Cum se pot elimina ridurile?(3)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristoiu

Gata si eu, nu m-am anesteziat, ca alaptez, asa ca am avut o fata crispata tot experimentul de ma intreba sotul ce am, daca ma doare ceva ca am fata cam intepenita.

A fost ok, am stat 10 minute cu 40% glyco, neutralizat, sunt cam rosie mai ales pe nas si am dat cu crema grasa bine peste tot. Astept sa vad cum arat maine, sper sa nu ma umflu iar ca l in primele zile de glycoA.

La cit timp e seria a doua de ppeling si ce facem pina atunci?


Seria 2 de peeling e la o saptamana dupa prima, deci joia viitoare. Pana atunci 2-3 zile folosim numai crema calmanta (daca simtim nevoia) si toate produsele de ingrijire in mod normal (eu folosesc serum cu acid hialuronic, un alt serum cu vit. C, crema de zi/de noapte).
In general dupa cele 2-3 zile reiau Glyco A ca sa pregatim pielea pentru urmatoarea tura de peeling. De duminica sau luni, in functie de cum se prezinta pielea, acum sunt chiar foarte bine, sigur reincep de duminica.
Nu stiu cat de frig e la tine insa aici a scazut dimineata sub 10 grade, cred ca e indicat sa folosim si "cold cream" cand iesim din casa pentru ca pielea e mai sensibila acum si nu vrem s-o "stricam" de la frig.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Neatza, raportez: fatzaul meu arata ok, nici rosu, nici vinat, nici descuamat, nici nimic. Perfect normal, ceea ce ma bucura. Am dat cu crema superhidratanta azi si cu hialuronic inainte si atit. La noi e inca ok vremea, sunt 13 grade azi, a iesit si soarele.

Mirela, daca intri, o intrebare. Spuneai ca mi-ai preparat peelingul sub forma de crema, dar aseara cind am deschis cutia era relativ lichid. Nu m-a deranjat, am dat cu desh'tele, dar voiam doar sa intreb daca e normal sau s-a stricat compozitia? Am tinut-o pina acum in frigider. Sau trebuie sa o amestec eu?

Ramiris, tu cum aplici neutralizatorul, ca eu m-am incurcat un pic la partea asta. E asa lichid ca e greu de dat cu degetele, practic mi-am turnat in palma si dat asa, dar mi-e ca nu imi ajunge daca il folosesc asa, ca imi curge printre degete, il cam risipesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristoiu

Ramiris, tu cum aplici neutralizatorul, ca eu m-am incurcat un pic la partea asta. E asa lichid ca e greu de dat cu degetele, practic mi-am turnat in palma si dat asa, dar mi-e ca nu imi ajunge daca il folosesc asa, ca imi curge printre degete, il cam risipesc.


Eu aplic neutralizantul cu o discheta demachianta.
Ma bucur ca esti OK :). Si la mine fata se prezinta bine, nici un pic de roseata, nici sensibilitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Cristoiu, omogenizeaza compozitia cu un betisor, nu are nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Doamnelor, raportez .
Seria doi de peeling mediu s-a incheiat cu succes. Nu mai povestesc ce si cum, totul s-a petrecut exact ca in urma cu o saptamana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramiris

Doamnelor, raportez .
Seria doi de peeling mediu s-a incheiat cu succes. Nu mai povestesc ce si cum, totul s-a petrecut exact ca in urma cu o saptamana.


Am ramas singura pe baricade?
Cristoiu, n-ai mai facut a toua tura de peeling?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Am facut si sedinta nr. 3, urmeaza 4 in weekendul asta.
Din exces de zel am frecat putin barbia cand am aplicat acidul (intentionat, recunosc...) si zona respectiva a ramas mai iritata iar in ziua urmatoare a facut cojite. Le-am inmuiat cu crema si acum sunt ok. Am amanat putin reinceperea aplicarii de GlycoA din cauza asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

neatza, ramiris, scuze ca nu am mai intrat si te-am lasat sa lupti singura. au fost socrii la mine o saptamina jumate sa ma ajute cu cupchiii, asa ca nu am mai avut timp sa imi fac peelingul din cauza ca stateam ca statuile pe canapea cu ei pina seara tirziu si cind in sfirsit binevoiau sa mearga la culcare eram mult prea darimata sa mai fac ceva. pina si spalatul pe dinti fuse un efort.

reiau saptamina asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

In seara asta sper sa fac sedinta 4, aseara am ajuns tarziu si aveam o migrena cumplita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Ramiris sa ne spui cum arata fata ta.Se vad schimbari?
Eu am inceput de vineri abia cu Glicol 12%.Si asa mi-a scos toate zgrabuntele la suprafata....Asa am patit si data trecuta.Astept acum sa treaca...

Mergi la inceput