuri stiti?
Mi-e mila de bani sa merg si sa imi recomande ceva foarte scump cu rezultate infime.

Multumesc mult!

uneori gandesc prea mult....


Giulia, n-am incercat personal insa stiu ca exista la un moment dat un tratament facut in clinicile de infrumusetare care combina electrostimularea cu vacuumul, facute cu aceleasi aparate ca si cele pentru remodelarea corpoarala. Am vazut doamne care faceau si erau multumite insa am inteles ca in afara de aparate e foarte importanta si mana celei care face tratamentul, trebuie sa fie experimentata si "scolita" in ce priveste musculatura fetei si tipul de miscari recomandate in special pentru partea de vacuum.
Din cate stiu functioneaza f bine si masajul facial bine facut, pentru asta ti-ar trebui o cosmeticiana buna.
Eu am remarcat ca si dupa peeling s-a mai imbunatatit aspectul tenului, a devenit mai elastic si pare mai tanar. Cred ca Mirela te-ar putea sfatui mai bine, eventual un peeling mai profund care sa accelereze regerenarea celulara sa fie o rezolvare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramiris

Giulia, folosesc un primer de la Sephora, marca lor.




citind cat l-ai laudat, mi-am achizitionat si eu ieri unul, dar domnisoara de la Sephora m-a sfatuit sa nu il folosesc zilnic, pentru ca are silicon. acum imi pare rau ca n-am cerut mai multe detalii, si anume ce face siliconul (pe moment m-am gandit ca e vorba de acoperirea porilor, si ca asta ar fi motivul pentru care nu se recomanda utilizarea zilnica). stii ceva in sensul asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Mi-am luat si eu primer si face toti banii. Cat priveste partea cu siliconul, nu ma pricep nici eu, trebuie investigat.

Da, musai sa gasesc o cosmeticiana buna, prin sectorul 1 sa vad cum si ce fel rezolv.

uneori gandesc prea mult....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Eu folosesc primere de ani verzi...ptr. ca pot intinde perfect fondul de ten peste el.De cand cu tratamentul cu acizi...deci implicit crema cu protectie...am folosit peste ultima ca sa nu mai lucesc...eu inca n-am gasit o crema cu protectie mata...si am incercat cred ca 20 de marci.Siliconul are molecula mult prea mare ca sa fie absorbit in piele...e o pelicula de suprafata...care mai si protejeaza de impuritati...dupa ani de folosire nu mi-a facut nici un rau tenului...inca sunt mumoasa!

Mergi la inceput